Keystone logo

15 Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Tıp Göğüs Hastalıkları 2024

filtreler

filtreler

  • Sağlık Hizmeti
  • Tıp
  • Göğüs Hastalıkları
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (15)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Sağlık hizmeti programlar içinde Sağlık Hizmeti Tıp Göğüs Hastalıkları

Pulmonoloji nedir?
Pulmonoloji, akciğerleri ve solunum sistemini etkileyen hastalıkları inceleyen bilim dalıdır. Buna astım, KOAH, akciğer kanseri ve pnömoni gibi durumlar dahildir. Pulmonologlar, bu durumların teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmış doktorlardır.

Neden Göğüs Hastalıkları Çalışmalı?
Pulmonoloji, son derece zayıflatıcı ve hatta ölümcül olabilen hastalıklarla ilgilenir, bu hastalıkların nasıl çalıştığını anlayarak, göğüs hastalıkları uzmanları daha iyi tedaviler geliştirebilir ve nihayetinde hayat kurtarabilir. Hava kirliliği ve sigara kullanımı nedeniyle akciğer hastalıkları giderek yaygınlaşıyor, bu nedenle göğüs hastalıkları uzmanlarına artan bir ihtiyaç var.

Farklı Göğüs Hastalıkları Dereceleri
Pulmonolojide kazanılabilecek birkaç farklı derece vardır. Bir tıp doktoru (MD) veya bir osteopatik tıp doktoru (DO), pulmoner tıpta tipik olarak üç yıl süren bir ihtisayı tamamlayabilir. Bir uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, bazı göğüs hastalıkları uzmanları, kritik bakım göğüs hastalıkları veya girişimsel göğüs hastalıkları gibi alanın belirli bir alanında uzmanlaşmayı seçebilirler. Alternatif olarak, öğrenciler göğüs hastalıkları biliminde veya ilgili başka bir alanda yüksek lisans veya doktora derecesi alabilirler. Bu programların tamamlanması genellikle iki ila dört yıl sürer.

Göğüs Hastalıkları derecem sırasında ne çalışacağım?
Pulmonology derecesi için müfredat, seçtiğiniz belirli programa bağlı olarak değişecektir. Akciğer anatomisi ve fizyolojisi, akciğer hastalıklarının patofizyolojisi, teşhis testleri ve prosedürleri ve tedavi seçenekleri gibi konuları incelemeyi bekleyebilirsiniz.