Tamamlayıcı Tıp Sağlık Bilimleri Lisans

Genel

Program açıklaması

Sağlık Bilimleri Fakültesi Tamamlayıcı Tıp Bölümü, 2020'den itibaren akupunktur, homeopati ve fitoterapi disiplinlerinde kapsamlı teorik ve pratik eğitime izin verecek olan tamamlayıcı tıp alanında yeni ve benzersiz profesyonel programlar sunacaktır.

Tamamlayıcı tıp, bir ülkenin geleneksel veya konvansiyonel tıbbi yaklaşımının bir parçası olmayan, ancak bağımsız olarak veya bu tür tedavilerin yanında kullanılabilen geniş bir sağlık hizmetleri uygulamalarını ifade eder. Güney Afrika'daki tamamlayıcı tıp meslekleri, fitoterapi, homeopati ve akupunktur gibi çeşitli disiplinlerden oluşmaktadır.

BHSc CM, akupunktur terapötikleri yanı sıra homeopati veya fitoterapi alanlarında seçmeli eğitim veren dört yıllık (APS 26) tam zamanlı bir derstir. Akupunktur, Çin menşeli bir şifa sistemidir ve akupunkturistler, çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde iğneleme ve yakı gibi spesifik teknikler kullanırlar. BHSc CM, teorik prensipleri, kanıta dayalı teknikleri, pratik maruziyeti ve denetim altında uygun becerileri uygulamak ve entegre etmek için yetkin bir lisansüstü üretmeyi amaçlamaktadır. Lisans programı mezunları Güney Afrika Müttefik Sağlık Meslekleri Konseyi'ne (AHPCSA) bir akupunktur terapisti olarak kayıt yaptırabilirler.

University of Johannesburg “Gelecek. Reimagined.” sadece akılda kalıcı bir cümle değil

Kurum, 4. Sanayi Devrimi'nde Afrika'da liderlik ediyor, tüm disiplinler için geleceği yeniden canlandırmak 4IR, bu ülkenin ve Afrika kıtasının geleceğini inşa etmek için anlamamız ve şekillendirmemiz gereken bir sonraki sanayileşme dalgası. çok zengin hak ediyor. 4IR sadece robotik ve otomasyonla ilgili değildir; insanları güçlendirmek ve nesilleri yükseltmek toplumun ilerlemesi ile ilgilidir.

Dünya 4. sanayi devrimine doğru ilerledikçe, “Eğitim 4IR” ile UJ de farklı derslerde müfredata 4IR düşünce ve teknolojisini getiriyor ve yenilikçi harmanlanmış öğrenme teknolojilerini kullanıyor. Bu, AI ve 4IR'nin yaşama ve çalışma tarzımızda daha büyük bir rol oynaması nedeniyle UJ mezunlarının iş ve endüstrinin geleceğini kucaklamak için daha iyi hazır oldukları anlamına gelir.

University of Johannesburg , ülkemizin gelecekteki liderlerini, tam olarak yararlanabilmeleri ve daha iyi bir yarın sunabilmeleri için 4IR'ın beklenmedik karmaşıklıklarıyla gururla ve cesurca kucaklamak ve yönlendirmek bizim görevimizdir. Sizin gibi gelecek liderleri! Burada cesur konuşmaya öncülük ediyoruz; yeni bir yarının tasarımını zorluyor ve şekillendiriyor. Burada harekete geçiyoruz ve yeni dünyayı inşa ediyoruz.

Kabul şartları

  • Minimum APS: 26
  • İngilizce: 5 (% 60 +)
  • Matematik: 4 (% 50)
  • Matematik Okuryazarlığı: Uygulanamaz
  • Fizik Bilimleri: 4 (% 50 +) veya Yaşam Bilimleri: 4 (% 50 +)

Başvuru sahiplerinin seçim sürecinin bir parçası olarak bir görüşme ve klinik ziyaretine katılmaları gerekmektedir. Başarılı başvuru sahiplerinin AHPCSA'nın Homeopati veya Fitoterapi için minimum kayıt gereksinimlerine uymak için Tamamlayıcı Tıp Sağlık Bilimleri yüksek lisansını tamamlamaları gerekmektedir.

Kariyer fırsatları

  • akupunkturcular
  • sağlık ve sağlıklı yaşam endüstrisi
  • multidisipliner bir uygulamada hasta hizmetleri koordinatörü
  • perakende ve eczacılık asistanları
  • sağlık ve yaşam tarzı gazetecileri
Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Devamını oku

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Daha Az