Uygulamalı Bilimin Hemşirelikte İlişkilendirilmesi

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

İki yıllık Hemşirelikte Ön Lisans programı (ADN) öğrencileri profesyonel hemşirelik alanına girmeye hazırlar. Mezunlar, hastanelerde, evlerde, kliniklerde ve uzun süreli bakım tesislerinde başucu ve ilgili özel hemşirelik bakımı sağlamak için hazırlanır. Hemşirelik programını başarıyla tamamlayan mezunlar, Kayıtlı Profesyonel Hemşireler olarak lisans almaya hak kazanırlar. Hemşirelik müfredatına gelişmiş yerleştirme, Lisanslı Pratik Hemşireler için geçerlidir.128603_nurse-2141808_1920.jpg

Program Öğrenme Çıktıları

Bu programı başarıyla tamamlayan bir öğrenci:

 1. Ömrü boyunca farklı popülasyonlarla güvenli, etik, hasta merkezli bakım gösterin.
 2. Kaliteli hasta bakımı için ekip çalışması ve işbirliği gösterin.
 3. Sağlık hizmetlerinin sunumunda kanıta dayalı uygulamaları kullanın.
 4. Sağlık hizmetlerinin kalitesini sürekli olarak artırmak için teknoloji ve güvenlik önlemlerini kullanın.
 5. Devlet Ruhsat Verme Sınavında (NCLEX) başarılı bir sonuç için gerekli yetkinlikleri gösterin.

Program Gereksinimleri

Genel Eğitim Gereksinimleri - 17 Kredi

Öğrenciler aşağıda gösterilen belirli kategorilerde belirli sayıda kredi sağlamalıdır. Belirli kategoriler bu kategoriler içinde listelenmemiş ise, kurslar SUNY Genel Eğitim Kursları listesinden seçilmelidir.

Temel İletişim (3 kredi)

 • ENG 101 - Yazma ve Araştırma

Matematik (3 kredi)

 • MATH 117 - Üniversite Kantitatif Akıl Yürütme veya daha üst düzey matematik dersi.

Doğa Bilimleri (8 kredi)

 • BIOL 121 - Anatomi ve Fizyoloji 1 (ve Laboratuar)
 • BIOL 123 - Anatomi ve Fizyoloji 2 (ve Laboratuar)

Sosyal Bilimler (3 kredi)

 • PSYCH 101 - Genel Psikoloji

Derecesi Koşulları - 47 Kredi

 • NURSE 102 - Hemşireler için Dozaj Hesaplamaları
 • NUTR 109 - Sağlık İçin Beslenme
 • ADN 120 - ADN-Hemşirelik 1, Hemşireliğin Temelleri (ve Laboratuar ve Klinik Çalışma)
 • ADN 131 - ADN-Hemşirelik 2, Ruh Sağlığı Hemşireliği / Doğum Hemşireliği (ve Laboratuar ve Klinik Çalışma)
 • ADN 221 - ADN-Hemşirelik 3 (ve Laboratuar ve Klinik Çalışma)
 • ADN 231 - ADN-Hemşirelik 4 (ve Klinik Çalışma)
 • BIOL 202 - Farmakoloji (Hemşireler için)
 • BIOL 221 - Genel Mikrobiyoloji (ve Laboratuar)

Minimum Toplam Kredi - 64

Hemşirelik Kabul Koşulları ve Adımları

1. Adım: Gereken Ders Çalışmasını Doğrulayın

ATI TEAS Sınavı, Hemşirelik Programı kayıt sürecinde gerekli bir adımdır. Sınava kaydolmadan önce, aday öğrencilerin aşağıdaki gereksinimleri tamamlamış olmaları gerekir:

 • Üç yıl lise Biyoloji ve Kimya (laboratuarlarda), iki yıl lise matematiği ile birlikte cebir dahil olmak üzere zorunludur. Öğrencinin lise derslerine dair kanıtı yoksa, eşdeğer üniversite düzeyinde ödevlerin “C” veya daha iyi bir derece ile tamamlanması gerekir.
 • Westchester Community College yerleştirme sınavları ve okuma, yazma ve matematiğin (veya “C” veya daha iyi bir derece ile tamamlanan üniversite düzeyinde İngilizce ve Matematik ödevi) gerekli tüm düzeltici ödevlerinin tamamlanması gerekir. Yerleştirme testlerini tamamlamak için, koleje başvurduktan sonra WCC Test Merkezi ile irtibata geçin.

Adım 2: Üniversiteye Başvurun

 • Üniversite Kabul Başvurusunu tamamlayın.
 • Güz ve Bahar Dönemleri için Son Başvuru Tarihlerini Kontrol Edin.
 • Westchester Community College başvurmak için Kabul Kontrol Listesini inceleyin.

Adım 3: Hemşirelik Programına Başvurun

 • Üniversiteye kabul edildikten ve tüm ön şartlar tamamlandıktan sonra, öğrenciler Hemşirelik Programına katılmak için ATI TEAS Sınavına girmek zorundadır.
 • ATI TEAS Sınavı kaydı hakkında bilgi için, İdari Bina'nın 2. katında bulunan Kabul Ofisi ile adm@sunywcc.edu veya 914-606-6735 numaralı telefondan irtibata geçiniz.
 • Hemşirelik programına başvurmak isteyen öğrencilerin ayrıntılı bilgi için Hemşirelik Bilgilendirme Oturumuna katılmaları şiddetle tavsiye edilir. Tarihler, saatler ve yerler için lütfen www.sunywcc.edu/nursinginfo adresini ziyaret edin.

Ek Program Notları

 1. Programa devam edebilmek için, hemşirelik müfredatındaki öğrencilerin her bir hemşirelik dışı dersten en az “C” almaları gerekir. Müfredattaki her bir hemşirelik dersi, minimum "C" notuyla alınmalıdır. Programda kalmak ve mezun olmak için her dönemin sonunda asgari not ortalaması 2.0 olmalıdır.
 2. 1. Yarıyıldaki öğrenciler, 2. Yarıyıl'a geçmek için NURSE 102 Dozaj Hesaplamaları'nı “C” veya daha iyi bir dereceyle başarılı bir şekilde tamamlamalıdırlar. Ayrıca 2. yarıyılda, öğrenciler bir yarıyılda bir Dozaj Hesaplamaları sınavından geçmelidirler. ilaçları klinik ortamda uygulamak için iki denemeden sonra% 90. 2., 3. ve 4. yarıyılların ilk yarısında, “İlaç Dozajları ve Çözümleri” ndeki sorunların çözümünde bir test yapılacaktır. Programa devam edebilmek için öğrenciler ADN'de% 90 puanla sınavı geçmelidirler. 131 ADN-Hemşirelik 2, Ruh Sağlığı Hemşireliği / Annelik Hemşireliği (ve Laboratuar ve Klinik Çalışma) ve ADN 221'de% 95 ADN-Hemşirelik 3 (ve Laboratuar ve Klinik Çalışma) ve ADN 231 ADN-Hemşirelik 4'te (ve Klinik Çalışma) iki denemede.
 3. ADN 131 ADN-Hemşirelik 2, Ruh Sağlığı Hemşireliği / Annelik Hemşireliği (ve Laboratuar ve Klinik Çalışma) iki bileşenden oluşur:
  ADN 2 (A) Ebeveyn-Çocuk Sağlığı
  ADN 2 (B) Ruh Sağlığı Hemşireliği
  ADN 221 ADN-Hemşirelik 3'e (ve Laboratuar ve Klinik Çalışmalara) devam etmek için her ders en az “C” notuyla alınmalıdır.
 4. Bir sömestrde başarısız olan veya programdan çıkmış olan öğrencilere, fakülte tarafından programı tamamlamaları için bir fırsat daha verilir.

Sağlık Gereksinimleri

Programa kabul edilmeden önce, her öğrenci, üniversite sağlık ofisine, fiziksel muayene, laboratuar testleri ve kolej tarafından sağlanan formlarla ilgili belgeleri sunacaktır. Diğer şartlar arasında arka plan kontrolleri ve ilaç taraması bulunur.

Zorunlu Tarama

Bu programa kabul edilen öğrenciler, klinik derslere başlamadan önce kendi masrafları göz önüne alındığında başarılı bir ceza geçmişini ve ilaç taramasını tamamlamalıdır. Bu gereklilikleri yerine getirmek için zaman çizelgesi ve prosedürle ilgili ek ayrıntılar için lütfen programınızın müfredat başkanlığına danışın.

CPR Sertifikası

Programa girişte öğrencinin bir CPR Sağlık Sağlayıcı Kursunda 2 yıllık bir sertifikası olmalıdır. Program süresince süresi dolduğunda CPR sertifikasyonunu yenilemekten öğrenci sorumludur. CPR kurslarına ilişkin kaynakların bir listesi için lütfen Müfredat Başkanına bakın.

Klinik Uygulama

Klinik uygulama tüm hemşirelik kurslarının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle, tüm klinik laboratuvar oturumlarına katılım beklenmektedir. İki veya daha fazla devamsızlığı olan bir öğrenci, uygun bir karar verebilmek için fakülte önünde görünmelidir, ki bu programdan not düşürme veya işten çıkarmayı içerebilir. Klinik kurumlara ulaşım öğrencinin sorumluluğundadır. Malpraktis sigortası tüm öğrenciler tarafından program boyunca taşınmalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Westchester Community College is more than just the county’s largest educational institution. It is a living, breathing part of Westchester that goes beyond the influence of a typical college and affe ... Devamını oku

Westchester Community College is more than just the county’s largest educational institution. It is a living, breathing part of Westchester that goes beyond the influence of a typical college and affects the lives of all who enter its doors. Daha Az