Keystone logo
Tayvan

En İyi Üniversiteler Sağlık hizmeti programlar içinde Tayvan 2024

kurum sayısı: 7
  • 151號, Tayvan

  Yarım asırdan fazla bir süredir, Fooyin University , her bir nesil ve çağdaki Tayvanlıların yaşam mirasına tanıklık ediyor. Sadece çalışkan ve mütevazı bir atmosfer sürer. Okulumuzun gelişim sürecinin her aşamasında, harika rekorlar içeren sayfalar elde ettik.

  • 78號, Tayvan

  Okul Haziran 1952'de kurulmuş ve “Güney Tayvan'da sağlık çalışanlarının eğitim hazırlık sınıfı” olarak adlandırılmıştır. Ağustos 1953'te, "Tayvan eyaleti Tainan hemşirelik meslek lisesine" terfi edildi. Elli yıl boyunca, okul, ülke içinde ve dışında çalışan ve derinden övgüler alan, giderek daha fazla seçkin hemşirelik yeteneklerini besliyor.

  • 89, Tayvan

  Chung Hwa University Of Medical Technology (HWAI), tıbbi bakıma ilgi duyan gençlere akademik fırsatlar sunmak amacıyla 1968 yılında Tainan Hsien, Jen-Te İlçesinde kurulmuştur.

  • 110號, Tayvan

  Tayvan'da 54'lerde savaş sonrası dönemde diş hekimi sıkıntısı nedeniyle Dr. Ju-Chuan Chou, 1960 yılında diş hekimlerini yetiştirmek amacıyla Chung Shan Medical University Okul, vatanseverliği nedeniyle adını Chung-Shan takma adıyla Dr. Sun Yat-Sen'den almıştır. Enstitünün üniversite düzeyine yükseltilmesi talebi zamanla artıyordu. Çok çaba ve programın uygulanmasından sonra, 1977'de okulumuz Eğitim Bakanlığı tarafından Chung Shan Tıp ve Diş Hekimliği Koleji'ne ilerlemesi için verildi. Yine de ilerlemeye ve büyümeye devam ettik. Enstitü 2001 yılında Chung Shan Medical University (CSMU) olarak yeniden düzenlendi.

  • 365, Tayvan

  NTUNHS, 1954 yılında Tayvan Eyalet Genç Hemşirelik Koleji olarak kuruldu. 1963'te kolej, 1947'de kurulan Taipei Kıdemli Meslek Yüksek Okulu ile birleşerek beş yıllık bir ortaokul, Tayvan İl Hemşirelik ve Ebelik Meslek Okulu oldu. 1981'de kolej Ulusal Taipei Hemşirelik Koleji oldu ve 1994'te Ulusal Taipei Hemşirelik Koleji olacak şekilde yeniden reformdan geçirildi. Son olarak, Ağustos 2010'da Eğitim Bakanlığı okulun yeni adı olan "Ulusal Taipei Hemşirelik ve Sağlık Üniversitesi" ni onayladı. Bilimler, "okulun olağanüstü gelişimi ve başarıları nedeniyle. Üniversitenin üç fakültesi vardır: Hemşirelik Koleji, Sağlık Teknolojisi Koleji ve İnsani Gelişme ve Sağlık Koleji ile Genel Eğitim Merkezi.

  • 91號, Tayvan

  China Medical University (CMU), 6 Haziran 1958'de China Medical College olarak kurulmuş ve China Medical University dönüştürmüştür. Tayvan'da Çin tıbbı ve eczacılık programlarının verildiği ilk akademik kurumdur. Üniversite, Tayvan'daki en önde gelen tıp üniversitelerinden biri olarak mevcut konumuna istikrarlı bir şekilde büyümüştür. Üniversitenin iki büyük kampüsü vardır: Taichung (Wuquan ve Ankang dahil) ve Beigang.

  • Taichung, Tayvan

  7 Mayıs 1967'de Hungkuang'ın kurucusu Dr Yu Lin Wang, babasının miras kalan tıbbi hizmetini ileriye taşıyarak Hungkuang Hemşirelik Yüksek Okulu'nu kurdu. Aynı yılın 12 Temmuzunda, Eğitim Bakanlığının desteği ve onayını takiben, Dr Yu Lin Wang okulun ilk başkanı oldu.