Keystone logo
Cardiff University MPharm Eczanesi
Cardiff University

MPharm Eczanesi

Cardiff, Birleşik Krallık

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

GBP 28.200 / per year *

Kampüste

* Yurtdışı için | ikinci, üçüncü ve dördüncü yıl için: 9.250 £ / birinci yıl: 9.000 £

Tanıtım

MPharm programımız sizi Eczacı olarak bir kariyere başlamak için ihtiyaç duyacağınız bilgi, beceri ve deneyimle donatmak üzere tasarlanmıştır. Okulumuz, öğretim ve araştırma alanındaki üstün kalitesiyle uluslararası üne sahiptir.

Cardiff Üniversitesi'nde MPharm programına katılmak, Birleşik Krallık'taki en iyi Eczacılık okullarından birinde eğitim almak anlamına gelmektedir.

Günümüz eczacıları sadece ilaç keşfi ve dağıtımı konusunda uzman olmakla kalmıyor, aynı zamanda hastaların sağlık ve refahının iyileştirilmesinde de doğrudan rol oynuyorlar. Birçoğu artık doktordan bağımsız olarak ilaç reçetesi yazıyor. Geleceğin eczacılarını yetiştirmekten gurur duyuyoruz ve eczacının rolü geliştikçe programımız da bu heyecan verici gelişmeleri yansıtacak şekilde değişiyor.

Her şeyden önce, mezunlarımızın kariyerlerinde bir sonraki adıma ve onları bekleyen birçok fırsata hazır olmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Bu nedenle, 2022 Genel Eczacılık Konseyi'nin kayıt sınavına giren öğrencilerimizin %95'i ilk seferde geçerek genel ulusal ortalama olan %82'nin üzerine çıkmıştır. Uzun yıllardır, kayıt öncesi eczacılık eğitimi için başvuran mezunlarımızın %100'ü bir eğitim yeri bulma konusunda başarılı olmuştur.

Bu dört yıllık uluslararası saygın programda yeni ilaçların keşfi ve geliştirilmesi hakkında bilgi edinecek ve kimyasal, fizikokimyasal, farmakolojik ve toksikolojik özelliklerini keşfedeceksiniz. Ayrıca ilaçların klinik kullanımlarını ve eczacının meslekler arası sağlık ekiplerinin bir parçası olarak hasta sonuçlarını iyileştirmedeki rolünü inceleyeceksiniz.

Birçok insan hastalığının altında yatan patofizyolojiyi ve ilaç kullanımının hastalık süreçlerini nasıl durdurabileceğini, ilerlemesini yavaşlatabileceğini veya tersine çevirebileceğini öğreneceksiniz.

Tüm bunları, geniş bir uzmanlık yelpazesine sahip, dünyanın önde gelen akademik personeli ve eczacı pratisyenlerden oluşan ekibimizden öğreneceksiniz. Aslında, en son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi'nde Eczacılık Fakültesi olarak ulusal düzeyde birinci sırada yer aldık. Bu, araştırma projelerimizin kalitesinin ve son teknoloji ürünü olmasının doğrudan bir sonucudur.

Öğreniminizin bir kısmı, meslekler arası eğitimimizin bir parçası olarak diğer sağlık disiplinlerinden öğrencilerle birlikte gerçekleşecek ve ayrıca size toplum ve hastane eczaneleri, GP uygulamaları ve uzman sağlık ve sosyal bakım ortamları dahil olmak üzere hem geleneksel hem de rol ortaya çıkan ortamlarda bir dizi yerleştirme yapma fırsatı verilecektir. Bu size sağlık hizmetlerinin ön cephesinde paha biçilmez bir deneyim sağlayacaktır.

Eczacılık mesleğinin değişen ihtiyaçlarına uyum sağlama taahhüdümüz

MPharm programımız, eczacılık uygulamalarındaki değişiklikleri yansıtmak ve mezunlarımızın eczacılık kariyerlerinde bir sonraki adıma devam etmek için ihtiyaç duydukları beceri, bilgi ve deneyime sahip olmalarını sağlamak için kursumuzu geliştirme taahhüdümüzün bir parçası olarak sürekli gözden geçirilmektedir. Bu gözden geçirme, düzenleyici kurumumuz olan Genel Eczacılık Konseyi tarafından oluşturulan eczacılık eğitimi ve öğretimi standartları ile desteklenmektedir.

Neden Bu Katı Öğrenin?

Birbirine Bağlı, Long-Köklü Okulu

Öğretim ve araştırmada 100 yılı aşkın süredir mükemmelliğe sahip köklü bir Okul.

Araştırma Mükemmelliği için En İyi Okul

Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi'ne göre öğretim ve araştırma kalitemiz açısından Birleşik Krallık'ta Eczacılık Fakültesi olarak birinci sıradayız.

Ön Kayıt Sınavı için En Yüksek Geçme Oranları

2022 yılında Genel Eczacılık Konseyi'nin ruhsatlandırma sınavına giren öğrencilerimizin %95'i, %82 olan genel ulusal ortalamanın üzerinde bir oranla ilk sınavı geçmiştir.

Harika Kariyer Fırsatları

Mezunlarımızın %98,5'i kurslarının bitiminden 15 ay sonra yüksek vasıflı işlerde ve/veya lisansüstü düzeyde ileri eğitimde çalışmaktadır. (Mezun Sonuçları 2020/21)

kabul

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

Chat with students

sorular