Spor ve Egzersiz Psikolojisinde Dpsych

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Spor ve egzersiz psikolojisi, Birleşik Krallık'ta nispeten yeni ve giderek artan popüler bir psikoloji alanıdır.

DPsych Spor ve Egzersiz Psikolojisi, olağanüstü terapötik beceriler, disiplinler arası öğrenme, öğretim ve araştırma geliştirme üzerine odaklanan İskoçya'daki türünün tek programıdır.

Spor ve egzersiz psikologları, özellikle profesyonel ve olimpiyat sporları ile fiziksel aktiviteyi ve genel nüfus arasında egzersiz katılımını, spor ve egzersiz alanında her alanda çalışırlar.

Yerel, ulusal ve Olimpik düzeydeki sporlarda ve futbol, ​​rugby, golf ve ulusal spor enstitülerindeki (İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere) yapılarda spor bilimi sağlamada güvenilir ve güvenilir bir yapıyı temsil ederler.

Spor ve egzersiz psikologları, psikolojik teori ve araştırmaya dayanarak onları hastalık ve yaralanmaları önleme, en yüksek performans ve refah standartlarını teşvik etme ve herkes için egzersiz katılımı ve motivasyonunu artırma konularında kullanırlar.

Ne çalışacaksın

Spor ve Egzersiz Psikolojisindeki DPsych şu anda Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) ve İngiliz Psikoloji Derneği (BPS) tarafından onaylanmıştır.

HKPC'nin konu onayı, Spor ve Egzersiz Psikolojisinde DPsych'i başarıyla tamamlayan öğrenciler, Spor ve Egzersiz Psikoloğu olarak kayıt yaptırmak için HCPC'ye başvurabilirler.

Giriş koşulları

Burada listelenen tüm giriş koşulları bir kılavuz olarak kullanılmalı ve giriş için dikkate alınması gereken minimumları belirtmelidir. Bir yerden koşullu olarak teklif alan adaylara belirtilenlerden fazlasını sağlaması istenebilir.

Tipik giriş şartları

Yıl 1: normalde BPS ile GBC için uygunluk ile Psikoloji 2: 1 Onur derecesi. Kabul için başvuran öğrenciler, önceki yeterliliklere veya deneyimlere dayanarak belirli modül muafiyeti için uygun olabilir. Üniversitenin Önceki Öğrenim Çerçevesinin Tanınması, herhangi bir muafiyetin doğrulanması için kullanılır.

Yıl 2: Spor ve Egzersiz Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahip olan öğrenciler (BSP tarafından akredite edilmiş) Doktora seviye çalışmasına (programın 2. yılında) doğrudan giriş için düşünülebilir. Üniversitenin Önceki Öğrenim Çerçevesinin Tanınması, herhangi bir muafiyetin doğrulanması için kullanılır.

ingilizce dili

Akademik IELTS 7,0 (veya eşdeğeri) puanı 7.0 altında değildir.

Lütfen unutmayın: çoğunlukla İngilizce konuşulan bir ülkeden geliyorsanız, İngilizce dil yeterliliğiniz hakkında daha fazla kanıt sağlamanız gerekmeyebilir.

Ek gereksinimler

Başvuru sahipleri ayrıca programın kişisel ve profesyonel gereksinimleri ile orantılı bir olgunluk ve deneyim düzeyi sergilemelidir. Başvuru sahiplerinin kabul sürecinin bir parçası olarak bir görüşmeye katılmakla yükümlü olacak ve bir CRB kontrolüne tabi olacaktır.

Programa kabul, CRB kontrolünün sonucuna ve programın üstlenilmesi için gerekli olan beceri ve motivasyonun yeterli gösterisine tabi olacaktır.

Öğrenciler ilgili bir alandaki ilgili gönüllü veya ücretli iş deneyimini, örneğin alanla ilgili gönüllü veya ücretli çalışma deneyimini gösterme konusunda bir örnek vermelidir.

Lütfen, öğrencilerin programa kayıt yaptırmadan önce kendi potansiyel yerleşimlerini oluşturmaları gerektiğini unutmayın.

Ek bilgi

Diğer akademik ve mesleki nitelikler

GCU'ya her başvuru bireysel olarak kabul edilir. Tipik akademik giriş yeterliliklerine sahip değilseniz, ancak ilgili mesleki deneyimleri ve / veya tanınmış profesyonel kurumlardan gelen kredileri gösterebilirseniz, bu kursun Üniversitenin Ön Öğrenimin Tanınması programı aracılığıyla girebilirsiniz.

Uluslararası Pathways

İngilizce dil gereksinimlerini karşılamıyorsanız, Üniversite için İngilizce Eğitim programı için uygun olabilirsiniz.

Ücretler ve finansman

Ödediğiniz kurs ücretleri çoğunlukla ücret durumunuza göre belirlenir. Öğrenci ücret durumum nedir?

Öğrenim ücretleri 2018/19

  • Ev: 5500 £
  • RUK: 5500 Sterlin
  • AB: 5500 Sterlin
  • Uluslararası: £ 12600

Çalışmalarınızı Eylül 2018 veya Ocak 2019'da başlatırsanız, bunlar kurs süreniz boyunca geçerli olan yıllık veya modül ücretleridir; Ancak ücretler değişebilir. Ücretlerin nasıl değişebileceğine dair tüm ayrıntılar için ücretlerimizi ve geri ödeme politikamızı okuyun.

Ek maliyetler

Ders ücretlerine ek olarak, Üniversitenizdeki zamanınız boyunca ek ücretler yaşayabilirsiniz.

Burslar

Adil bir fiyat için kaliteli eğitim sağlıyoruz; Ortak Gelecek Üniversite olarak, öğretim ücretlerimizi düşük tutarak ve yıllık 2.5 milyon sterlinin üzerinde cömert bir burs paketi sağlayarak yetenekli öğrencilere erişilebilir yüksek öğrenim sunmayı taahhüt ediyoruz.

2018/19 için mevcut burslarla ilgili sorularınız veya sorularınız varsa, lütfen öğrenci sorgulama ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Uluslararası öğrenci başlangıç ​​tarihleri

Yeni uluslararası öğrenciler için, oryantasyon etkinlikleri 14 Eylül 2018'de başlıyor. Bu ekstra süre, genel öğrenci indüksiyonu ve öğretiminin başlamasından önce, yeni uluslararası öğrencilere İngiltere ve GCU'ya yerleşmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Kampüs ve şehir turlarının yanı sıra diğer uluslararası öğrencilerle tanışabileceğiniz karşılama etkinlikleri de dahil olmak üzere, bu dönemde gerçekleşecek bir dizi eğlenceli ve bilgilendirici faaliyet olacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The School of Health and Life Sciences, one of three academic schools in GCU, brings together the departments of Life Sciences, Psychology, Social Work and Allied Health Sciences and Nursing and Commu ... Devamını oku

The School of Health and Life Sciences, one of three academic schools in GCU, brings together the departments of Life Sciences, Psychology, Social Work and Allied Health Sciences and Nursing and Community Health. Working in partnership with our staff, students and external stakeholders, the School of Health and Life Sciences has created a unifying vision designed to meet the 2020 University Strategy, embedding excellence, engagement and energy into every aspect of school life. Daha Az