Tıp Bilimi Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Tıp Okulu

Nazarbayev University Tıp Fakültesi (NUSOM), Kazakistan tarihinde, küresel sağlık ağından işe alınan uzman tıp klinisyenleri ve biyomedikal bilim adamları ile işbirliği yaparak ABD tarzı bir müfredatın ardından tüm programlarını İngilizce olarak sunan ilk okuldur. NUSOM, Kazakistan Cumhuriyeti'nde tıp eğitiminin kalitesini artırmak ve Kazakistan'da sağlık reformu zorluklarını karşılayan dönüştürücü bir sağlık sistemi oluşturmak için oluşturuldu.

NUSOM'un programları, öğrencilerimizi uzman tıp uzmanlarına dönüştüren en son teknolojiler sunmaktadır. Tıp Fakültesi adayları titiz bir başvuru sürecinden geçmekte ve SOM kabul departmanının takdirine bağlı olarak kabul edilmektedir.

133884_133727_IMG_5069.jpgNazarbayev University"}" />

© Nazarbayev University

Program hakkında

Nazarbayev University Tıp Fakültesi (NUSOM), Kazakistan Cumhuriyeti'nde tıp eğitiminin kalitesini artırmak ve ülkenin sağlık reformunun zorluklarını karşılamak için gerekli sağlık sisteminin dönüşümüne katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. Dünyanın dört bir yanından işe alınan çeşitli klinisyen ve biyomedikal bilim fakültesi tarafından İngilizce olarak öğretilen, ABD'nin ilk ABD tarzı müfredatını sunacak.

Bölümün amacı, mezun giriş tıp öğrencilerine kaliteli öğretim ve araştırma eğitimi vermek, Üniversite Tıp Merkezi'nde mükemmel klinik bakıma katkıda bulunmak ve ülke ve bölge ile ilgili uluslararası kabul görmüş araştırmalar geliştirmektir.

Giriş şartları

IELTS veya TOEFL için minimum gereksinimler SAT Akıl Yürütme Testi ve ACT için minimum gereksinimler
 • IELTS - toplamda en az 6,5 (her alt skorda en az 6,0)
 • TOEFL IBT - 79-93 (Okuma - 13'ten az değil, Dinleme - 12'den az değil, Konuşma - 18'den az değil, Yazma - 21'den az değil) veya
 • TOEFL PBT * - 574-599
 • SAT Akıl Yürütme Testi - en az 1240. Bir deneme gerekli, minimum puan veya
 • ACT - kompozit puan 27'den az değil. Yazma parçası gerekli, minimum puan yok

* TOEFL PBT, yalnızca resmi IELTS ve TOEFL IBT'nin bulunmadığı ülkelerden uluslararası başvuru sahiplerinden kabul edilmektedir.
** Tıp Fakültesi başvuru sahipleri Kabul Komitesi üyeleri ile görüşülecektir.

133883_133726_IMG_46092.jpgNazarbayev University"}" />

© Nazarbayev University

Stratejik ortak

Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi (ABD)

Nazarbayev University diğer stratejik ortakları

 • Duke Üniversitesi, Fuqua İşletme Fakültesi (ABD)
 • Singapur Ulusal Üniversitesi, Lee Kuan Yew Kamu Politikası Okulu (Singapur)
 • Pennsylvania Üniversitesi (ABD)
 • Cambridge Üniversitesi (İngiltere)
 • Colorado Maden Okulu (ABD)
 • Wisconsin-Madison Üniversitesi (ABD)
 • Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı (ABD)
 • Oak Ridge İlişkili Üniversiteler (ABD)
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Located in Nur-Sultan City, Kazakhstan, in Central Asia, Nazarbayev University is a research university with growing international renown combining education and innovation on a state of the art 21st- ... Devamını oku

Located in Nur-Sultan City, Kazakhstan, in Central Asia, Nazarbayev University is a research university with growing international renown combining education and innovation on a state of the art 21st-century campus. NU scholars conduct research in a variety of fields and bring the most ambitious projects to life. Research is supported by internal and external funds each year and carried out in modern laboratories. English as the language of instruction and research at Nazarbayev University, admission and progression systems are entirely merit-based. Daha Az