genel bakış

Hemşirelikte Uygulamalı Bilimler Derecesi programı, son yıllardaki lise mezunları, olgun yetişkinler ve lisanslı pratik hemşireler de dahil olmak üzere her yaştan kadın ve erkeğe sunulan iki yıllık bir Hemşirelik müfredatıdır.

Mezunlar, hastaneler, bakım evleri ve genişletilmiş bakım tesisleri gibi çeşitli sağlık tesislerinde başlangıç düzeyindeki hemşirelik pozisyonlarını kabul etmeye hazırdır. Müfredatın vurgusu, önlisans programı mezunları için bir bakım sağlayıcısı, bakım yöneticisi ve hemşirelik disiplini içerisinde üye olarak tanımlanan, birbiriyle ilişkili üç rol için öğrencilerin hazırlanmasında doğrudan hasta bakımı üzerinedir. Beşeri Bilimler, Doğa ve Sosyal Bilimler ve Hemşirelik çalışmaları sayesinde öğrenciler, bireylerin değerini ve topluma katkılarını anlayacaktır.

Mezuniyet Koşulları (62-64 kredi)

Mezun Çıktıları

 • Eleştirel Düşünme: Güvenli, kaliteli bakım sağlamak için hemşirelik sürecinin uygulanmasında eleştirel düşünme becerilerini ve hemşirelik yargısını kullanın.
 • İletişim: Sözlü ve sözsüz anlatım, yazılı dökümantasyon ve elektronik teknolojisi kullanarak etkili iletişim kurun.
 • Bakım: İnsan gelişimini teşvik etmek için empatik, şefkatli, şefkatli etkileşimler ve davranışlar uygulayın.
 • Çeşitlilik: Yaşam boyu kültürel olarak farklı müşterilere duyarlılığı içeren hemşirelik bakımı sağlayın.
 • Kalite İyileştirme: Kanıta dayalı uygulamanın kalitesini iyileştirmek ve desteklemek için verileri kullanın.
 • Liderlik: Temel delegasyon ve liderlik yönetimi becerilerini gösterin.
 • Bilgi Yönetimi: Sağlık ortamında bilgi sistemlerini tartışın ve kullanın.
 • Profesyonellik: Amerikan Hemşireler Birliği'nin Bakım Standartları ve Profesyonel Performans Standartlarına uygun olarak profesyonel ve etik davranışlar gösterin.

122501_doctor-medical-medicine-health-42273.jpeg× / Pexels

Genel Eğitim Gereksinimleri

Ortaöğretim sonrası eğitimi sürdürürken, öğrencilerden seçtikleri konuda ustalık kazanmaları beklenir, ister liberal sanatlarda, bilimlerde isterse de bir çok profesyonel disiplinde olsun. Bununla birlikte, öğrencinin dünyaya bakış açısını genişletmek, lise sonrası eğitimin temel amaçlarından biridir. Bu, yeni fikirlere maruz kalmayı, yerleşik veya daha önce ele alınan bakış açılarına meydan okumayı ve bilinmeyen ve heyecan verici bakış açılarına ve düşünceyle ilgilenmenin yollarını tanıtmayı içerir. Bu, daha geniş bir genel eğitime maruz kalma yoluyla, öğrencilerin daha fazla çalışma ve çalışma için bir temel oluşturacak beceriler geliştirmesidir. Bu beceriler arasında eleştirel düşünme, bir argüman analizi, uygun metodolojik yaklaşımlar, anlamadaki çeşitlilik, teknolojinin birleştirilmesi ve temel çalışma alışkanlıkları bulunur. Böyle bir temel, öğrencilere seçtikleri çalışma alanını daha iyi anlayabilecekleri ve takdir edecekleri bir çerçeve sağlar.

SUNY Mütevelli Heyeti’nin Aralık 1998’de Genel Eğitim şartını kabul ettiği bu ruh hali içindedir. bir bakalorya derecesi. Bu amaçla, SUNY şu on Öğrenci Öğrenme Çıktılarını belirlemiştir:

Öğrenme Çıktıları 1 Matematik
Öğrenme Çıktısı 2 Doğa Bilimleri
Öğrenme Çıktısı 3 Sosyal Bilimler
Öğrenme Çıktısı 4 Amerikan Tarihi
Öğrenme Çıktıları 5 Batı medeniyeti
Öğrenme Çıktıları 6 Diğer Dünya Uygarlıkları
Öğrenme Çıktıları 7 Beşeri bilimler
Öğrenme Çıktıları 8 Sanat
Öğrenme Çıktıları 9 Yabancı Dil
Öğrenme Çıktıları 10 Temel iletişim

Bunlara ek olarak, başarılı adayların da iki alanda yetkinlik göstermeleri gerekir:

Eleştirel Düşünme (Muhakeme)
Bilgi Yönetimi

Eleştirel Düşünmede Bir Öğrenci Öğrenme Çıktısı, iki ila yedi (2-7) arası Öğrenci Öğrenme Çıktıları ve Öğrenci Öğrenme Çıktıları 10'a verilen kredilerin verildiği her Genel Eğitim kursuna dahil edilmiştir. Bilgi Yönetimi, müfredatta verilmektedir.

SUNY Genel Eğitim gereklilikleri, başlangıçta 2000 Güz veya sonrasında çalışmalarına başlayan tüm öğrenciler için etkili oldu. 2010 yılında, SUNY Mütevelli Heyeti, Genel Eğitim gereksinimlerini değiştirdi ve 2013 yılında, SUNY 4 yıllık kurumlara kesintisiz öğrenci transferini kolaylaştırmak üzere tasarlanan topluluk kolejlerine uygulanmaları için özel tavsiyeler de verdi. SUNY Sullivan, SUNY tarafından öngörülen mevcut Genel Eğitim gereksinimlerini karşılamalarında öğrencilere yardımcı olmayı taahhüt eder. SUNY SULLIVAN, bu amaç doğrultusunda, Sanat dalında bir önlisans (AA) derecesi veya fen dalında bir diploma (as) derecesi ile mezun olan her bir öğrencinin on Genel Eğitim alanından en az yedi tanesinde otuz kredi tamamlamasını ve eleştirel düşünme yetkinliğini göstermesini gerektirir. ve bilgi yönetimi. Pratik uygulama açısından bu politika, her AA ve AS derece alıcısının göstermiş olmasını gerektirir

 1. Gerekli iki alanda bilgi ve beceri, Temel İletişim ve Matematik;
 2. Aşağıdaki sekiz alandan beşindeki bilgi ve beceriler: Doğa Bilimleri, Sosyal Bilimler, Amerikan Tarihi, Batı Uygarlığı, Diğer Dünya Uygarlıkları, Beşeri Bilimler, Sanat ve Yabancı Diller; ve
 3. İki zorunlu alanda yeterlilik, Eleştirel Düşünme ve Bilgi Yönetimi.

öğretim

121761_ScreenShot2019-09-25at10.52.24AM.png

Program dili:
 • Ingilizce
Son Güncelleme Ekim 19, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Oca 22, 2020
Duration
4 dönem
Tam zamanlı
Price
24,344 USD
Devlet öğrencileri dışında öğrenim. Öğrenim ücretleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen program tanımına bakınız.
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Oca 22, 2020
End Date
Ara 2021
Son başvuru tarihi

Oca 22, 2020

Location
Son başvuru tarihi
End Date
Ara 2021