Keystone logo

2 Kurs programlar içinde Davranış Bilimleri 2024

filtreler

filtreler

  • Kurs
  • Sağlık Hizmeti
  • Ruh Sağlığı Hizmetleri
  • Psikoloji
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Kurs programlar içinde Davranış Bilimleri

Bir ders, bir konu veya alan bilginizi ilerletmenin bir yoludur. Dersler genellikle konu uzmanları tarafından verilir ve dersler, saha deneyimi, laboratuvar zamanı ve sınıf dışı çalışmayı içerebilir. Kurs başına birim sayısı değişir.

Davranış psikolojisi dersleri nelerdir? Bu, insan ve hayvan davranışlarının birçok alanını kapsayan geniş bir konu olduğu için, sınıflar çeşitli özel konulara girebilir. Öğrenciler genellikle bağımlılık, yeme bozuklukları veya tıbbi kaygılara katkıda bulunan diğer kalıplar hakkında kurslar seçerler, ancak diğer konular sosyal etkilerin ve insan duygularının etkisini içerir. Stres ve anksiyete gibi yaygın zihinsel sağlık sorunları da birçok davranışçı psikoloji programının kapsamına girer.

Davranış psikolojisini inceleyerek, öğrenciler iletişim, arabuluculuk ve çok çeşitli insanlarla ilişki kurma gibi değerli becerileri öğrenirler. Daha iyi bireysel ilişkileri teşvik edebilecek üstün yaşam becerileri olmanın yanı sıra, bu yetenekler, röportajlar ve terapi ortamlarında başarıya kendilerini borçludur.

Tek bir kurs genellikle tam bir akademik program kadar pahalıya mal olmaz ve öğrenciler, bir sertifika veya derece kazanmaya çalışırken, bir süre boyunca sınıfları yaymak için oldukça maddi olarak makul bulabilirler. Maliyetler bölgeler ve ülkeler arasında farklılık gösterecektir.

Davranışsal psikolojide uzmanlığa sahip olanlar, toplumumuzda önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Bu bireyler genellikle terapist veya danışman olarak kariyer seçerler ve etkili çaresizlikten sonra çocuklara yardımcı olan pediatrik travma danışmanları olarak bazı seçmeli pozisyonlar seçerler. Mezunlar bazen de yasa takip ve avukat olmak için devam ediyor. Davranış psikolojisindeki profesörler ve öğretmenler, yeni nesile sahaya girmelerine yardımcı olmak için bilgilerini kullanırlar.

Davranış psikolojisi dersleri, toplum kolejlerinde, üniversitelerde veya tıp fakültesinde bulunabilir. Ek olarak, çevrimiçi veya uzaktan öğrenme seçenekleri genellikle mevcuttur. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.