Keystone logo
Bulun

Tıp Doktoru Derecesi Bulun

Hangi alanda çalışmak istiyorsunuz?
Nerede çalışmak istiyorsunuz?

MD veya Tıp Doktoru, cerrahlar ve doktorlar için en yüksek akademik derecedir. ABD ve Kanada örneğinde olduğu gibi profesyonel bir doktora veya Birleşik Krallık geleneğini izleyen ülkelerde olduğu gibi bir araştırma derecesi olabilir. Tıp Doktoru olmak için bir çalışma programından mezun olmak, tipik olarak tıp fakültesini ve aynı zamanda bir ihtisayı tamamlamayı içerir.

En İyi Doktora Programları

MD programları, genel uygulama, cerrahi tıp, jinekoloji, ortopedi, radyoloji ve diğerleri gibi çeşitli uzmanlıklara sahip olabilir. MD programları tipik olarak dört ila altı yıllık çalışma ve klinik eğitim gerektirir. Aşağıda listelenen dünyadaki en popüler MD programlarından bazılarına göz atın, zamandan tasarruf edin ve doğrudan üniversitelerle iletişime geçin.

En İyi MD Ülkeleri

Tıp pratisyenlerine olan ihtiyaç dünyanın her yerinde yüksektir ve MD derecesi kazanmak için birkaç ülkedeki üniversiteler arasından seçim yapabilirsiniz. Tıp Doktoru olmak için en iyi yerlerden bazılarına göz atın, program yapısını ve sunulan uzmanlıkları karşılaştırın ve daha fazla bilgi için doğrudan kabul ofisleriyle iletişime geçin.

En İyi Doktora Şehirleri

Aşağıda listelenen şehirlerdeki en iyi üniversiteler, geleceğin Tıp Doktorlarına üst düzey tıp eğitimi, dünyanın önde gelen enstitülerinde araştırma fırsatları ve hastanelerde değerli klinik deneyim sunmaktadır. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak, sağlık profesyonelleri için bu en popüler çalışma yerlerinden birinde MD derecesi elde etme seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yeni eklenen programlar