Keystone logo
Bulun

Sağlık Bilimleri Yüksek Lisans Derecesi Bulun

Hangi alanda çalışmak istiyorsunuz?
Nerede çalışmak istiyorsunuz?

Sağlık alanında yüksek lisans derecesi almak, sizi seçtiğiniz çalışma alanında uzman olarak nitelendirecektir. Sağlık Yüksek Lisans programları, sağlıkla ilgili bir alanda kariyer oluşturmak için gerekli olan araştırma becerileri ve konuya özel uzmanlığın yanı sıra, sağlık hizmetinin uzmanlaşmış bir alanındaki bilgi genişliğini sağlayacaktır.

En İyi Yüksek Lisans Sağlık Programları

Sağlık Yüksek Lisans çalışmaları üç ana kola ayrılabilir: doğrudan sağlık, araştırma ve yönetim. Doğrudan sağlık alanındaki en popüler Yüksek Lisans programları Tıp, Hemşirelik ve Diş Hekimliğidir. Eczacılıkta yeni ilaç ve tedavilerin geliştirilmesine odaklanan yüksek lisans programları da yüksek talep görmektedir. Son olarak, sağlık yönetimindeki popüler programlar, tıp bilgisini iş ile birleştirir.

En İyi Ana Sağlık Ülkeleri

Dünyanın dört bir yanındaki en iyi üniversitelerde, kolejlerde, işletme okullarında ve diğer eğitim kurumlarında çok çeşitli Sağlık Yüksek Lisans programları mevcuttur. Sağlıkla ilgili bir alanda yüksek lisans derecesi almak için en popüler eğitim yerlerinden bazılarına göz atarak gereksinimlerinize en uygun programı aramaya başlayın.

En İyi Sağlık Şehirleri

Eğitim hedefiniz için, en iyi üniversite ve kolejlerden bazıları tarafından Sağlıkta Yüksek Lisans programlarının sunulduğu çok sayıda şehir arasından seçim yapabilirsiniz. Aşağıda listelenen şehirlerde özellikle sağlık öğrencileri arasında popüler olarak kabul edilen eğitim seçeneklerine göz atarak sağlıkla ilgili bir alanda yüksek lisans aramanızı daraltın.

Yeni eklenen programlar