Keystone logo

19 Sağlık hizmeti programlar içinde EMT 2024

filtreler

filtreler

  • Sağlık Hizmeti
  • Acil Tıp
  • EMT
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (19)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Sağlık hizmeti programlar içinde EMT

EMT nedir?
EMT Acil tıp teknisyeni anlamına gelir. EMT, ihtiyacı olan hastalara acil tıbbi bakım sağlayan eğitimli bir profesyoneldir. EMT'ler, CPR ve AED (otomatik harici defibrilatör) kullanımını içeren temel yaşam desteği sağlar. Ayrıca bir hastanın durumunu değerlendirmek ve yaralanmalar ve hastalıklar için tedavi sağlamak üzere eğitilirler. EMT'ler genellikle acil bir olay mahallinde ilk müdahale eden kişilerdir ve hastaların bakımında hayati bir rol oynarlar.

Nasıl EMT olabilirim?
EMT olmak isteyenler, birçok topluluk kolejinde ve teknik okulda programlar bulabilirler. EMT dereceleri hem önlisans hem de lisans düzeyinde mevcuttur. Bir EMT ön lisans programının tamamlanması genellikle iki yıl sürerken, bir lisans derecesi programının tamamlanması dört yıl sürer. EMT'lerin sertifika almaya hak kazanabilmeleri için akredite bir eğitim programını tamamlamaları gerekir.

EMT derecem sırasında ne çalışacağım?
EMT eğitim programları anatomi, fizyoloji, acil tıbbi prosedürler ve farmakoloji gibi çeşitli konuları kapsar. EMT programlarındaki öğrenciler ayrıca hasta değerlendirmesi, yaşamsal belirtiler ve hastalar ve aileleri ile nasıl etkili bir şekilde iletişim kuracaklarını öğreneceklerdir.