Translasyonel Tıp Ustası

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

MTM programı, hem UC Berkeley hem de UCSF'de ve uygulamalı projelerde yoğun bir kurs yılıdır. Müfredat üç ana içerik teması etrafında tasarlanmıştır:

 • Mühendislik
 • Klinik İhtiyaçlar ve Stratejiler
 • İşletme, Girişimcilik ve Teknoloji

Müfredatın en önemli parçası, son proje dersidir. Dış danışmanlarla 10 aylık çalışmayı tamamlayan bu sınıf, akran desteği sağlamak, çeviri tıbbındaki kavramları tanıtmak ve sunum becerilerini geliştirmek için düzenli olarak toplanır.

MTM programı, 24 dönemlik üst bölüm ve yüksek lisans derslerini * gerektirir.

 • Mühendislik (en az 10 dönemlik birimler veya eşdeğeri)
  • BioE 270 - Çeviri Zorlukları: Teşhis, Cihazlar ve Terapötikler (2 çeyrek birim) [UCSF]
  • BioE 280 - Çeviri Tıbbında Etik ve Sosyal Sorunlar (1 dönemlik ünite) [Berkeley]
  • BioE 252 - Klinik İhtiyaç Temelli Terapi Çözümleri (2 dönemlik üniteler) [Berkeley]
  • Biyomühendislik seçmeli dersleri **
 • Klinik ihtiyaçlar ve stratejiler (en az 6 dönemlik ünite)
 • BioE 283 - Klinik Araştırmayı Tasarlama (2 çeyrek ünite) [UCSF]
 • BioE 260 - Tıpta Çeviri Zorlukları - "Anti-Tıp Okulu" (1 çeyrek birim) [UCSF]
 • BioE 285 - Sağlık Finansmanı ve Ekonomisi (2 çeyrek ünite) [UCSF]
 • Klinik ihtiyaçlar ve stratejiler seçmeli dersleri **
 • İşletme, girişimcilik ve teknoloji (en az 8 dönemlik birimler veya eşdeğeri)
 • E270 A / B / + - Mühendislik Liderliği (4 dönemlik birimler) [Berkeley]
 • BioE 290 - Translational Medicine Capstone için Proje Yönetimi (2 dönemlik üniteler) [Berkeley]
 • İşletme / entrepreneruship seçmeli dersleri **

143156_eysz.jpg© University of California, Berkeley

Bitirme Kursunun 6 ünitesi ve Proje Yönetimi dersinin 2 ünitesi, öğrencilerin bireysel müfredatlarını özelleştirmelerine yardımcı olmak için Mühendislik ve İşletme temaları arasında dağıtılabilir.

Bu zorunlu derslere ek olarak, program en az 6 birim * lisansüstü seçmeli dersi gerektirir. Bunlar, işletme ve halk sağlığından bilgisayar bilimi ve epidemiyolojiye kadar değişen konuları kapsamaktadır. Onaylı seçmeli derslerin geniş bir listesi olası müfredat hakkında bir fikir verir. Belirli bir projenin veya kariyer hedefinin her iki üniversitede sunulan başka bir kurstan yararlanacağı durumda, uygun bir çalışma listesi oluşturmak için akademik danışmanlarla birlikte çalışmak mümkündür.

Yıl sonunda, tüm öğrenciler, son derece önemli sunumlarının sonuçlarını paylaşmak için özel, yalnızca davetli bir sempozyuma katılırlar.

* UC Berkeley bir dönem programında olduğundan ve UCSF üç aylık bir programda olduğundan, birim açıklamaları kampüse bağlı olarak farklılık gösterir. Dönem birimleri 1.5 çeyrek birimlere eşdeğerdir. Kampüs belirtilmedikçe, listelenen birimler dönem birimleridir.

İki kampüs, deneyimsel öğrenme

MTM programındaki öğrencilerin deneyimi, diğer lisansüstü programlardan farklıdır. Öğrenciler iki kampüs topluluğunun üyeleridir, ders alırlar, etkinliklere katılırlar, hem Berkeley'de hem de San Francisco'da projeler üzerinde çalışırlar. Bu, öğrencilerin bu iki birinci sınıf kurumun kaynaklarından yararlanmasını sağlar. Öğrenciler programı yoğun ve hızlı tempolu olarak tanımlarlar. Müfredatta belirtildiği gibi, MTM çok yönlüdür ve öğrenciler, birçok alanda önde gelen uzmanlarla bir dizi ders alabilmenin yanı sıra teknik çalışmalarının girişimci sonuçlarını görebilmeyi takdir ederler.

MTM deneyimi, öğrencilerin her iki üniversiteden de yararlanmasını gerektirir. Berkeley ve UCSF arasında iyi toplu taşıma bağlantıları vardır ve öğrenciler haftada birkaç kez kampüsler arasında seyahat etmeyi planlamalıdır. Birçoğu lojistiği basitleştirmek için bir BART istasyonunun yakınında yaşamayı uygun buluyor. UC Berkeley ve UCSF farklı akademik takvimlerde, Berkeley sömestr sisteminde ve UCSF'de çeyreklik. MTM her ikisini de takip eder; program Ağustos ortasında başlar ve Haziran ortasında sona erer.

Mezunlar

MTM mezunları tıp alanında çok çeşitli kariyerlere gitmişlerdir. Bazıları küçük inovasyon girişimlerinin kurucuları veya baş teknoloji yetkilileridir. Bazıları küçük ve büyük biyoteknoloji firmalarında mühendislik rollerinde çalışmaktadır. Yine de diğerleri danışmanlık firmalarında sağlık analisti olarak çalışıyor. Derecesi, tıp fakültesine giden birkaç mezun ile klinik eğitime olan ilgiyi derinleştirmeye de hizmet etti.

Uygulama

2021-2022 kohortuna katılma başvuruları Eylül'de açıldı ve 6 Ocak 2021'de Pasifik Standart Saati 20:59:59 itibarıyla yapılması gerekiyor.

Sıralı bir başvuru sürecimiz olmasa da, her zaman olabildiğince erken başvurmak en iyisidir. Bu şekilde, hatalar varsa, bunları düzeltmek için hala zamanınız olacaktır. Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Tavsiye mektupları ve TOEFL puanları gibi destekleyici veriler, başvuru için belirtilen son tarihten daha geç olmamalıdır. Başvurunuzun geç teslim edilmesi durumunda bilgilendirilmeyeceksiniz - sadece işleme alınmayacaktır.

Kabul kararları Mart ayı başlarında açıklandı. Kabul edilen adaylar programlarına Ağustos ortasında başlayacaklar.

Uygulama kontrol listesi

 1. Üç (3) Tavsiye Mektubu
 2. Ek malzemeler (gerekirse)
 3. Resmi olmayan Transkriptler (çevrimiçi gönderilir)
 4. GPA'nın Dönüştürülmesi (Yalnızca Uluslararası Öğrenciler için)
 5. Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL) veya Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS) Resmi Puanları (yalnızca uluslararası öğrenciler için)
 6. Başvuru ücreti

İnceleme sırasında eksik olan başvurular, kabul için rekabetçi olmayacaktır. Bir başvurunun eksiksiz olduğundan emin olmak, yalnızca başvuru sahibinin sorumluluğundadır ve zamanında yapılmalıdır.

Başvuru süreci tamamen çevrimiçidir . , TOEFL skorları, yayınlar, özgeçmiş, transkript veya öneri mektupları Amaç Beyanı değil posta kopyalarını yapın. Tavsiye mektuplarını çevrimiçi olarak göndermek için talimatlar aşağıdadır. Yayınlar, özgeçmişler ve ana sayfalar gibi ek veriler, çevrimiçi başvurunuzu gönderdikten yaklaşık bir hafta sonra alacağınız onay e-postasına URL'ler eklenerek gönderilmelidir. Tüm başvurular, lisansüstü başvuruları için Berkeley kampüsünün çevrimiçi başvuru sitesi aracılığıyla yapılmalıdır. Lütfen kendi adresiniz dahil tüm e-posta adreslerinin doğru girildiğinden emin olun.

143157_tablet.jpg© University of California, Berkeley

Kabul şartları

Minimum kabul koşulları, UC Berkeley Mezuniyet Bölümü tarafından belirlenir. Resmi dilin İngilizce olmadığı ülkelerden gelen adaylar da İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamalıdır.

Kabul kararları, test puanları, akademisyenler, makaleler, tavsiye mektupları ve önceki araştırma ve iş deneyimi dahil olmak üzere uygulamanın kapsamlı bir okumasına dayanır. Tüm eğitim alanlarından öğrenciler başvuru yapabilir. Tüm başvuru sahipleri, yüksek lisans müfredatının biyomühendislik temellerinde kurs gerektirdiğinin farkında olmalıdır; Teknik olmayan bir geçmişe sahip olanlar, dersin daha titiz teknik bileşenlerini idare etme yeteneklerini konuşmalıdır. Halihazırda biyomühendislikte (veya benzer bir alanda) yüksek lisans derecesine sahip olan adaylar, bu ek yüksek lisansı sürdürme nedenlerini belirtmelidir; çift derecelere izin verilmez.

Lütfen dikkat: MTM programı, temel araştırmadan ziyade özellikle çeviri tıbbı eğitimine odaklanmıştır. Bu nedenle, bu yüksek lisans derecesi genellikle endüstri veya girişimcilik girişimleriyle ilgilenen öğrenciler için bir son derece olarak tasarlanmıştır. Biyomühendislik ortak-PhD programına bir geçit olarak tasarlanmamıştır. MTM programının ötesinde ek dereceler almak isteyen adaylar, amaçlanan eğitim yörüngesini açıklamaya hazırlanmalıdır.

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

The University of California was founded in 1868, born out of a vision in the State Constitution of a university that would "contribute even more than California's gold to the glory and happiness of a ... Devamını oku

The University of California was founded in 1868, born out of a vision in the State Constitution of a university that would "contribute even more than California's gold to the glory and happiness of advancing generations." Daha Az