Stomatoloji Doktoru (Diş Hekimi)

Genel

Program açıklaması

Stomatology fakültesi 1997 yılında Kursk State Medical University açılmıştır. Şu anda 300'den fazla öğrenci fakültede eğitim görmektedir.

Fakülte, beş yıllık bir Stomatology programı sunmaktadır. Öğretim-öğrenme süreci, pratik yetkinliğin gelişimini vurgulamak içindir. Öğrencilerin kişilik ve iş alışkanlıklarının gelişimine, başarılı bir kariyer için temel faktörler olan kişisel beceriye vurgu yapılmasına dikkat edilir.


Müfredat

Öğrencilere birinci ve ikinci akademik yıl boyunca genel konular (kimya, biyoloji, matematik, fizik, anatomi, fizyoloji vb.) Öğretilir. Daha sonra, eczacılık çalışmasında yeni ortaya çıkan alanlara daha fazla dikkat çekilmektedir: moleküler biyoloji, biyoteknoloji, biyofarmasötikler ve biyofarmasötikler. Modern eczanenin klinik yönleri her yıl daha güçlü bir vurgulanmaktadır. Çalışma programı, hem kamu hem de hastane eczanelerinde 6 aylık pratik eğitim içermektedir.


Çalışma programı

Diş Hekimliği çalışmasında teorik konular (Anatomi, Fizyoloji, Histoloji ve Embriyoloji, Kimya, Biyokimya, Biyofizik) ve klinik öncesi ve klinik konular (Mikrobiyoloji, Farmakoloji, Patolojik Fizyoloji, Cerrahi, Dahiliye, Nöroloji, Psikiyatri) ayrılmıştır. Temel vurgu, Önleyici Diş Hekimliği ve Kardiyoloji, Preklinik Diş Hekimliği, Protez Teknolojisi, Diş Radyolojisi, Ortodonti, Endodontik, Periodonti, Koruyucu Diş Hekimliği ve Ağız Cerrahisi gibi özel konular üzerinedir. Programın önemli bir kısmı pratik eğitime ayrılmıştır. Çalışma planı ayrıca diş hekimliğinin yönetim, etik, mevzuat ve sosyal yönleri ile ilgili dersleri içermektedir. Diş Hekimliği çalışma programı, Koruyucu Diş Hekimliği, Ortodonti ve Protez ve Ağız Cerrahisi son devlet muayeneleri ile sonuçlandırılmıştır.


Çalışma süresi

5 yıl


İki giriş

Eylül


Giriş seviyesi

A-Seviye (WAEC, NECO, IGCSE, IB), IB, Bakalorya, WAEC, NECO, Yüksek Ortaokul Sertifikası, Kıdemli Orta Öğretim Sertifikası, Ulusal Kıdemli Sertifika, Matrikülasyon.


KSMU Mezunları Genel Pratikte Diş Hekimliği Derecesi (Genel Uygulamada Diş Hekimliği Hekimliği) derecesine sahiptir.


Konaklama yakındaki öğrenci Hostel'de sağlanmaktadır. Uygun Öğrenim Ücreti.

Öğrenci hayatı

KSMU , öğrencilere geleceğinizin şekillenmesine yardımcı olacak yeni fırsat ve fikirlerle dolu bir ortamda dünya standartlarında bir eğitim sunmaktadır. Yeni beceriler öğrenmek, yeni ve ilginç insanlarla tanışmak; hayatı arkadaş edinme; Bunlar üniversite deneyiminin normal bir parçasıdır ve KSMU bir istisna değildir.

KSMU (1200'den fazla uluslararası öğrenci olan) KSMU fazla öğrenciyle, kampüs hareketli bir kooperatif ve çok kültürlü bir işbirliğinin gerçek bir erime KSMU . Sportif etkinliklerden, sanattan, sanatlara kadar, Kursk, başka hiçbir şeye benzemeyen bir inovasyon ve kültür merkezi.

Öğrencilerimiz, spordan sanata, sosyal ve diğer entelektüel uğraşlardan zenginleştirici etkinliklere kadar çeşitli etkinliklere katılırlar. KSMU kampüs hayatı, KSMU ne olursa olsun herkese sunacak bir KSMU sahiptir.

KSMU yeni arkadaşlarla tanışabileceğiniz birçok yol var; örneğin, birçok canlı öğrenci topluluğuna katılarak ya da kendinizden birini yaratarak! Geniş ve çeşitli öğrenci topluluğumuz, sosyalleşmek, yeni beceriler öğrenmek ve yeni insanlarla tanışmak için çok ilginç bir ortam yaratıyor!

Ayrıca, yeni arkadaşlarınızla birlikte ziyaret edip keşfedebileceğiniz ve Rus kültürü ve tarihi hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz yerel tarihi mekanlarını ziyaret etme fırsatına da sahip olacaksınız. Yerel kafelere, mağazalara ve müzelere saatlerce zaman geçirebilir ya da yakındaki güzel parklardan birinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Kursk State Medical University (KSMU) occupies a prestigious level in teaching General Medical, Dentistry and Pharmacy in English medium and in preparing international students. This occupancy shown a ... Devamını oku

Kursk State Medical University (KSMU) occupies a prestigious level in teaching General Medical, Dentistry and Pharmacy in English medium and in preparing international students. This occupancy shown as being the oldest medical university teaching in English medium in Russia and holding the highest number of international students from different nationality as in it spheres. Daha Az