Keystone logo
Augusta University Oral Biyoloji ve Maksillofasiyal Patoloji dalında Felsefe Doktoru
Augusta University

Oral Biyoloji ve Maksillofasiyal Patoloji dalında Felsefe Doktoru

Augusta, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Ağız Biyolojisi ve Maksillofasiyal Patoloji programı, orofasiyal kompleksin normal gelişimine ve bu alandaki hastalıklara katkıda bulunan biyolojik süreçlere odaklanır. Georgia Diş Koleji'nde bulunan bu disiplinler arası program, Anatomi, Moleküler ve Hücresel Biyoloji, Mikrobiyoloji, İmmünoloji, Farmakoloji ve Patoloji dahil olmak üzere çeşitli biyomedikal bilim uzmanlıklarını kapsar.

Öğretim üyeleri, Uluslararası Dişhekimliği Araştırma Derneği, Amerikan Diş Hekimliği Araştırma Derneği, Amerikan Dişhekimliği Eğitim Derneği, Amerikan Kalp Derneği, Amerikan İmplant Diş Hekimliği Araştırma Vakfı, Amerikan Akademisi dahil olmak üzere çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlarda aktiftir. Oral Tıp ve Uluslararası Oral Onkoloji Akademisi ile Ulusal Sağlık Enstitüleri, komitelerde ve inceleme gruplarında hizmet vermektedir. Birkaç öğretim üyesi de yayın kurullarında veya belli başlı bilimsel dergilerde hakem olarak görev yapmaktadır. Bu dernekler, fakültemizin mükemmelliğini, bütünlüğünü ve liderliğini göstermektedir. Bu nitelikler, öğrencilerimiz tarafından da beklenmekte ve gösterilmektedir; ulusal toplantılarda sunum sağlamada ve araştırmalarıyla ilgili ulusal ödüller kazanmada yüksek başarı oranıyla kanıtlanmıştır.

Fakülte öğrencileri, yaşam boyu öğrenme ihtiyacını vurgularken klinik bakımı iyileştirmek için yeni bilimsel keşifler yapmaları için meşgul eder ve onlara ilham verir.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Mikrobiyal ve Parazitik Biyolojide Gelişmelerde Doktora
    • Santiago de Compostela, İspanya
  • Mikrobiyoloji ve İmmünoloji Araştırmaları ile Felsefe Doktoru (PhD)
    • Online
  • Doktora (Tıbbi Mikrobiyoloji)
    • Pretoria, Güney Afrika Cumhuriyeti