Tıp MBBS (Lisans, Cerrahi Lisans)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

5 yıllık Tıp MBBS'miz, sizi uzman bir doktor olmak için gereken akademik bilgi, klinik beceriler ve kişisel özellikler ile donatmak için tasarlanmıştır. Size, insanların yaşamlarında fark yaratacak kanıta dayalı klinik kararlar almak için gereken deneyimi sunacağız. Size Tıp Lisansı, Cerrahi Lisans (MBBS) adı verilen Birincil Tıbbi Yeterlilik verilecek ve daha sonra Vakıf / İkamet eğitiminizi almaya hak kazanacaksınız.

MBBS İngiltere ve AB dışından öğrencilere açıktır. İlk fırsatta İngiltere ve AB'den gelen öğrencilere tıp diplomamızı sunabilmemiz için Sağlık Eğitimi İngiltere ve Öğrenci Ofisi ile görüşeceğiz.

Burslar

Brunel Medical School , 2021/22 girişi için özellikle MBBS Medicine için 10 burs verecek. Bilgi için burs web sayfasını ziyaret ediniz.

değer

Her burs, başarılı öğrencilere öğrenim ücreti ödemesine yıllık 6.000 £ katkı sunarak kurs süresi boyunca toplam 30.000 £ değerine sahiptir.

İhale süreci

AB / İngiltere dışındaki tüm MBBS adayları Brunel Medical School Uluslararası Bursuna başvurabilirler. Burslar liyakat ile ödüllendirilecek ve şu konularda değerlendirilecek ve puanlanacaktır:

 1. Okul / kolejden ayrılanların notları
 2. MBBS röportaj performansı
 3. Kısa bir ilaç temalı kağıt.

Nasıl başvurulur?

Adaylar 5 Eylül 2020'den itibaren Brunel Medical School Uluslararası Bursuna başvurabilirler.

Bursların tüm hüküm ve koşulları 2020'nin sonlarında web sitesinde yayınlanacaktır. Genel sorularınız için lütfen Sorular ekibimizle iletişime geçiniz.

Klinik yerleşimler

Londra ve İngiltere'nin Güney Doğu'suna yayılmış çok çeşitli klinik yerleşimler üstleneceksiniz. Burada sadece gözlemlemeyeceksiniz - klinik bilgilerinizi gerçek yaşamdaki klinik durumlara uygulama fırsatına sahip olacaksınız.

Öğrenme ve öğretme

Kurs boyunca vurgulanan iletişim becerileri, simülasyon ve etik karar verme süreçleri aracılığıyla çok disiplinli bir ekibin parçası olarak nasıl çalışacağınızı öğreneceksiniz. Ekip Tabanlı Öğrenmeyi sınıf içi eğitimimizin ana yöntemi olarak kullanan dünyadaki birkaç tıp fakültesindeyiz. En son teknolojiye sahip tesislerde öğrenecek ve küçük gruplar halinde son derece deneyimli klinisyenler ve birinci sınıf akademisyenler tarafından anatomi ve klinik becerilerin geliştirilmesi için eğitim göreceksiniz.

En ileri klinik beceri eğitimi

MBBS'nin ilk döneminden itibaren klinik beceriler ve tanı öğretilir. Bu, Brunel'deki zamanınız boyunca klinik bilgi tabanınızı klinik uygulama için hazır, ileri bir seviyeye yavaş yavaş oluşturmanızı ve geliştirmenizi sağlayacaktır.

Başlangıçta klinik beceri eğitiminiz, klinik beceri laboratuvarları ve ileri dijital teknoloji ile desteklenen yepyeni, en yeni öğrenme ve öğretim merkezimizde yapılacaktır. Daha sonra klinik ortamlarda, gözlemden bu becerileri denetim altında gerçekleştirmeye kadar ilerlersiniz. Ayrıca kampüsteki ve klinik ortamlardaki hastalarla da çalışacaksınız.

Erken hasta teması

MBBS kursunun ilk yılında ve boyunca değerli hasta temasınız olacaktır. Bu, çalışmalarınızı doktor olarak gelecekteki rolünüzle ilgili hale getirmenize yardımcı olmak için öğrenme ve beceri kazanmanızı güçlendirecektir.

Gelişmiş öğrenme

Biz küçük bir tıp okuluyuz, yani öğrenci-personel oranımız ideal olduğu için büyük bir sınıfta kaybolmamanız gerekir. Sınıfta bire bir öğreticiler ve grup çalışması, mükemmel pastoral bakım ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle ömür boyu arkadaşlıklar kurma fırsatları vardır.

İnteraktif öğrenmek

Klinik uygulama bilimini ve sanatını ve sağlık sistemlerinin nasıl işlediğini anlamanız için derin bir öğrenme deneyimi sunmak amacıyla tıp eğitimi için interaktif bir yaklaşımımız vardır. Birbirinizden, klinisyenlerden ve hastaların kendilerinden öğrenebileceksiniz.

Profesyoneller arası ve çok profesyonelli öğrenme kursumuzun önemli bir yönüdür. Brunel hemşireleri, sosyal hizmet uzmanları, fizyoterapistler, mesleki terapistler, hekim yardımcıları, birbirleriyle ve onlardan öğrenimdeki diğer sağlık meslek kurslarının diğer öğrencileriyle etkileşime gireceksiniz.

Birinci basamak öğretimi

Yerel toplum sağlık ekipleriyle birlikte çalışma fırsatı ile birinci basamakta pratik klinik öğretime sahip olacaksınız. Birçok farklı tıbbi tema keşfedeceksiniz: hastalık önleme, sağlığı geliştirme, danışmanlık, hasta eğitimi, akut ve kronik hastalıkların tanı ve yönetimi.

Hasta davranışına odaklanmış

MBBS kursumuz 'kişi merkezli' yaklaşımı vurgulamaktadır. Bu, öncelikle insanların neden durumlarından ve arkasındaki çeşitli fiziksel ve sosyolojik faktörlerden muzdarip olduğunu, ardından durumun nasıl tedavi edileceğini öğreneceğiniz anlamına gelir. Tıbba bütüncül bir yaklaşım, hasta davranışları ve değerlerinin önemi ve tüm ailenin nasıl etkilenebileceğini keşfedeceksiniz.

Giriş koşulları

Akademik yeterlilikler:

 • A-seviyeleri: Başvuru sahipleri normal olarak Kimya veya Biyoloji, ikinci bir bilim (Kimya, Biyoloji, Fizik veya Matematik) ve üçüncü bir konuyu (hariç Genel Çalışmalar).
 • Uluslararası Ortaokul Yeterlilikleri: Başvuru sahiplerinin Kimya veya Biyoloji ve ikinci bir bilimi (Kimya, Biyoloji, Fizik veya Matematik) içerecek şekilde 'A' seviyesinde AAB'ye eşdeğer bir not kalıbına sahip olması ya da başarmaları beklenmelidir. seviye çalışması. Kabul edilen tüm nitelikler için lütfen pdf belgesine bakın.
 • Uluslararası Bakalorya: Başvuru sahiplerinin Kimya veya Biyoloji ve ikinci bir bilimde (Kimya, Biyoloji, Fizik veya Matematik) Yüksek Düzey 6 ve Yüksek Düzey 5 ile en az 33 puan almaları veya ulaşmaları beklenmelidir.
 • Matematik yeterliliği: Matematik GCSE (veya eşdeğeri) en az C notu gerekli matematik yeterliliği.
 • Mezunlar: Tıbbı tanıyan bir konuda bir üst ikinci sınıf (2.1) derecesi her vaka için ayrı ayrı ele alınacaktır.

MBBS programına girmek için gerekli olan matrisülasyon yeterliliklerini tekrar almak zorunda olan adaylar, ciddi söndürme koşullarının olduğu duruma göre değerlendirilecektir.

İngilizce dil yeterliliği:

 • Anadili İngilizce: GCSE (veya dengi) gibi bir İngilizce dersinde en az C notu almış olmak,
 • Anadili İngilizce olmayan biri: her alt bölümde 7'den az olmayan IELTS 7'ye ulaşmak.

Tıp Fakültesi yetenek testi, örneğin BMAT ve UCAT:

Bu testler bir gereklilik değildir ; ancak, bu tür testleri yapan adaylar testlerini delil olarak sunmak isteyebilirler.

Öğrenim ücretleri

 • 40.000 £ (2021/22 giriş)

NB. Öğrenim ücreti, hangisi daha büyükse, yıllık% 5'ten fazla veya RPI'den (Perakende Fiyat Endeksi) daha fazla artacaktır.

Öğrenci seçmeli dersleri

Tamamen farklı bir ortamda tıbbi uygulama seçme ve deneyimleme fırsatına sahip olacaksınız.

MBBS kursunuzun 5. yılında (ve final sınavlarınızdan sonra), İngiltere'de veya yurtdışında 8 haftalık seçmeli (6 haftalık yerleştirme ve 2 haftalık tatilde) tamamlama şansına sahip olacaksınız. Bu, tamamen farklı bir ortamda tıbbi uygulamayı seçme ve deneyimleme fırsatına sahip olacağınız kursun inanılmaz derecede heyecan verici bir parçasıdır.

Birçok öğrenci seçmeli dersleri için başka bir ülkeye (genellikle arkadaşları ile) gidebilir. Ancak yurtdışına çıkmak zorunlu değildir, çünkü İngiltere'de farklı sosyal geçmişleri, kültürleri ve tıbbi koşulları deneyimleyebilirsiniz. Aslında, İngiltere'nin birçok bölgesi çeşitlidir, bu nedenle keşfedilecek yeni klinik alanlar sunabilir.

Brunel'in klinik seçmeli dersinin amacı, klinik uygulamaların kültürel deneyimini genişletmek ve Vakıf 1 Doktoru olarak ilk görevinizden önce hasta bakımına aktif olarak katılmaktır. Bu yerleşimin konfor bölgenizin dışında olduğunu hissetmeniz mümkündür, ancak önümüzdeki zorluklar için değerli bir hazırlıktır.

Seçmeli yerleştirme kendi kendini finanse eder; seyahat ve konaklama üniversite tarafından finanse edilmez. Maliyetler değişkendir ve konuma bağlıdır. Daha ucuz seçmeli dersler arayan öğrenciler genellikle Birleşik Krallık seçeneklerini göz önünde bulundururlar.

Yurtdışı seçmeli derslerine, öğrencilerin ilk oturumda (seçmeli dersin öncesinde) son sınava girmeleri şartıyla izin verilir. MBBS dersinin final değerlendirmelerini geçmekte başarısız olan öğrencilerin mezun olmaları ve ilk işlerine başlamaları için bunları zamanında almaları gerekecektir. Dolayısıyla, tekrar değerlendirme yapmak zorunda olanlar için seçmeli dönemler genellikle daha kısadır ve İngiltere merkezli bir yerleştirme ile sınırlıdır.

Müfredat (onaya tabi)

130360_DPS-7613-MBBS-Curriculum-Graphic-Layout-Ideas-AH-v7-FINAL-1-Extended-OUTLINE-700pxw.png

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

From September 2021 we’re excited to be introducing a 5-year undergraduate degree in Medicine leading to the award of Bachelor of Medicine, Bachelor of Surgery (MBBS). The new Brunel Medical School is ... Devamını oku

From September 2021 we’re excited to be introducing a 5-year undergraduate degree in Medicine leading to the award of Bachelor of Medicine, Bachelor of Surgery (MBBS). The new Brunel Medical School is part of the College of Health and Life Sciences. Our 5-year MBBS in Medicine is open to students from outside the UK and EU. At the earliest opportunity, we will be discussing with Health Education England and the Office for Students, to enable us to offer our medicine degree to students from the UK and EU (to be confirmed) in the near future. Daha Az