Tıp ve cerrahide MBChB lisansüstü giriş kursu

Genel

Program açıklaması

Bizim beş yıllık Tıp ve Cerrahi MBChB programına ek olarak, biz Bir yaşam bilimleri birinci derece ile mezun için dört yıllık MBChB.

Biz Ev / AB olarak sınıflandırılır bu program için sadece bu başvuru dikkate alacaktır.

Biz de Ağız ve Çene Cerrahisi alanında kariyer yapmak isteyen nitelikli diş hekimleri için üç yıllık bir eğitim programı sunuyoruz. Daha fazla bilgi ders ayrıntıları sekme içinde verilir (daha sonra, 'giriş şartlarını' seçin).

Bu dört yıllık lisans programı mezunları için özel olarak tasarlanmış ve bir tıp doktoru olmak için gereken becerileri geliştirmek için mükemmel bir fırsattır edilir. En başından beri, sizin çalışmalar klinik uygulamaya çevirmek nasıl görmek için izin veren bir genel uygulama ekinde ile toplumda sağlık uygulamalarını deneyim olacak.

Akademik güçlü bilim için doğal bir yetenek ile, insan ilişkilerinde güçlü bir ilgi, başkalarının refahı için bir endişe, iletişim ve gerçek bir fark yaratmak arzusu için bir yetenek gerekir. Ayrıca bu zorlu lisans kursu tamamlamak için sürücünün bir sürü gerekir. bizimle süre boyunca, bir birey olarak muamele edeceğiz ve biz geliştirmek ve kendi mesleki çıkarlarını keşfetmeye teşvik edeceğiz.

2016 yılında, Ulusal Öğrenci Anketi (NSS) sonuçları öğrencilerimizin% 96 Bu dersin genel kalitesinden memnun olduğunu göstermiştir.

Lisans Dersin sonunda adaylar için bilgiler birincil tıbbi yeterlilik senin MB KHB (veya eşdeğeri) derecesi, (PMQ) alacaksınız. Bir PMQ Holding dikkate ihtiyaç endişeleri alıştırma için hiçbir Fitness olduğunu sadece kabule tabi Genel Tıp Konseyi ile geçici tescil, hakkı. Geçici tescil üç yıl ve 30 gün (toplam 1125 gün) ile sınırlandırılmıştır zamanıdır. Bu süre sonra geçici kayıt normal sona erecek.

Şartlı kayıtlı doktorlar sadece onaylanmış Kuruluş Yılı 1 mesajlar pratik yapabilirsiniz: Yasa geçici kayıtlı doktorlar iş başka bir türü taahhüt izin vermez. Bir Hazırlık Yılı 1 mesaj almak için bir rekabet temelinde mezunlarına bu mesajları ayırır İngiltere Üniversite Hazırlık Programı Ofisi seçim düzeni, aracılığıyla lisans dersinin son yıl boyunca uygulamak gerekir. Şimdiye kadar, tüm uygun nitelikli Birleşik Krallık mezunları Kuruluş Yılı 1 programına bir yer bulduk, ama non-UK mezunları rekabetçi uygulamaların sayısında artış olması olsaydı, bu, örneğin, garanti edilemez.

Hazırlık Yılı 1 programının başarılı bir şekilde tamamlanması normalde 12 ay içinde elde edilir ve Deneyim Belgesi ödülü ile işaretlenir. Daha sonra Genel Tıp Konseyi ile tam kayıt için başvuruda uygun olacaktır. İngiltere'de NHS denetimsiz tıbbi uygulama ya da özel uygulama için pratik bir lisans ile tam kayıt gerekir.

Bu bilgiler şu anda doğru olmasına rağmen, öğrenciler bu alanda düzenlemeler zaman zaman değişebileceğini farkında olmak gerekir.

Yeni nitelikli doktorlar için geçici kayıt kaldırmak konusunda bazı tartışmalar vardır. Bu daha sonra olursa UK mezunları kısa sürede başarıyla MB ChB (veya eşdeğeri) derecesini tamamlamış olarak tam kayıt alacaksınız. O sırada mezunları hala geçerli Hazırlık Programı benzer bir eğitim programı ve bu program üzerinde yerleri her Birleşik Krallık lisans için garanti edilemez olabileceğini uygulamak gerektiğini çok muhtemel olduğunu belirtmek gerekir.

Buna ek olarak GMC şu anda tüm doktorlar için geçmesi gereken bir resmi değerlendirme tam kayıt verilecek tanıtmak olmadığını düşünüyor. hiçbir firma bir karar olarak alınmış olmasına rağmen olsun veya böyle bir sınav sunulacak başvuranların GMC tıp öğrencilerinin gelecekte kohortlar onları verecektir GMC önce yeni bir Britanya Tıp Lisans Değerlendirme bölümlerini geçmek gerektiğini öngören farkında olmalıdır bir Lisansın ile kayıt alıştırma için.

Birinci yıl - Faz 1 Klinik Oryantasyon

Bu aşama, diğer yaşam bilimleri konularında bilginizi ile karşılaştırıldığında bu küçük kapalı olacak çünkü bir program, toplumda biyolojik bilimler, anatomi ve tıp kapsayan başlar. Sen vaka çalışmaları tüm yönlerini kapsayan her birinizi, yaklaşık sekiz öğrenci öğretmen-denetimli grubunun bir parçası olarak probleme dayalı vaka çalışmaları üzerinde çalışacağız. Bütün bu yönleriyle vaka çalışmaları her entegre sorunlar, anatomi (prosection dahil) temel bilim kapsayan dört ila altı hafta temalı bloklar, etik, toplum ve davranış bilimleri tıp halinde gruplandırılmış.

İkinci yıl - 2. Aşama Klinik Deneyim

Şu anda ikinci başka bir öğretim Güven ilk dönem geçirdikten ve dönen, beş yıllık MBChB öğrenciler için üçüncü sınıf ders öğretmek aynı Eğitim Hastanesi Vakıflar merkezli olacak. Ayrıca halk sağlığı ve epidemiyoloji alanında klinik bilim konferanslar, farmakoloji eğitim ve özel çalışma modülleri bizim beş yıllık MBChB öğrencileri katılacaksınız. Buna ek olarak, bir GEC öğrencisi olarak size temel bilimler ve davranış bilimleri eğitimi ilerletmek için vaka-tabanlı öğrenme küçük bir bileşeni ile devam edeceğiz.

Çene Cerrahisi eğitim programı öğrenciler bu aşamada çalışmalarını başlayacaktır.

Üçüncü ve dördüncü yıllarda

Bundan böyle Kardiyoloji, Nöroloji, Psikiyatri, Kemik ve Eklem Hastalıkları Onkoloji, Kulak, Burun ve Boğaz ve Peri-operatif Care gibi, tıbbi, cerrahi ve diğer özel konular, ekleri ile klinik ekleri üzerine hareket edecektir. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum, Pediatri ve Genel Uygulama ekleri yapacağız. son yıl içinde, size bir tıp doktoru olmaya hazırlanırken, Akut Ill Hasta eki aracılığıyla birlikte öğrenme ve beceri tüm getirmek mümkün olacaktır.

Neden bu ders çalışma

West Midlands bölgesinde beş-ve-bir-buçuk milyon insan ile, ülkenin en büyük sağlık bölgede eğitim olacak. Birmingham seçerek, aynı zamanda kimin uzmanlık tıp bütününü kapsayan ünlü akademisyenler tarafından öğretilen disiplinlerarası bir programdan yararlanacak. Birlikte seçtiğiniz ilgi ve kariyer hedefleri üzerinde çalışma odaklanmak için fırsat, mükemmel bir öğrenme kaynakları ve öğrenme öğrenci merkezli, katılımcı tarzı bulacaksınız.

büyük ölçüde Birmingham çok aktif bir araştırma ortamından Tıp ve Cerrahi programı yararlanır. Tıp Fakültesi parçası olduğu Tıp ve Diş Bilimleri Koleji, kanser, diyabet de dahil olmak üzere tıp bilimi, ön planda olan alanlara odaklanarak birçok önemli merkezleri ile yılda £ 50 milyonu aşan bir araştırma geliri vardır hücre biyolojisi, bağışıklık ve inflamatuar hastalık, enfeksiyon, kardiyovasküler bilim ve yaşlanma kaynaklanıyor.

Geçen Araştırma Değerlendirme Egzersiz (2008 RAE) Bu araştırmaların çoğu uluslararası kabul görmüş olan geri kalan çoğu, uluslararası mükemmel ve dünyanın önde gelen olarak değerlendirilmiştir. Özellikle, Birmingham ilk Kanser Araştırma UK Merkezini vardır ve sadece Kanser Araştırma Enstitüsü (RAE 2008) ikinci Londra dışında önde gelen kanser çalışmaları merkezi olarak seçildi.

Giriş koşulları

Biz normalde ele alacağız, başvuru sırasında bir yaşam bilim derecesini tamamlamış olan başvuru sahipleri. Biz 1. sınıf işareti olanlara öncelik vererek onların derece sonucun kalitesine göre başvuru rütbe, ama biz 2 üst ucunda bir sonuç elde etmiş olanlar dikkate almak da bekliyoruz: 1 aralığında.

Ortaokul nitelikleri başvuru arasında ayrımcılık amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle, Bilim, İngilizce ve Matematik çok iyi sonuçlar bekliyoruz. Bu sınıflarda rekabet yoluyla itiraz edilebilir olsa bir rehber olarak bizim bir seviye eşik gereksinimleri, BBB vardır. Kimya Bir ses bilgi tabanı A düzeyleri veya diğer üniversite öncesi muayenelerinin, ya da lisans programının içeriğinden ya esastır. İngilizce veya Matematik yüksek yeterlilik GCSE nerede olduğunu, sınıf A normalde gereklidir.

BTEC: BTEC Genişletilmiş Diploma, Diploma ve Yardımcı Diploma Biz öğrencilerin biyolojik süreçler, hücre fonksiyonları ve hücre etkileşimleri iyi bir bilgiye sahip kursa başlamak istiyorum kabul edilmedi. genellikle uygun olarak gördüğümüz derece şunlardır:

 • Biyokimya / Tıbbi Biyokimya
 • Biyomedikal Bilim
 • diş hekimliği
 • İnsan Biyolojisi / Fizyoloji / Farmakoloji
 • eczane
 • Fizyoterapi
 • Psikoloji (İngiliz Psikolojik Derneği akredite programı)

Diğer birçok derece uygun olabilir, ancak her programın gerektirecektir farklı lisans programları arasındaki farklılıklar ayrı baktı (yani müfredat değerlendirilir). Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • En Biyolojik Bilimler derece
 • hemşirelik
 • Spor Bilimi / Spor Çalışmaları

Ağız ve Çene Cerrahisi Başvuru MBChB Programı

Biz Ağız ve Çene Cerrahisi kariyer ve kim elde ettik devam etmek isteyen ya da MJDF veya MFD ulaşmak için beklenen nitelikli Diş Hekimleri için üç yıllık eğitim kursunda yaklaşık beş ya da altı yerler sunuyoruz. Tam lisansüstü giriş ders için farklı olarak, uluslararası başvuru sahipleri kabul edilebilir ancak tercih Birleşik Krallık sonrası mezuniyet klinik uygulamada önemli kanıt sunmak başvuru sahiplerine verilecektir. Ağız ve Çene Cerrahisi alanında kariyer bağlılığını ortaya koyması bakımından önemlidir.

Adaylar UCAS uygulama üzerinde belirtilmelidir Lisansüstü giriş kursunda Yıl 2 girişi (A101) için başvurmalıdır. Bu programda yerlerin sayısı klinik yerleşimlerin mevcudiyetine bağlı olacaktır.

Ek bilgi:

Biz UKCAT veya GAMSAT gibi herhangi bir ek kabul testi kullanmayın.

Başvuru sahipleri UCAS formunun ilgili bölümünde tüm niteliklerin detaylarını girmelidirler. Eksik başvurular dikkate alınmayacaktır.

yüksek derecelere üstlenen adaylar kursa başlamadan önce (bir doktora tezi için düzeltmeler resmi onay alınması dahil) değerlendirme sürecinin tüm bileşenleri tamamlamış olması beklenmektedir.

Daha yüksek bir derece ya da ikinci derece yukarıdaki şartları yerine geçmez. Birden fazla lisans programı incelenmiştir durumunda, ilk kez sonuç (sigara-ilgili konu olsa bile) asal dikkate olacaktır.

Tercih nedeniyle yurt dışı kuruluşlardan derece denkliğini değerlendirmede belirsizlik İngiltere merkezli bir kurumdan bir derecesi adaylara verilecektir.

teklifleri almak tüm adaylar mülakata olacaktır.

Olgun Adaylar: Okul daha önce birkaç yıl mezun adayların başvurularına açıktır, ancak yapılması gereken sahiptir lisans ve lisansüstü eğitim süresi dikkate alacaktır. Buna ek olarak, biz en fazla dört yılda bir önemli ve ilgili yeterlilik beri geçen bekliyoruz.

Hafifletici koşullar: Biz akademik gereksinimlerini elde etmek için rota üzerinde esnek olabilir ama biz eşikleri azaltmak değil. Biz eğitimde önemli bir aşamada meydana gelen ancak çok ciddi yaşam olayları ele alacağız; Böyle bir hastalık veya yakın bir aile üyesinin beklenmedik ölümü ile önemli bir zaman dönemi için eğitimden yokluğu gibi. bağımsız delillerin tartışılması ve alınmasını takiben, biz, örneğin, 3 yıl boyunca A Seviye çalışma başvuru dikkate alabilir. sınav dönemlerinde şartlar extenuating değerlendirilmek üzere ilgili inceleme kurulu (ler) sunulacak gerektiğini unutmayın. Biz sınav kurulu uygun olarak kabul ettiği ötesinde sınav sonuçları ile ilgili daha fazla azaltma dikkate almayacağım.

Mesaj derece aktivite: Biz onların derecesini tamamlayan adaylar tercih vermek. Sizin uygulama / mezuniyet beri önemli faaliyeti tamamen meşgul olmuştur olacağını hiç şüphesiz bizi terk etmelidir. Biz deneyimlerini tüm ilaç doğrudan ilişkili olmasını beklemeyin ama sağlık katılımı devam eden olmalıdır.

ilaç uygulamasını tekrarlayın: Biz Başvurusu Birmingham tıp fakültesine görüşme sonrası daha önce reddedilen herkes dikkate almayacağım. Aksi takdirde, ikinci kez ilaç için başvuruda olanlar dikkate alınacaktır.

notlar Re-sit: Bunlar (hafifletici koşullar bakınız hariç) kabul edilmez

Başka bir lisans programından transfer: Biz şu anda okuyorsanız veya daha önce tıp okumuş başvuru düşünmüyoruz.

Akademik olmayan teklif gereksinimleri

Kabul edilen tüm adaylar sağlık deklarasyon formu doldurmanız gerekecektir, ve uygun durumlarda bazı bir İş Sağlığı Hekim Tarafından irtibata geçebilir.

İngiltere Hükümeti Sağlık Yetkililer tüm tıbbi öğrencilerin hepatit B virüsü taşıyıcısı değil emin olmak için taranması gerektiğini gerektirir. gerekir teklifi kabul tüm adaylar:

 • Hepatit B için tarama kan testi üstlenmek
 • Negatif, onlar aşılama bir ders başlamalıdır.
 • Bundan sonra, bu tasdikli bir kanıt sağlar.
 • Aday öğrenciler şiddetle zamanında kan testi almaları önerilir.

İngiltere Hükümeti Sağlık Yetkililer tüm tıp öğrencileri kan yoluyla bulaşan virüsler (Hepatit C ve İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü yanı sıra Hepatit B) bir dizi tarama teklif edilmesi gerektiğini tavsiye ediyoruz. Bu virüslerin herhangi bulaşmış herhangi bir sağlık çalışanı nitelikli zaman olduğu yerde bu invaziv işlemler "olarak tanımlandığı (poz eğilimli prosedürleri üstlenmek mümkün değildir (ya da kim enfekte olmadığını ispat edemez) tavsiye edilmelidir işçi yaralanması işçinin kanı hastanın açık dokuların maruz kalınmasına neden olabilir riski. '). Hep C ve / veya HIV ile öğrenciler ders sırasında hastalara herhangi bir risk yansıtacak şekilde Birmingham MBChB Kursu olmayan bir Pozlama-Eğilimli Prosedür derstir. Bu nedenle, olumlu ya da bir kan testi teklifini reddetmek öğrenciler hala programa devam etmek izin verilecektir. , Tıp öğrencileri (seçmeli sırasında örneğin,) gönüllü olarak poz eğilimli prosedürleri meşgul olsa. Bu durumda, öğrenciler ekranlı gerekmektedir.

Tıp ve Diş Hekimliği Bilimleri Koleji onların aşıların maliyeti kadar 200 £ için mali sıkıntı öğrencilere geri ödeyecektir. Eğer (bir bakım Leaver olarak veya £ 16.190 veya daha az hane geliri ile sınıflandırılır Ücretsiz Okul Yemekleri hak ile ilişkili devlet faydaları en az biri, hak yani) Ulusal Burs Programı kapsamında ödül almaya hak iseniz, tavsiye edilir sizin için ödemek zorunda herhangi bir sağlık kontrolleri için makbuzları elde etmek. Birmingham Üniversitesi'nde çalışma başlar sonra, daha sonra £ 200 maliyeti kadar, College geri ödeme için başvuruda bulunabilirler.

Öğrenciler programına kabul önce başarılı bir Açıklanması ve Engelleme Servisi (DBS) onay tamamlamak için gerekli olacaktır.

Tüm öğrenciler önce bir teklif mektubu ile iletileceği ayrıntıları giriş, için Davranış Kuralları Pratiğe Fitness imzalamak zorundadır.

Tıp öğrencileri bazı akşam ve hafta sonu çalışmaları içeren tüm ders katılması bekleniyor.

engelli adaylar için Fırsatlar

Biz engelli adaylar gelecekteki sağlık profesyonelleri olarak elde etmek ve tüm engelli öğrenciler başarıyla çalışmalarını tamamlamak sağlamak için makul ayarlamalar yapmak için ciddiye yükümlülüğü alabilir ne olumlu bir görünüm alır. Tüm adaylar yukarıda olursa olsun herhangi bir sakatlık belirtilen kriterlere dayanarak röportaj içeren kadar değerlendirilir ve olacaktır. engelli olanlar da dahil olmak üzere tüm öğrenciler, GMC tarafından belirlenen yetkinlik eşiklerini karşılamak mümkün olmalıdır. Eğer bir sakatlık bildirirseniz size biz çalışmalara destek nasıl en iyi şekilde keşfetmek için bizimle çalışmak için davet edecektir.

Uluslararası öğrenciler:

Bu, tam 4 yıl ders ev / AB öğrenciler sadece açıktır.

Adaylar mükemmel yazılı ve sözlü İngilizce olmalıdır. İngiltere'den başvuru gereklilikleri doğrultusunda, normalde biz GCSE (veya eşdeğeri) İngilizce olarak sınıf A bekliyoruz. Üniversitenin Standart İngilizce dil gereksinimleri rekabet yoluyla ortaya çıkması muhtemel olan asgari standartlar, lütfen unutmayın.

Çalışmanın seçtiğiniz seyrine bağlı olarak, aynı zamanda nitelikler İngiltere'deki üniversite doğrudan giriş için kabul edilmez uluslararası öğrenciler için özel olarak yapılandırılmış programlar sunuyoruz vakfımız yolların birinde ilginizi çekebilir.

İstihdam

Eğer MBChB ile mezun ve iki vakıf yıl tamamladığınızda, kendi seçtikleri uzmanlık görevler için başvuruda bir konumda olacak. Mezunlarımızın çoğu için, bu NHS hastane ve birinci basamak mesajlar, ancak bu patoloji laboratuar tabanlı disiplinlerde imkanları, ya da araştırma da vardır. Bazı doktorlar bu tür ilaç endüstrisi, siyaset, ya da tıbbi gazetecilik ve medya gibi daha ticari alanlara taşıyın. Eğer gitmek için hangi yönde eğitim burada size birinci sınıf sıçrama tahtası verir.

Son Güncelleme Eyl 2016

Okul Hakkında

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Devamını oku

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Daha Az