Keystone logo

2 Kurs programlar içinde Radyografi 2024

filtreler

filtreler

 • Kurs
 • Sağlık Hizmeti
 • Yardımcı Sağlık
 • Tıbbi Görüntüleme
Çalışma alanları
 • Sağlık Hizmeti (2)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Kurs programlar içinde Radyografi

  Dersler genellikle orta öğretim tamamlandıktan sonra alınır. Çok çeşitli konularda ek eğitim ve öğretim sağlayabilirler. Öğrenciler hafta sonları, yaz, çevrimiçi ve normal okul dönemlerinde ders alabilirler. Programlar birkaç haftadan bir yıla veya iki yıla kadar sürebilir.

  Öğrenciler “Radyografide dersler nelerdir?” Diye merak edebilirler. Radyografi, insan vücudunun görüntülerini oluşturmak için x-ışınları şeklinde radyasyon kullanma bilimi. Radyografide dersler anatomi, fizyoloji, patoloji, maruz kalma ilkeleri ve konumlandırma gibi konuları kapsayacaktır. Öğrenciler sonografi, mamografi ve manyetik rezonans görüntüleme gibi alt uzmanlıklarını inceleyebilirler.

  Radyografide öğrenilebilecek değerli yaşam becerileri vardır. Öğrenciler başkalarıyla çalışma konusunda etkili iletişim becerileri, empati ve merhamet geliştirebilirler. Bu günlük etkileşimler için büyük bir avantajdır. Bireyler, farklı kariyerlere dönüşebilen eleştirel düşünme becerilerini de kazanabilirler.

  Radyografide ders alma maliyeti, her kurum kendi harç ve ücretlerini belirlediği için okula bağlı olarak değişecektir. Okulun yeri de bir faktördür. Öğrenciler, her programın masraflarını, ihtiyaçlarını karşılayanı seçmek için dikkatli bir şekilde karşılaştırmalıdır.

  Radyografide dersleri tamamladıktan sonra, çoğu birey çeşitli sağlık mesleklerine girmeye hazırdır. Öğrenciler radyoloji teknisyenleri (radyoloji uzmanı olarak da adlandırılır), ultrason teknisyenleri, MRG teknisyenleri, CAT taraması teknologları veya tanı amaçlı tıbbi sonograflar olabilirler. Bir lisans programında eğitimlerine devam etmek ve bir MD kazanmakla ilgilenenler radyolog olabilirler. Bu doktorlar tıbbi görüntüleme konusunda uzmandır.

  Öğrenciler yurtiçi ve yurtdışında okullarda radyografi derslerine kayıt olabilirler. Daha fazla esneklik isteyen öğrenciler için çevrimiçi seçenekler de olabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.