Veteriner hekimliği doktor

Genel

Program açıklaması

Süre: 5,5 yıl (11 yarıyıl)

Profesyonel başlık: Veteriner Fakültesi, DVM Doktor

Çalışma bilgileri: genel akademik

Ekim semestral ücreti: Ay Başlangıç 4000 Euro Avrupa'daki en yüksek eğitim standartlarını kanıtlayan EAEVE sertifikası ile ödüllendirildi ders Genel Bakış veteriner kurs için en iyi seçim adayları sağlar. Veterinerlik eğitiminin genel akademik profiline karşılık gelen genel ve temel gruplara mensup konularda bilgi edinme okurken öğrenciler, daha sonra klinik konuları var. Öğrenci veteriner hekimlik mesleğinin kullanılan pratik becerileri kazanmaları hangi aracılığıyla zorunlu uygulama ve klinik staj alır. türler odaklı eğitim, klinik staj ve seçmeli konuların bir grup öğeleri seçmek için fırsat yürütmek öğrencilerin açıklığa kavuşturmak ve gelecekteki pratik meslek için edinilen bilgi ve becerilerin odak sağlar. Çalışmanın ilk dört yıl boyunca veteriner bilimi alanında teorik bilgi çalışmanın son yıllarda uygulamalı eğitim için bir temel oluşturur. Profesyonel uzmanlık veterinerler için doktora çalışmaları, lisansüstü eğitim ve uzmanlaşma kursları boyunca devam edilebilir.

Ne çalışacaksın? Üniform tek aşamalı kurs için program 1. yıl Temel bilimler (biyofizik, kimya, Latince dil, anatomi, histoloji ve embriyoloji, biyokimya, genetik) ve beden eğitimi, beşeri bilimler ve yabancı dil, 2. yıl Temel bilimler (topografik anatomi, fizyoloji, biyokimya Klinik öncesi bilimler (immünoloji, mikrobiyoloji, fizyopatoloji) 3. yıl Klinik öncesi bilimler (eczacılık, farmakoloji, parazitoloji ve invazyon, fizyopatoloji, patomorfoloji), hayvanların beslenmesi, hayvancılık, etoloji, hayvanların korunması ve korunması, hayvan ıslahı uygulamaları. Klinik bilimler (klinik teşhis ve laboratuvar teşhis, görüntüleme teşhisi, fayda böcekleri hastalıkları) 4. yıl Klinik bilimler (çiftlik hayvanlarının hastalıkları, köpek ve kedilerin hastalıkları, balık hastalıkları, klinik uygulama) Gıda Hijyeni (veterinerlik muayene, halk sağlığı, Veterinerlik mevzuatı, hayvansal kökenli gıdaların mikrobiyolojisi ve teknolojisi, uygulamalı trai (At hastalıkları, veteriner korunma, klinik immünoloji, veterinerlik adli tıp, klinik stajlar, klinik uygulamalar) Gıda Hijyeni (veterinerlik muayenesi, halk sağlığı, veterinerlik mevzuatı, mikrobiyoloji ve gıda teknolojileri görevleri) 5. yıl Klinik bilimler Kırsal bilim (at hastalıkları, veteriner korunma, klinik immünoloji, veterinerlik adli tıp, klinik stajlar, klinik uygulamalar) Klinik bilimlerle ilgili seçmeli dersler.

Ne şekilde sınıflar yapılacaktır? Sınıflar dersler, laboratuvar, klinik ve saha sınıfları şeklinde yürütülmektedir.

Nasıl değerlendirilecek? Elde edilen ders kredileri dayalı dönem kredi sözlü veya yazılı olarak düzenlenen orta vadeli ve son dönem test ve sınav notlarının oluştururlar. Bazı konular testler ve sınavlar durumunda pratik ve teorik parçaları olabilir.

Kaç AKTS puan alabilirim? veteriner hekimlikte eğitimin standart çalışma 11 dönem kurs için en az 330 den ECTS kredisi sağlamaktadır.

Eğer çalışmaları sırasında hangi nitelikleri ve yetkileri alacak? Veteriner Fakültesinden mezun veteriner hekimin mesleğini icra hakkını elde etmek gerekli niteliklere sahiptir. Bu tür nitelikler Veteriner bölgesel odaları tarafından verilmektedir.

Nerede mezuniyet sonrası çalışmak mümkün olacak? Veteriner Fakültesi mezunları olarak çalışabilirler:

 • "Ücretsiz uygulama" veteriner cerrahlar, çiftlik, arkadaşı ve egzotik hayvanların tedavi edilmesi
 • Veteriner klinikleri ve hastanelerde çalışan veteriner cerrah,
 • devlet idaresi çalışanları, devlet veteriner muayene,
 • enstitü çalışanları ve bilim ve araştırma merkezleri,
 • mikrobiyolojik laboratuvar personeli,
 • İlaç şirketlerinin temsilcileri ve çiftlik ve pet hayvanları için yem maddelerinden üreten firmalar.

Ya Veteriner için benzersizdir?

 • Veteriner Fakültesi yaygın yurt dışında Polonya yanı sıra alkışlanan.
 • Avrupa'daki eğitim en yüksek kalite standartlarını tanıklık onayının resmi EAEVE belgesi kazanmıştır.
 • Polonya Akreditasyon Komitesi en yüksek A notu ile Veteriner Fakültesi değerlendirildi.
 • yüksek öğretim sıralamasına göre Polonya'da en iyi ikinci Veterinerlik Fakültesi.
 • Bütün Üniversite teklif arasında en popüler elbette. Her yıl 1 yer edinebilmek için mücadele yaklaşık 11 aday var.
 • İngiltere, İrlanda, Kanada ve İskandinav ülkelerinden her yıl öğrenciler derse kayıt.
 • Sınıflar, ulusal ve uluslararası akademik öğretmenler tarafından yanı sıra Veteriner uzmanları pratik tarafından verilmektedir.
 • Veteriner Öğrenci girişimi: Uluslararası Veteriner Öğrenci Birliği Polonyalı ve uluslararası öğrenciler arasında bilgi ve deneyim alışverişini sağlar.
 • Veterinerlik Fakültesi, dünya çapında birçok üniversite (örneğin, Avusturya, İtalya, Macaristan, İspanya, Çin, Türkay) ile ve ikili anlaşmalar temelinde işbirliği, doktora öğrencileri ve araştırmacılar yurt dışında kısa süreli veya uzun süreli eğitim programlarına katılımı sunulmaktadır.
 • Veteriner WUELS Fakültesi Veteriner Eğitim Kurumları Avrupa Birliği (EAEVE) ve Avrupa Öğrenci ve Personel Transferi Veteriner Ağı (VetNEST bir üyesidir.
 • manyetik rezonans, tomografi ve elastografi cihazlar: Fakülte hayvan diğer ülke araştırma merkezleri arasında benzersizdir tedavisi için yüksek teknoloji donanıma sahiptir.
 • Böyle Gıda Üretim Stomatoloji, Egzotik Hayvanlar Hastalıkları, Gastroenteroloji, Kardiyoloji, Kalite Yönetimi gibi seçmeli dersler, geniş seçimi.
 • 10 ve 11. dönem müfredat öğrencilerin gıda işleme tesisleri ve mezbahalarda hayvan türlerinin ve sınıfların geniş bir sayı ile doğrudan temas tecrübe sırasında sadece pratik dersleri içermektedir. Öğrenciler, veteriner poliklinik çalışanları ile işbirliği, 24 saat veteriner tıbbi hizmet katılmak ve acil ev aramaları (Mobil Kliniği) yardımcı olur.
Giriş Koşulları Bizim Veterinerlik programı esas asgari gerekliliklerini yerine Lisesi / Ortaokul mezunları için tasarlanmıştır. B2 düzeyinde Kimya, Biyoloji ve İngilizce: bu çalışmalar için adaylar konularında yüksek bilgi seviyesine sahip zorundayız. Bu sertifika veya okul raporlarla kanıtlanmış olması gerekir.

Kabul süreci Kabul süresi: Mayıs - Eylül Giriş ücreti: 19 EUR (tüm adaylar için) Gerekli belgeler ve başvuru bilgileri: http://www.wet.up.wroc.pl/en/recruitment

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

WROC?AW UNIVERSITY OF ENVIRONMENTAL AND LIFE SCIENCES focuses its wide-ranging activities on education and research covering agriculture and related sciences. The profile of the WUELS and its mission ... Devamını oku

WROC?AW UNIVERSITY OF ENVIRONMENTAL AND LIFE SCIENCES focuses its wide-ranging activities on education and research covering agriculture and related sciences. The profile of the WUELS and its mission are directly involved in transformation programmes dealing with rural development and food quality and management, with full respect paid to social support and interaction. Daha Az