Keystone logo

5 Fen Bilimleri Ön Lisansı programlar içinde Sağlık Teknolojisi 2024

filtreler

filtreler

 • Fen Bilimleri Ön Lisansı
 • Sağlık Hizmeti
 • Sağlık Teknolojisi
Çalışma alanları
 • Sağlık Hizmeti (5)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Fen Bilimleri Ön Lisansı programlar içinde Sağlık Teknolojisi

  Bilim derecelerinin ön lisansı, genellikle matematik ve fen konularına daha çok odaklanan ikinci dereceden derecelerdir. Çoğu programın tamamlanması için tam zamanlı bir öğrenci olarak iki yıl gerekir. Bireyleri işgücüne doğrudan girmeleri için hazırlayabilir veya daha yüksek bir dereceye kadar basamak taşları olarak hareket edebilirler.

  Sağlık Teknolojisinde Bilimin Ortaklığı Nedir? Öğrencilerin çoğu zaman hastaların tıbbi kayıtlarını tutmaya hazırlayan bir derstir. Tipik olarak, bireyler istatistiksel ve geri ödeme amaçları için kullanılan sağlık verilerini kodlamayı öğrenir. Kurs, sağlık bilgi sistemleri, geri ödeme yöntemleri, görsel temel programlama, sağlık kodlaması, anatomi, fizyoloji ve tıbbi terminolojiyi içerebilir. Öğrenciler, sorun giderme tekniklerini ve sağlık yazılımı ve dijital güvenliği nasıl yapılandırabileceklerini açıklayabilirler.

  Çoğu mezun, sağlık teknolojisinde önlisans derecesi kazanırken çeşitli uzmanlık alanları geliştirir. Bu beceriler, sağlık hizmetlerinde oynadıkları rol ne olursa olsun, mezunların verimli çalışmasına yardımcı olabilecek önceliklendirme, zaman yönetimi ve risk yönetimini içerebilir.

  Ön lisans dereceleri farklı okul türlerinde sunulmaktadır. Bu ve diğer pek çok faktör nedeniyle, Sağlık Teknolojisinde Bilim Birliğini elde etme maliyeti farklılık gösterebilir. Aday öğrenciler, harç ve ücretlerin dökümü için herhangi bir ilgili okulu kontrol etmelidir.

  Sağlık Endüstrisinde Bilimden Sorumlu Mezunlar genellikle hasta bakımı veya idari pozisyonlar için hazırlanır. Öğrenciler çeşitli sağlık hizmetleri ayarlarında veri işleme ve yönetimi gerektiren pozisyonlar için nitelikli olabilirler. Kariyer başlıkları tıbbi kodlayıcı, sağlık bilgi teknisyeni, kodlama uzmanı, tıbbi kayıt teknisyeni ve tıbbi dokümantasyon uzmanı olabilir. Tıbbi ofis asistanı, tıbbi biller ve tıbbi transkripsiyon uzmanı diğer kariyer seçenekleri olabilir. Bireyler bir kariyere hemen girme veya eğitimlerini daha ileri bir aşamada takip etme seçeneğine sahip olabilirler.

  Birçok okul, bireylerin esnek bir programın avantajlarından yararlanabilecekleri çevrimiçi bir lisans programına kayıt olmalarına izin verir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.