Keystone logo
Alte University Diş Hekimliği Doktorası (İngilizce) Programı
Alte University

Diş Hekimliği Doktorası (İngilizce) Programı

Tbilisi, Gürcistan

5 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

USD 4.500 *

Kampüste

* Uluslararası öğrenciler

Tanıtım

Uluslararası Tıp Fakültesi, tek aşamalı bir Diş Hekimliği (İngilizce) eğitim programı sunmaktadır.

Program, öğrencilere diş hekimliği eğitiminin uluslararası ilkeleri ile derin sistemik bilgi vermeyi ve pratik beceriler geliştirmeyi, diş hekimliği alanında klinik ve araştırma becerileri kazandırmayı ve profesyonel olmak için sürekli öğrenme ve gelişim için ilgili eğitimi hazırlamayı amaçlamaktadır.

Öğrenme süreci, teorik öğretimin yanı sıra pratik becerilerin geliştirilmesine odaklanmıştır. Öğrenci, program tarafından sağlanan fantom üzerindeki tüm manipülasyonları pratik olarak gerçekleştirir. Bu öğretim yöntemi güvenlidir. Öğrenci, fantom üzerinde herhangi bir manipülasyon veya prosedürü birkaç kez gerçekleştirme ve ardından bir profesör veya öğretim görevlisinin gözetiminde hastayı tedavi etme fırsatına sahiptir. Üniversitenin pratik çalışma için daha fazla fırsat sağlayan bir diş kliniği vardır.

Ayrıca üniversite, modern diş teknolojileri ve yüksek nitelikli diş hekimleri ile donatılmış çeşitli diş klinikleri ile işbirliği yapmaktadır. Ağız sağlığı genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olduğundan ve ağız hastalıkları sistemik hastalıklarla ilişkili olduğundan, program sistemik hastalık eğitimini de içermektedir.

Üniversite, öğrencilere klinik bir ortamda sistemik hastalıkları öğretmek için multidisipliner hastanelerle işbirliği yapmaktadır. Program, mezunların hem pratik hem de bilimsel alanlarda çalışabilmeleri ve çalışmalarına devam edebilmeleri için araştırma becerilerinin geliştirilmesine odaklanmaktadır.

Ülkedeki En İyi Klinik Deneyim

Özellikle, Alte Üniversitesi ülkedeki en iyi klinik deneyimi sunmaktadır. Alte Üniversitesi, Gürcistan'daki en büyük sağlık hizmeti sağlayıcısı olan ve ülke çapında 100'e yakın hastane ve kliniği bir araya getiren Evex Group'un özel ortağıdır ve öğrencilerimize Alte Üniversitesi'ndeki eğitimleri sırasında tam klinik deneyim yaşamaları için olağanüstü fırsatlar sunmaktadır. Evex Group'un en büyük hastanelerinden biri olan Ivane Bokeria Üniversite Hastanesi, Alte Üniversitesi'ne bağlı bir kliniktir; bu da öğrencilerimizin klinik derslerini her gün bu hastanenin tesislerinde aldıkları anlamına gelmektedir.

Hizmetler: IV'te hastalara 20'den fazla servis ve kapsamlı ayakta tedavi hizmeti sunulmaktadır. Bokeria Üniversite Hastanesi'nde: Acil Bakım, Nöroşirürji, Kalp Cerrahisi, Genel Cerrahi, Vasküler Cerrahi, Kardiyoloji, Çene Cerrahisi, Karaciğer ve Böbrek Nakli vb.

Akreditasyon ve Uluslararası Tanınma

Uluslararası Tıp Fakültesi ve programları

Tarafından tanınmış ve onaylanmıştır

  • Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu (WFME)
  • Ulusal Tıp Komisyonu (NMC)
  • Dünya Sağlık Örgütü (WHO)
  • Yabancı Tıp Mezunları için Eğitim Komisyonu (ECFMG)
  • Türkiye Yükseköğretim Kurulu
  • Sudan Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı

Üyeleri

  • Avrupa Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Birliği (ENQA)
  • Avrupa Tıp Eğitimi Birliği (AMEE)

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Neden Alte University'de eğitim almalısınız?

Okul Hakkında

sorular