Keystone logo
bulun

Diş Hekimliği derecenizi

ne çalışmalı
Nerede çalışmalı

Popüler Diş Hekimliği Programları

Diş hekimliği , ağız boşluğunun çeşitli hastalık ve bozukluklarının teşhisi, incelenmesi, tedavisi ve önlenmesine odaklanan bir tıp dalıdır. Diş hekimleri, özel muayenehanelerde ve hastanelerde ödüllendirici bir kariyere sahip olabilecek tıp uzmanları tarafından aranır.

En iyi üniversiteler, tıp fakülteleri ve diğer eğitim kurumları, diş hekimliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde ve ayrıca bireysel kurslar şeklinde eğitim programları sunmaktadır. Diş hekimliği programları, modern öğretim metodolojilerini takip eden uygulamalı eğitim ile geleneksel klinik konuların çalışılmasını kapsar. Diş hekimlerinin ilk derecelerini kazandıktan sonra uzmanlaşmak için daha fazla eğitim almaları da tipiktir.

Ortodonti, endodonti, diş hekimliği, oral implantoloji, pediatrik diş hekimliği, veteriner diş hekimliği, diş teknolojisi ve diş cerrahisi gibi çok sayıda uzmanlık mevcuttur. Diş hekimliği diploması almak için farklı çalışma modları arasından seçim yapabilir ve tam zamanlı veya yarı zamanlı bir programa kayıt olabilirsiniz. Üniversiteler, geleneksel kampüs içi programlara ek olarak, çalışmalarında daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyan öğrenciler için ideal olan çevrimiçi eğitim olanakları da sunar.

Aşağıda listelenen diş hekimliğinde en popüler programlardan bazılarına göz atarak aramaya başlayın ve çevrimiçi form aracılığıyla doğrudan üniversitelerle iletişime geçin!