Diyabet dersinde etnik köken neden önemlidir? Bugünlerde tüberküloz riski nedir? “Sağlık Hakkı” ne demektir? Yoksulluğun sağlığa etkisi nedir?

Amsterdam'da pratisyen olarak çalışırken (160 farklı milletten) hasta ve meslektaşların kültürel çeşitliliği ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Tedavi ve korunma programlarını belirli hedef gruplara nasıl uyarlarsınız? Global salgınlar işinizi nasıl etkiliyor?

Global Sağlık öğrenen topluluğunda, dünyadaki bireylerin ve popülasyonların sağlığını etkileyen ana faktörlere odaklanıyoruz. İhtiyaçları sadece Tıp ile çözülemez. Bu nedenle, program aynı zamanda Finans, Hukuk, Sosyal Bilimler, Çevre Bilimleri, Jeopolitik ve Birleşmiş Milletlerin ve diğerlerinin çalışmalarına bir giriş içermektedir.

Öğrenci grubu birçok milleti içerecektir. Bu topluluktaki dil İngilizce'dir. Lisans aşamasında Hollandaca yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekecek ve Tıpta Yüksek Lisans programına girmeden önce Hollandaca öğrenmeniz gerekebilir. Yüksek Lisans evresindeki çoğu klinik rotasyon Hollanda'dadır. Ancak araştırma yerleşimleri ve bazı klinik rotasyonlar Hollanda dışında yapılabilir.

Tıp öğrencilerimizi dünyanın her yerindeki tıp uzmanları, araştırmacılar veya sağlık politikaları yapanlar olarak çalışmaya hazırlıyoruz.

program

Yıl 1

Görevleri, temel programdaki temalarla ilgilidir ve klinik bilgileri küresel bir bağlamda ortaya koymaktadır. LC Global Health'teki görevler konuyu tanıtan bir açılış semineri, deneyimli bir kolaylaştırıcıya sahip küçük gruplar halinde iki seans ve grup çalışması sonuçlarının bu alandaki uzmanlar tarafından tartışıldığı ve daha fazla ayrıntılandırıldığı bir kapanış semineridir. Tüm görevlerde, öğrenciler, dünyanın neresinde olursa olsun, tıp doktoru olarak sonraki performansları ile ilgili yeterlilikler kazanırlar.

Örnek görev Anemi: Öğrenciler temel programdaki anemi (kırmızı kan hücrelerinin eksikliği) hakkında bilgi edinir ve anemi nedenlerini ve aynı zamanda küresel epidemiyolojiyi araştırırlar. Genetik kökenli, enfeksiyon, beslenme vb. Nedenleri araştırılmaktadır. Bilgisayar laboratuvarlarında öğrenciler, istatistik ve epidemiyoloji (kanıta dayalı tıbbın temelini oluşturan) denemek için modeller ile çalışırlar. Öğrenciler, tıp literatürünü nasıl bulacağını ve yorumlayacağını öğrenir. Elde ettiği bilgiler sayesinde öğrenciler, kansızlık sorunlarının ülkelerdeki ciddiliğini ve sorunu azaltmak için hangi sağlık programlarının üstlenilebileceğini açıklayabilirler.

Örnek görev HIV / AIDS: Öğrenciler, HIV / AIDS ile yaşayan kişilerin bir dizi blogunu analiz eder. Bu, insanların HIV'i nasıl edindikleri ve hastalıkla birlikte yaşadıkları hangi tıbbi, zihinsel ve sosyal zorluklarla ilgili fikir edinmelerini sağlar. Seminerlerde, dünya çapındaki deneyime sahip HIV uzmanları, hastalara bakım sağlama konusundaki deneyimlerini paylaşır ve tedaviye uyum zorluklarını, tedavinin yan etkilerini, hamileliği veya kişisel ilişkileri tartışır. Edindiği iletişim becerilerine dayanarak, öğrenciler HIV ve iletişim uzmanlarına sunulan HIV / AIDS ile yaşayan bir kişi için bir video mesajı hazırlarlar.

Müfredat

Lisans programı sırasında, öğrenciler ilk önce Anatomi gibi temel tıbbi disiplinlere aşina olurlar; Biyokimya; Fizyoloji ve Sinirbilimler. İkinci ve üçüncü yıllarda odak, ilgili hastalıklar veya koşullar kümeleri üzerindedir.

Yurt dışında okumak

  • Yurt dışı eğitim isteğe bağlıdır
  • Ortalama 10 hafta

Giriş koşulları

Kabul şartları

Belirli gereksinimler Daha fazla bilgi
önceki eğitim Uluslararası öğrencilerin programa hak kazanabilmesi için kendi ülkenizdeki bir Tıp Lisans programına kabul edilmek için gerekli niteliklere sahip olmanız gerekir; Ortaokul eğitiminiz Hollanda VWO diplomasıyla karşılaştırılabilir olmalı ve Biyoloji, Kimya, Fizik, Matematik İngilizcesi yeterliliklerini içermelidir.
diğer giriş şartları Lütfen dikkat: Studielink sadece geneskunde'yi bilir (= Tıp İçin Hollandaca). Lütfen başvurmak istediğiniz derece olarak Studielink'ten Geneeskunde'yi seçin. Katılmak istediğiniz öğrenme topluluğuna daha sonraki bir stadyumda soracağız.

dil gereksinimleri

sınav Minimum puan
IELTS genel bandı 6.5
TOEFL kağıt bazlı 580
TOEFL bilgisayar tabanlı 237
TOEFL internet tabanlı 80

Numerus Fixus

Bu program, yılda en fazla 120 katılımcı içeren bir numerus fixus'a sahiptir.

Son başvuru tarihi

Öğrenci tipi Son tarih Kursu başlatmak
Hollandalı öğrenciler 15 Ocak 2020 01 Eylül 2020
AB / AÇA öğrencileri 15 Ocak 2020 01 Eylül 2020
AB üyesi olmayan / AÇA öğrencileri 15 Ocak 2020 01 Eylül 2020

Öğrenim ücretleri

milliyet Yıl ücret Program formu
AB / AEA 2019-2020 2083 € tam zamanlı
AB dışı / EEA 2019-2020 32000 € tam zamanlı
AB / AEA 2020-2021 2143 € tam zamanlı

Hollanda hükümeti, 2018/19 eğitim-öğretim yılından itibaren belirli birinci sınıf lisans öğrencileri için yasal öğrenim ücretlerini yarıya indirmeyi planlamaktadır.

İş imkanları

Yüksek Lisans derecenizi aldıktan sonra global sağlık alanında veya Tıp alanında farklı bir alanda devam edebilirsiniz. Hastanede tıbbi uzman olmak veya araştırmacı, öğretmen veya politika danışmanı olarak iş bulmak için çalışabilirsiniz.

Program dili:
  • Ingilizce

University of Groningen için 7 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Ekim 15, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 1, 2020
Duration
3 yıl
Tam zamanlı
Price
2,143 EUR
AB / AÇA öğrencileri - 32000 Avro olmayan AB / AÇA öğrencisi
Deadline
Oca 15, 2020
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 1, 2020
End Date
Ağu 2023
Son başvuru tarihi
Oca 15, 2020

Eyl 1, 2020

Location
Son başvuru tarihi
Oca 15, 2020
End Date
Ağu 2023