Keystone logo
Bellin College Fizik Tedavi Bilim Doktoru (DScPT)
Bellin College

Fizik Tedavi Bilim Doktoru (DScPT)

Green Bay, Amerika Birleşik Devletleri

65 Hours

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Bellin College DScPT programı, kanıta dayalı fizyoterapist uygulayıcıları ve klinisyen-bilim adamları geliştirmeye kendini adamıştır. Mezunlar eleştirel düşünürler, derinlemesine düşünen, empatik ve yaşam boyu öğrenenler olacaktır. Son olarak, mezunlar, öğretim alanlarında lider olmaya ve klinik araştırmaya katılımcı ve katkıda bulunmaya hazır, yüksek vasıflı özerk uygulayıcılar olacaklar.

Fiziksel Terapide Bilim Doktoru (DSc) izi, üç temel çekirdekten oluşan 65 kredilik bir programdır: klinik mükemmellik, öğretme ve öğrenme mükemmelliği ve araştırma mükemmelliği. Bellin College Ortopedik ve Manuel Fizik Tedavi (OMPT) Bursunu tamamlayarak klinik mükemmellik temellerini gerçekleştirmeyi seçebilirler. Öğrenciler ayrıca herhangi bir ABPTRFE veya ACOMPTE onaylı burs programından (OMPT olmayan programlar dahil) Bellin College Klinik çekirdek tamamlandıktan sonra, öğrenciler araştırma, biyoistatistik, müfredat geliştirme, değerlendirme ve liderliğe odaklanan uzmanlık kurslarına ilerler.

DScPT Program Hedefleri

Fizik tedavi mesleğini ilerleten ileri klinik tabanlı araştırmaları tamamlama becerisine sahip klinik bilim adamları geliştirin.

Mentorlukta, mesleki değerleri aşılamada ve meslektaşlarına ve öğrencilerine rol model olarak hizmet etmede başarılı olan eğitim liderleri geliştirin.

DScPT Program Çıktıları

Programın tamamlanmasının ardından mezun şunları yapabilir:

Hasta sonuçlarını ve sağlık bakım sistemlerini iyileştirmek için çeviri araştırmaları yoluyla fizik tedavi bilimini ilerletin.

Kanıta dayalı uygulamayı ilerletmek için sistemlerin tasarımında, yönlendirilmesinde ve değerlendirilmesinde uygulama lideri olarak hizmet edin.

Maliyet-etkin, kanıta dayalı bakımı geliştirerek mesleği ilerletmek ve sonuçları iyileştirmek için tasarlanmış sağlık politikasını etkilemek için dönüştürücü liderlik becerilerini uygulayın.

Müfredat geliştirme, ölçme ve değerlendirme yoluyla, sağlam pedagojik ve androlojik ilkeleri birleştirerek öğretimde yeterliliğinizi gösterin.

Akademik çalışmaları sunmak ve yayınlamak için gereken sözlü ve yazılı iletişim becerilerini gösterin.

Karmaşık uygulama, sistem ve politika sorunlarını ele almak için meslek içi ve meslekler arası işbirliği yapın.

Bellin College Fizik Tedavi Bilim Doktoru derecesinin giriş seviyesi derecesi olmadığını lütfen unutmayın. Klinik bakım, araştırma ve öğretimde üstünlük sağlamak isteyen şu anda lisanslı fizyoterapistler için tasarlanmıştır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • PhD in Kinesiology and Rehabilitation
    • Prague, Çek Cumhuriyeti
  • Yüksek Lisans Kas-İskelet Fizyoterapi Bilimlerinde
    • Amsterdam, Hollanda
  • Biyokinetikte MPhil
    • Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti