Keystone logo

3 Kurs programlar içinde Sağlık Hizmeti Üreme Tıbbı içinde Amsterdam, Hollanda için 2024

filtreler

filtreler

  • Kurs
  • Hollanda
  • Sağlık Hizmeti
  • Üreme Tıbbı
  • Amsterdam
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular degree type

Popular study format

Popular education type

Kurs programlar içinde Sağlık Hizmeti Üreme Tıbbı

Hollanda'nın başkenti Amsterdam de böyle Amsterdam Üniversitesi ve Universiteitsbibliotheek Amsterdam gibi üniversiteler bilinir. Bu eğitim kurumları çeşitli lisans ve yüksek lisans lisans programları sağlamak eğilimindedir, ve üst çentik Araştırma ve Geliştirme tesisleri var.

Üreme Tıbbı Nedir?
Üreme tıbbı, insan üremesi ile üreme bozukluklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Hem erkek hem de dişi üreme sistemlerini içerir. Üreme tıbbı, kısırlık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, menopoz ve daha fazlasını içeren çok çeşitli durumları kapsar.

Üreme Tıbbı derecesi ile ne yapabilirim?
Üreme tıbbında bir derece doğurganlık doktoru, üreme endokrinologu veya OB/GYN olarak bir kariyere yol açabilir. Doğurganlık tedavilerini iyileştirmenin veya üreme bozuklukları için yeni tedaviler geliştirmenin yollarını inceleyen bir araştırma laboratuvarında da çalışabilirsiniz. Ek olarak, üreme sağlığı sorunları hakkında farkındalık yaratmak ve cinsel sağlık eğitimini teşvik etmek için çalışan bir halk sağlığı savunucusu olabilir veya bireyler için üreme danışmanlığı hizmetlerine odaklanabilirsiniz.

Üreme Tıbbı okumak neden önemlidir?
Üreme tıbbını incelemenin önemli olmasının birkaç nedeni vardır. Birincisi, kısırlığı daha iyi anlamamıza ve tedavi etmemize yardımcı olabilir. Ayrıca üreme bozuklukları için yeni tedaviler geliştirmemize ve mevcut tedavileri iyileştirmemize yardımcı olabilir. Ek olarak üreme tıbbı, cinsel sağlık sorunları hakkında farkındalık yaratmamıza ve cinsel sağlık eğitimini teşvik etmemize yardımcı olabilir. Üreme sistemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak, insanların daha sağlıklı gebelikler ve doğumlar geçirmelerine yardımcı olabilir ve üreme sağlığı sorunlarının görülme sıklığını azaltabiliriz.

Üreme Tıbbı dereceleri nelerdir?
Üreme tıbbında bir dizi farklı derece mevcuttur. Üreme tıbbı veya OBG/YN konusunda uzmanlaşmış bir tıp derecesi veya üreme biyolojik araştırmalarında doktora yapabilirsiniz. Özellikle doğurganlık danışmanlığında da dereceler vardır. Bu derecelerin her biri size üreme tıbbı alanında çalışmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlayacaktır.

Üreme Tıbbı derecem sırasında ne çalışacağım?
Üreme tıbbı dereceniz boyunca, üreme sistemi ile ilgili çeşitli konuları inceleyeceksiniz. Bu, anatomi ve fizyoloji, doğurganlık ve kısırlık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, doğum kontrolü, menarş ve menopoz ve daha fazlasını içerecektir. Ayrıca, sahada etkili bir şekilde araştırma yapabilmeniz için araştırma yöntemleri ve istatistikler hakkında bilgi edineceksiniz. Ek olarak, üreme sağlığının sosyal ve duygusal yönlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecek psikoloji veya sosyoloji gibi konularda seçmeli dersler alma fırsatına sahip olacaksınız.

Insanlar, dil, ve Hollanda kültürü "Hollanda " olarak adlandırılır. Modern bir Avrupa ülkesi bugün, Hollanda son derece uluslararası niteliğini muhafaza ve liberal zihniyet ile tanınır. Hollanda birçok üniversite vardır. Ülkenin son zamanlarda lisans / yüksek lisans sistemine kendi başlıkları dönüştürülmüş.Akademik (teorik bilgi ile ilgili daha fazla odaklanarak, aka "Universiteit ") veya Uygulamalı Bilimler (pratik bilgi ile ilgili daha fazla odaklanarak, aka "Hogeschool "): Üniversitelerin iki türü vardır

Öğrenciler, ilgi alanlarına göre münferit dersler seçebilirler. Öğrenciler aynı zamanda iş becerileri geliştirme, yeni kariyer edinme, sertifika ya da derece kazanma gibi belirli amaçlarını gerçekleştirmek üzere bir dizi ders alabilirler.