Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 2 Diplomalar programlar içinde Diyetetik 2024

2 Diploma programlar içinde Diyetetik 2024

genel bakış

Diplomalar genellikle mesleki, teknik ve topluluk okulları tarafından verilir. Bir öğrencinin belli bir eğitim programını tamamladığını gösterir. Diplomalar kariyerle ilgili belirli konuları kapsamaktadır. Pek çok alanda sunulurlar ve tamamlanması üç yıla kadar sürebilir.

Diyetetikte diploma nedir? Beslenme, sağlık ve hastalığa bütüncül ve koruyucu bir eğitim yaklaşımı alan bir derstir. Bir diyetetik diploması, çoğu üniversitede lisansüstü bir sertifika programıdır ve beslenme kursları ile birleştirilebilir. Öğrenciler genellikle iyi yemek alışkanlıklarını ve bireylerin sağlıklarını kontrol etmenin diğer yollarını ve ayrıca nutrasötiklerin ve diğer besin takviyelerinin faydalarını inceler. Mevcut kurslar, beslenme, kilo yönetimi, beslenme desteği ve gıda mikrobiyolojisinin temellerini içerebilir.

Mezunlar genellikle araştırma, iletişim ve farklı geçmişlere ve yaş düzeylerine sahip insanlarla çalışma konusunda gelişmiş beceriler geliştirirler. Bu özellikler kariyerlerinin ilerlemesine yardımcı olabilir. Bireyler ayrıca iletişim ve sosyal becerilerin onların günlük yaşamlarında karşılaştıkları insanlarla daha iyi ilişki kurmalarına yardımcı olduğunu da bulabilir.

Diyetetikte bir diploma, çeşitli yerlerde okullarda mevcut olabilir. Her okulun biraz farklı müfredatı, katılım fiyatının dalgalanmasına neden olabilir. Daha ayrıntılı öğrenim ücretleri için, ilgilendiğiniz programı sunan okulla iletişim kurun.

Diyetisyen bir profesyonel olarak, hastalıklı bireylerin yanı sıra daha sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler için diyet tedavileri tasarlayabilir. Mezunlar için uygun olan işler genellikle gıda teknolojisi uzmanı, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi uzmanı, beslenme terapisti, diyetisyen ve toplum eğitimi memurunu içerir. Diyetetik dalında diplomaya sahip bireylere değer veren pozisyonlar arasında herbalist, kişisel antrenör ve sağlık hizmeti müdürü yer almaktadır.

Pek çok üniversitede öğrencilerin kayıt yaptırabilecekleri online diyetetik diploma programları bulunmaktadır. Aşağıda sizin programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuna başvurunuz.

Daha fazla oku

filtreler

  • Diploma
  • Sağlık Hizmeti
  • Beslenme Bilimleri
  • Diyetetik
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı