Yenilikçi Sağlık Teknolojisi (Leuven) Efendisi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yeni teknolojilerin geliştirilmesi uzun süredir modern sağlık hizmetlerinin geliştirilmesinde kilit bir itici güç olmuştur. Tıp doktorlarının, terapistlerin ve diğer bakım sağlayıcılarının semptomları tanımlamasını, teşhis yapmasını, ameliyat yapmasını, hastalıkları iyileştirmesini, tedaviyi programlamasını ve hastaların ilerlemesini takip etmesini sağlayan teknolojiler

Bugün, çağdaş sağlık hizmetlerini daha da ilerletmek için yeni teknolojiler geliştiren küresel bir endüstri var. Yenilikçi Sağlık Teknolojisinin Gelişmiş Yüksek Lisansı, öğrencilere sağlık sektörü için pratik ve pragmatik teknolojik çözümler tasarlamayı, geliştirmeyi ve uygulamayı öğrenecekleri bu çok yönlü ve çeşitli alanda uzmanlaşma fırsatı sunarak bu evrime katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Bu program, farklı teknolojilerin ve metodolojilerin kullanılabilir sistemlere entegrasyonuna özel bir odaklanmıştır. Giyilebilir sensörler, biyoelektronik, yapay zeka, robotik ve sağlık uygulamalarındaki son trendler, öğrencilere hastalar ve sağlık uzmanları tarafından test edilebilecek ve kullanılabilecek yeni entegre çözümler tasarlama ve uygulama konusunda ilham vermek için birleştirilmiştir.

program

Yenilikçi Sağlık Mühendisliğinde İleri Bilim Ustası, 60 AKTS'ye karşılık gelen bir yıllık bir programdır.

Sekiz derslik birimlerden oluşur:

  • İnsan vücudunda bir ders
  • Mühendislik teknolojisine odaklanan dört ders
  • Biri girişimcilik üzerine
  • Bir takım tabanlı proje
  • Staj ile birlikte yüksek lisans tezi

Kariyer perspektifleri

Sağlık alanındaki son bilimsel ve teknolojik gelişmeler, tıbbi teknoloji şirketlerinde, sağlık kurumlarında, hastanelerde ve araştırma merkezlerinde çok sayıda yeni rol, işlev ve iş fırsatı yaratmıştır. Bunlar arasında hasta kimliği yönetimi, sağlık hizmeti hareketliliği ve iş zekası, uygulamalı tıbbi araştırma, prototiplerin ve kurulumların tasarlanması, geliştirilmesi ve test edilmesi ve tıbbi cihazların yapılandırılması vb.

Sağlık Teknolojisi Değerlendirmesi (HTA) alanında, uzmanların politika yapıcılara sağlık teknolojisinin kullanımı ile ilgili tıbbi, ekonomik, örgütsel, sosyal ve etik konularla ilgili kanıta dayalı bilgi sağlama talebi gittikçe artmaktadır.

Burslar

KU Leuven bağlı özel bir kuruluş olan Grup T - Akademi, KU Leuven eğitim ücretleri, seyahat, barınma ve yaşam masraflarını kapsayan bazı burslar sunmaktadır.

Daha az zengin bölgelerde uygun fiyatlı sağlık teknolojisinin geliştirilmesini amaçlayan uluslararası ortak üniversitelerin genç parlak personeline burs verilmektedir.

Kabul şartları

Yenilikçi Sağlık Teknolojisinin İleri Bilim Ustası, (biyo) mühendislik teknolojisi veya eşdeğeri bir yüksek lisans programını tamamlayan öğrencileri hedefler. Kabul röportaj içeren bir seçim prosedürüne dayanmaktadır.

Adayların CV, akademik başarılar, motivasyon mektubu ve İngilizce yeterlilik belgesi içeren bir başvuru yapmaları gerekmektedir. Uluslararası öğrenciler programa önce KU Leuven Kabul Servisi aracılığıyla başvurmalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked ... Devamını oku

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked among the top 100 in the world. Daha Az
Okulun web sitesini ziyaret edin