Tıp ve cerrahi MBChB

Genel

Program açıklaması

A Birmingham Üniversitesi size bir tıp doktoru olmak için becerilerini geliştirmek için gereken birinci sınıf bir fırsat verir.

Akademik güçlü bilim için doğal bir yetenek ile, insan ilişkilerinde güçlü bir ilgi, başkalarının refahı için bir endişe, iletişim ve gerçek bir fark yaratmak arzusu için bir yetenek gerekir. Ayrıca bu zorlu lisans kursu tamamlamak için sürücünün bir sürü gerekir. bizimle süre boyunca, bir birey olarak muamele edeceğiz ve biz geliştirmek ve kendi mesleki çıkarlarını keşfetmeye teşvik edeceğiz.

West Midlands bölgesinde beş-ve-bir-buçuk milyon insan ile, klinik yerleşimler çeşitli sunan, ülkenin en büyük sağlık bölgede eğitim olacak. Bunlardan biri Queen Elizabeth Hastanesi Birmingham, 2010 yılında açılmış ve state-of-the-art sağlık tesisleri bulunmaktadır Tıp Fakültesi, bulunan bitişiğinde. Bu, farklı kökenlerden ve kültürlerden gelen hastaların geniş bir yelpazede yönetmek için öğrenme tıp dallarında, çeşitliliği deneyim kazanmak için birçok fırsat olacak demektir. En başından beri, sizin çalışmalar klinik uygulamaya çevirmek nasıl görmek için izin veren bir genel uygulama için iki haftada bir eki ile toplumda sağlık uygulamalarını deneyim olacak.

hastaneler ve genel uygulamalar içinde eğitim son derece organize akademi bünyesinde yer alır. Akademileri Başkanları, üst düzey danışmanları ve her uzmanlık yüksek kaliteli eğitim almalarını sağlamak için Tıp Fakültesi'ne sorumlu pratisyen vardır.

Ayrıca çalışmanın sizin ikinci, üçüncü veya dördüncü yıl sonra alacağını birkaç isteğe bağlı interkalasyon programlarından, seçim seçeneğine sahip olacak. Bunlar yeni bir laboratuvar ya da temel ya da uygulamalı tıbbi araştırmalarda toplum temelli araştırma çalışmaları yapmaya izin verir.

2016 yılında, Ulusal Öğrenci Anketi (NSS) sonuçları öğrencilerimizin% 93 bu kursta öğretim memnun olduğunu göstermiştir.

A Birmingham Tıp ve Cerrahi ders Kendi kariyer hedeflerine yönelik çalışmaya başlamak için size gerekli bilgi ve arka plan vermek için tasarlanmış entegre bir modüler tabanlı bir programdır.

Tabii sonuç

Lisansüstü vakıf eğitim ve ötesinde

lisans programının sonunda sizin MBBS (veya eşdeğeri) birincil tıbbi yeterlilik (PMQ) 'dir derecesi alacaksınız. Bir PMQ Holding dikkate ihtiyaç endişeleri alıştırma için hiçbir Fitness olduğunu sadece kabule tabi Genel Tıp Konseyi ile geçici tescil, hakkı. Geçici tescil üç yıl ve 30 gün (toplam 1125 gün) ile sınırlandırılmıştır zamanıdır. Bu süre sonra geçici kayıt normal sona erecek.

Şartlı kayıtlı doktorlar sadece onaylanmış Kuruluş Yılı 1 mesajlar pratik yapabilirsiniz: Yasa geçici kayıtlı doktorlar iş başka bir türü taahhüt izin vermez. Bir Hazırlık Yılı 1 mesaj almak için bir rekabet temelinde mezunlarına bu mesajları ayırır İngiltere Üniversite Hazırlık Programı Ofisi seçim düzeni, aracılığıyla lisans programının son yıl boyunca uygulamak gerekir. Tüm uygun nitelikli Birleşik Krallık mezunları Kuruluş Yılı 1 programına bir yer bulduk, ama non-UK mezunları rekabetçi uygulamaların sayısında artış olması olsaydı, bu, örneğin, garanti edilemez.

Hazırlık Yılı 1 programının başarılı bir şekilde tamamlanması normalde 12 ay içinde elde edilir ve Deneyim Belgesi ödülü ile işaretlenir. Daha sonra Genel Tıp Konseyi ile tam kayıt için başvuruda uygun olacaktır. İngiltere'de NHS denetimsiz tıbbi uygulama ya da özel uygulama için pratik bir lisans ile tam kayıt gerekir.

Bu bilgiler şu anda doğru olmasına rağmen, öğrenciler bu alanda düzenlemeler zaman zaman değişebileceğini farkında olmak gerekir.

Yeni nitelikli doktorlar için geçici kayıt kaldırmak konusunda bazı tartışmalar vardır. Bu daha sonra olursa onlar başarıyla MBBS (veya eşdeğeri) derecesini tamamlamış olarak Birleşik Krallık mezunları en kısa sürede tam kayıt alacaksınız. O sırada mezunları hala geçerli Hazırlık Programı benzer bir eğitim programı ve bu program üzerinde yerleri her Birleşik Krallık lisans için garanti edilemez olabileceğini uygulamak gerektiğini çok muhtemel olduğunu belirtmek gerekir.

GMC halen Birleşik Krallık tıbbi mezunları pratik bir lisans ile kayıt verilecek için geçmesi gereken bir resmi bir değerlendirme giriş düşünüyor. Hiçbir nihai karar olarak alınmış olmasına rağmen olsun veya böyle bir sınav sunulacak başvuranların GMC tıp öğrencilerinin gelecekte kohortlar ile onlara kayıt verecektir GMC önce tıbbi bir lisans değerlendirme bölümlerini geçmesi gerekebilir öngörmektedir bilmelidir bir lisans pratik.

Birinci ve ikinci yıl

İlk iki yıl büyük ölçüde insan vücudunun yapı ve fonksiyon modülleri ile alınır. Her sistem kontrollü ve günlük yaşam ve nasıl hastalık ve tıbbi tedaviler etkilenen taleplerine cevap verebilen nasıl öğreneceksiniz. anatominin çok prosection önemli bir deneyim de dahil olmak üzere küçük grup oturumları, öğrenilir.

Sen psikoloji ve sağlık ve hastalık ve nasıl bütün toplumların sağlık, hem de hastaların bireysel olarak, değerlendirilir sosyolojisi hakkında bilgi sahibi olacaktır. Ayrıca örnek genetik mühendisliği için, tıp etiği alanında önemli konulardan bazılarını sunulacak.

Her yıl, gerçek hasta ile klinik durumlara biyolojik ve davranışsal teorik eğitim bağlama, pratisyen ve hasta ile toplumda on gün geçireceksiniz. Ayrıca, bu ilgi sen konuları takip edebilirsiniz böylece kendiniz için çalışma alanlarını seçmek için bir fırsat olacaktır.

Üçüncü yıl

Sen daha etkili hasta-hekim ilişkileri için gerekli olan iletişim becerilerini iyi bir klinik anamnez ve hasta muayene yanı sıra, okuyan temel klinik becerilerini geliştirmek için ortağımız Eğitim Hastanesi Vakıflar merkezli olacak. Ayrıca yaygın hastalık ve nasıl teşhis ve onları yönetmek için öğrenmek ve patoloji, farmakoloji, halk sağlığı ve epidemiyoloji konularında teorik çalışmaya devam edeceğiz. Bizim mükemmel Toplum Temelli Tıp iplikçik devam eder ve hastaların genel Uygulama nasıl yönetildiği anlayış artacak.

Dördüncü ve beşinci yıl

Bundan böyle Kardiyoloji, Nöroloji, Psikiyatri, Kemik ve Eklem Hastalıkları Onkoloji, Kulak, Burun ve Boğaz ve Peri-operatif Care gibi, tıbbi, cerrahi ve diğer branşlardaki klinik ekleri üzerine hareket edecektir. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum, Pediatri ve Genel Uygulama ileri ekleri yapacağız. Nihai yıl boyunca, size bir tıp doktoru olmaya hazırlanırken, Akut Ill Hasta eki aracılığıyla birlikte öğrenme ve beceri tüm getirmek mümkün olacaktır.

Seçmeli çalışmalar: öğrencilerin çoğunluğu yapmayı tercih olarak dördüncü yılın ilkbaharında iki ay yurt dışında, Tıp Fakültesi bir bölümünde veya başka Britanya'da merkezinde ya da, ya da kendi tercih tam zamanlı çalışma tahsis edilir . Kendi klinik araştırma projesi üstlenmek klinik uygulamada daha deneyim kazanmak ya da belki, zaten eğitimi verdik bir konuda bilginizi pekiştirmek için tercih edebilir.

Bunlar bizim öğrencilerimiz seçmeli bir parçası olarak ziyaret etmiş çeşitli yerlerde bir seçim vardır.

Araştırmada eğitim

Bir doktor olarak, tıp alanında son gelişmeler ile up-to-date tutmak için beklenecektir ama biz yaklaşık bu getirerek yol gösterici bir rol almak klinisyenler gerekir. Bu kurs size geliştirmek ve klinik uygulamaları geliştirmek için kariyer kullanabileceğiniz araştırma becerilerini öğrenme fırsatı verir. Bir interkalar programı sırasında önemli derinlemesine bu becerilerini geliştirebilir.

interkalate Programlar

Eğer sınavlarda iyi bir standart elde Eğer bir yıl için seçilen konuların derinlemesine bir çalışma ile Tıp Fakültesi içinde uluslararası rekabet araştırma mükemmel genişliği yararlanmak isteyebilirler. Birkaç farklı interkalasyon programları ya temel veya uygulamalı tıp araştırmalarında yeni bir araştırma çalışması yapan için fırsat sağlar. Bu çalışmanın da, ikinci, üçüncü veya dördüncü yıl sonra ortaya çıkabilir. Mevcut Programlar laboratuvar olan ya da toplum temelli ya araştırma gerektirir. Analiz ve tıbbi araştırma verilerini yorumlamak ve daha da önemlisi, kendi roman ve önemli bir araştırma projesi üstlenmek öğreneceksiniz. kazanacaklardır becerileri kanıta dayalı klinik uygulama gelişimine katkıda bulunmayı sağlayacaktır. Daha sonra MBChB programı tamamlamak için geri dönün.

Neden bu ders çalışma

bir tıp okulu kapsamında İngiltere'nin en büyük sağlık bölge: West Midlands bölgesinde beş-ve-bir-buçuk milyon insan, sen bir deneyim kazanmak için fırsat bol olacak demektir Queen Elizabeth Hastanesi Birmingham, için, ülkenin en büyük sağlık bölgedeki bitişiğinde eğitim olacak olan tıbbi disiplinlerin ve farklı geçmişlerden ve kültürlerden gelen hastaların geniş bir yelpazede tedavi çeşitli.

Erken klinik ve hasta ile temas: Kursun ilk iki yıl her gerçek hastalarla klinik durumlara biyolojik ve davranışsal teorik eğitim bağlama, pratisyen ve hasta ile toplumda 10 gün geçireceksiniz. Bizim ortak hastanelerde klinik yerleşimlerde geniş dönemleri geçirecekler Bu son üç yıl içinde artar.

İsteğe bağlı interkalasyon: Sen çalışmaları sırasında çeşitli opsiyonel interkalasyon programlarından seçme fırsatına sahip olacak. Bunlar çalışma için, ikinci, üçüncü veya dördüncü yıl sonra ortaya çıkabilir temel ya da uygulamalı tıbbi araştırmalarda yeni bir araştırma çalışması, girişme için fırsat sağlamak. Mevcut Programlar laboratuvar olan ya da toplum temelli ya araştırma gerektirir.

Klinik pratikte hazırlık: hastaneler ve genel uygulamalar içinde eğitim son derece organize akademi bünyesinde yer alır. Akademileri Başkanları, üst düzey danışmanları ve tüm öğrencilerin her biri farklı uzmanlık mükemmel bir eğitim almalarını sağlamak için Tıp Fakültesi'ne sorumlu pratisyen vardır.

Üstün Mezunları: Birçok MBChB Tıp ve Cerrahi mezunları kendi alanlarında olmak liderlere gitti. Biz seçkin ve önemli mezunlar dahil olduğunu söylemek gurur duyuyoruz:

 • Charles George (MBChB, 1965) Yönetim Kurulu Başkanı, İnme Derneği
 • Jane Collins (MBChB, 1978; 1988 MD) İcra Kurulu, Marie Curie Cancer Care
 • Richard Horton (MBChB, 1986; Lisans, 1983; MD, 2008), Editör, Lancet
 • Sağlık Diyabet için Rowan Hillson (MBChB, 1974) Ulusal Klinik Direktörü Bölümü
 • Steve Field (MBChB, 1982) Başkan, Pratisyen Royal College of
 • Peter Weissberg (MBChB, 1976), Medikal Direktör, İngiliz Kalp Vakfı
 • David Haslam (MBChB, 1972) İngiliz Tıp Derneği Başkanı

Aktif MedSoc: Birmingham Üniversitesi'nde biz öğrenci hayatı tüm iş olmamalı ve hem Koleji ve çalışmaların dışında Üniversitesi bünyesinde yer almak için bol olduğuna inanıyoruz. Kolej MedSoc olarak bilinen kendi Derneği vardır. MedSoc spor, sosyal, müzikal ve hayırsever dahil geniş bir faaliyet yelpazesi için bir şemsiye organizasyondur - herkes için bir şey var.

Giriş koşulları

 • A düzeylerinin Gerekli sayı: 3
 • Tipik teklif: A * AA. Adaylar Biyoloji ve Kimya olmak üzere AAA tahmin olmalıdır (NB. İnsan Biyolojisi Biyoloji alternatif olarak kabul edilir).
 • Genel Çalışmalar: kabul edilmedi. Eleştirel Düşünme de kabul edilmez. Diğer standart dışı konular kabul edilmeyebilir. tavsiye için bizimle irtibata geçiniz.

Tüm adaylar gerekir:

 • kabul edilebilir akademik niteliklere teklif (aşağıya bakınız) ve
 • Birleşik Krallık Klinik Yetenek Testi (UKCAT) oturup
 • davet eğer görüşme için katılacak.

Başvuranlar (AB dahil) International bilgiler uluslararası bölümünde sağlanmıştır.

Uluslararası öğrenciler:

İngilizce Dil gereksinimleri

Adaylar mükemmel yazılı ve sözlü İngilizce olmalıdır. Üniversitenin standart İngilizce dil gereksinimleri rekabet yoluyla itiraz edilebilir asgari standartlar, lütfen unutmayın. En azından, İngilizce dil IELTS, örneğin, her bir bileşenin 7.0 olmalıdır.

Avrupa Birliği Başvuranlar

ücret durumu ancak AB Vatandaşları ücret ödeyen amaçlar (aşağıya bakınız) için 'ev' öğrenci olarak kabul edilebilir belirleyen bir dizi faktör vardır. İngiltere merkezli başvuranlar (örneğin, A düzeyleri ve GCSE için) iki ulusal niteliklerin her sonuçlarına dayanarak seçilir, çünkü İngiltere dışından ev / AB başvuranların bu eşdeğer sınav temelli nitelikleri sunması gerekir. Bazı örnekler aşağıdadır:

İrlandalı Gidiyor Belgesi

Biyoloji, Kimya, İngilizce ve Matematik olmak üzere altı bireylerde, notu A Asgari Biyoloji ve Kimya notu A1 dahil etmek. Aynı standart Genç Belgesi geçerlidir.

Avrupa Bakalorya

bilimlerde% 85 minimum% 85 toplam puanı, tam seçenekleri olarak Kimya ve Biyoloji dahil etmek. Bu standart toplantı kanıtı geçici sonuçlar için sağlanmalıdır.

Biz nitelikleri geniş tabanlı olmayan ve resmi, ulusal sınavlarda performansının değerlendirilmesi yoluyla elde edilir gerektirir. rehberlik için, aşağıdaki niteliklere örneğin, A-level, olmadan kendi başlarına kabul edilmez. Bunlar şunlardır: Avusturya Matura; Bulgar Diploma; (ÖİB dahil) Fransız Bakalorya; Alman Abitur; Apolytirion (Kıbrıslı dahil) Yunan; İtalyan Esame Di Stato; Litvanya Brandos Atestats; Hollanda "Voorbereidend Wetenschappelijk Onderwijs" (BAY) Diploma; Polonya Matura; Portekizce Diploma de Ensino Secundario; Rumen Bakalorya; İspanyolca Título de Graduado en Educación Secundaria Obligatoria (ESO) ve Título de Bachiller; İsveç Slutbetyg från Gymnasieskolan (Okul Öğrenim Belgesi).

Uluslararası Bakalorya

 • Kimya dan 766 ve Biyoloji ve (herhangi bir sırayla) bir başka onaylanmış konusu: Yüksek düzeyde
 • Iştiraki seviyesi: Yüksek düzeyde sunulan değilse konular İngilizce ve Matematik içermelidir (Matematik Çalışmaları kabul edilebilir).
 • 32 puan Minimum elde edilmelidir
 • Sen Orta Yıllar Programı ya da kabul edilebilir GCSE eşdeğer yeterlilik ya sonuçları sağlamalıdır. MYP sonuçları GCSE için aşağıdaki eşitlikler göre atılır: 7 = A *; 6 = A; 5 5 asgari Bilim, İngilizce ve Matematik notu almış olmalı = B

Uluslararası başvuru

Biz ücret ödeyen amaçlar için uluslararası olarak değerlendirilir öğrenciler için 28 yerlere kadar var. ücret durumu hakkında daha fazla bilgi için, www.ukcisa.org.uk ziyaret edebilirsiniz. ilaç için başvuru kabul edilmeden önce üniversite için ücret durumunu araştıracağız, ücretin durumu üzerinde şüphe olduğu (örneğin, AB dışında bir İngiliz ulusal yaşam vardır) unutmayın. senin ücreti durum zaman içinde tanımlanamaz Eğer bir görüşme için fırsatı kaybedebilirsiniz.

okul bitirme yeterlilik A Düzeyi eşdeğer olmalıdır. Biz GCSE hiçbir yeterlilik eşdeğer bir eğitim sistemi içinde okuyan uluslararası başvuru için esnek olmaya çalışacağız. Ama, tek başına tahmin edilen sınıflara dayalı akademik potansiyelinin etkili bir yargıda bulunmak zor olduğu kabul edilmelidir. Okul sonuçları mutlak asgari olarak sağlanmalıdır.

Son Güncelleme Eyl 2016

Okul Hakkında

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Devamını oku

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Daha Az