Keystone logo

1 Kurs programlar içinde Sağlık Hizmeti Hemşirelik Çalışmaları Geriatrik Hemşirelik 2024

filtreler

filtreler

  • Kurs
  • Sağlık Hizmeti
  • Hemşirelik Çalışmaları
  • Geriatrik Hemşirelik
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Kurs programlar içinde Sağlık Hizmeti Hemşirelik Çalışmaları Geriatrik Hemşirelik

Ek beceriler, bilgi veya mesleki nitelikler kazanmak isteyen öğrenciler genellikle ders alırlar. Bu öğrenme modülleri, belirli çalışma alanlarına odaklanmaktadır.

Geriatrik hemşirelik dersleri nelerdir? Bu alandaki dersler, öğrencilere yaşlı hastaların ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını öğretir. Genel sağlıklarını ve sağlıklarını iyileştirmek için genellikle bir vurgu vardır. Katılımcılar, konjestif kalp yetmezliği, osteoporoz, artrit, diyabet, kanser ve Alzheimer gibi yaygın sağlık sorunlarını keşfedebilirler. Öğrenciler, bakım planları geliştirmeyi, hastalık önleme önerileri sunmayı, ilaçları nasıl yöneteceklerini ve rutin zihinsel ve fiziksel muayeneler yapmayı öğrenebilirler. Tipik olarak, müfredat, yaşlanma sosyolojisi, etik, yaşlanmayla ilgili değişiklikler, yaygın yaşla ilgili bozukluklar ve yaşlanma psikolojisi gibi konuları kapsamaktadır.

Kritik düşünme ve iletişim becerileri, öğrenciler geriatri hemşireliğinde ders alırken sıklıkla geliştirilir. Bu değerli beceri seti, bu alanda başarıya ulaşmalarına yardımcı olabilir. Sabır, kişisel zorluklarla baş etmek için yararlı olan bir başka öğrencinin kazanabileceği bir özelliktir.

Geriatrik hemşirelik kursları için harç ve ücretler her an değişebilir. Öğrenciler, bu harcamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerinde üniversitelerle iletişime geçmeye teşvik edilirler.

Genel olarak, yaşlanan nüfusun artması geriatrik hemşirelere yüksek talep yaratmıştır. Ayrıca, İngilizce ve İspanyolca'yı akıcı bir şekilde konuşan iki dilli hemşirelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bununla birlikte, mezunlar geniş istihdam olanakları bulabilirler. Hemşirelik profesyonelleri genellikle mesken ve hemşirelik bakım tesislerinde, doktor ofislerinde, ev sağlık hizmetlerinde, hastanelerde ve devlet kurumlarında çalışmaktadır. İş fırsatları ve maaş oranları coğrafya, eğitim seviyesi ve iş tecrübesine göre değişmektedir. Ayrıca, son yıllarda iş rekabeti artmıştır.

Geriatrik hemşirelik kursları kariyer gelişimine yol açabilir. Yoğun yaşam tarzına sahip öğrenciler, eğitimlerini ilerletmek için genellikle çevrimiçi programları seçer. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.