Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 9 Fen Bilimleri Lisansları  (Fen Bilimleri Lisans Eğitimi) programlar içinde Diş Hijyeni 2023

9 Fen Bilimleri Lisans Eğitimi programlar içinde Diş Hijyeni 2023

genel bakış

Fen ile ilgili bir konu üzerinde çalışmayı planlayan öğrenciler, bitirmek için yaklaşık dört yıl sürebilecek bir BSc (Lisans Diploması) peşinde koşmayı tercih edebilirler. Tamamlandığında, mezunlar bir kariyere doğrudan gitmeyi seçebilir veya ileri bir derece programı ile çalışmalarına devam edebilirler.

Diş Hijyeninde BSc nedir? Bu programa devam eden öğrenciler bilgi ve becerilerini geliştirirler, böylece başkalarının ağız hijyeni geliştirmelerine yardımcı olurlar. Programlar tipik olarak, önleme tekniklerinin yanı sıra sözlü konuların tespitine odaklanır. Tipik konular arasında diş sağlığı geçmişlerinin değerlendirilmesi, önleme stratejileri, X-ışınları, diş eti ve diş muayenesi, florür uygulaması ve leke çıkarma teknikleri kullanımı ve yorumu yer alabilir. Bazı programlarda katılımcılar, nitro oksit ve lokal anestezi uygulanması gibi teknikleri öğrenebilirler.

Diş hijyeni öğrencilerine kazandırdığı yararlardan biri, hastalara bağlanmalarını ve onlara talimat vermelerini sağlayan ve maaşlarını iyileştirebilecek iletişim becerileridir. Kazandıkları diğer yetenekler, yaşamın birçok alanında faydalı olan problem çözme ve detaylara dikkat etme becerilerini içerebilir.

Bir dereceye kadar kazanmanın getirdiği maliyetler, programın uzunluğu, okulun yeri ve itibarı ve öğrencilerin ikamet statüsünden etkilenebilir. Okullarla irtibata geçmek, özel gereksinimleri öğrenmek için teşvik edilir.

Bir kariyer söz konusu olduğunda, diş hijyeni uzmanı mezuniyet sonrası en yaygın iş unvanıdır. Bununla birlikte, bir hijyenistin oynayabileceği birçok rol vardır. Günlük çalışmalarının bir parçası olarak, bir hasta eğitimcisi, klinisyen, tüketici savunucusu ve diş sağlığı destekçisi olarak görülebilir. Birçoğu doğrudan diş hastaları ile çalışırken, sahip olabilecekleri diğer başlıklar arasında araştırmacı, yönetici veya ofis sorumlusu bulunur.

Bu çevrimiçi veritabanını kullanmak kolaydır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • Sağlık Hizmeti
  • Diş Hekimliği
  • Diş Hijyeni
Çalışma alanları
  • Sağlık Hizmeti (9)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı