Spor çalışmaları

Genel

Program açıklaması

Hollanda'da Spor Çalışmalarında Lisans Öğrenimi

Spor hakkında tutkulu mısınız ve değişim getirmek ister misiniz? Sonra bu eşsiz program sizin için sadece bir program! Sporun ilhamı ve gücü size gerçek bir fark yaratmada büyük fırsatlar sunar.

Spor, Sağlık ve Yönetim

Groningen, Hanze Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde Spor Araştırmaları Enstitüsü, 180 ECTS'den oluşan üç yıllık bir lisans programı sunmaktadır. Bu uluslararası program yenilikçi (spor) profesyonelleri yaratmaktadır. Bir değişim aracı olarak hem bireysel hem de toplumsal düzeyde bir fark yaratabiliyorsunuz. Sporun gücü, sporun üç temel değeri ve fiziksel aktivitesi içerisindedir:

  • spor ve fiziksel aktivite, sağlıklı bir yaşam tarzı için,

  • spor iş değeri yaratır,

  • Spor, toplulukların ve ulusların sosyal gücüdür.

Program, profesyonel odak noktası ile karakterize edilir. Her yıl alanda çalışarak gerçek hayat tecrübesi kazanacaksınız. Çoğu modül, profesyonel bir organizasyonda pratik bir atama etrafında merkezileştirilir. Diğer dersler sizi bu meydan okuma için hazırlamak üzere tasarlanmıştır.

İlk yıl

İlk yıl, propaedütik safha olarak adlandırılır (60 ECTS). Bu aşamada, bireyler, işletmeler veya kuruluşlar için birkaç proje üzerine çalışarak mesleki yeterlikleri geliştireceksiniz. Öğretmenleriniz ve diğer öğrencileriniz tarafından desteklenirse, ilk günden itibaren sorumluluk duygusu geliştirmeye başlayacaksınız. Bilgi paylaşımı ve deneyimler büyük rol oynamaktadır.

İkinci yıl

İkinci yıl, işe yerleştirme sırasında değişim yaratmak ve yönetmek üzerine yoğunlaşıyor. Rolünüz öncelikle değişim ajanı olmaktır. Bunu yapabilmek için pratik araştırma, spor gelişimi, yönetim ve organizasyon, organizasyonel politika ve danışmanlık gibi konularda dersler alırsınız.

Üçüncü yıl

Geçen sene mezuniyet projeniz için profesyonel bir organizasyonda çalışacaksınız. Projenin ilk aşamasında organizasyonu değerlendireceksiniz. Bu araştırma tez çalışmasına neden olacaktır. Bu tez doğrultusunda, sporun üç temel değerine göre organizasyon için hizmetler, ürünler ve yenilikler geliştirecek ve uygulayacaksınız.

Kariyer perspektifleri

Spor Araştırmaları mezunlarının geniş kariyer seçenekleri seçenekleri vardır. Mezunlarımızın birçoğu merkezde olan işlerde istihdam edilecek:

  • (uluslararası) spor politikası bir liderlik

  • iş geliştirme

  • Spor Yönetimi

  • sosyal girişimcilik

  • toplum gelişimi

  • fiziksel aktivite ve sağlıklı yaşlanma.

Hanze UAS Yüksek Lisans Programları

Spor Araştırmaları lisans diploması, öğrencilere Groningen'de ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki çeşitli uluslararası üniversitelerde çeşitli yüksek lisans derecelerine erişmelerini sağlar. Mezuniyet sonrası size sunulan seçeneklerden biri, Hanze Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde bir yıl Yüksek Sağlıklı Yaşlandırma Profesyoneli (Hollandaca olarak öğretilecek) olacak. Bu, öğrencilerin dört yıl içinde bir Yüksek Lisans almak. Spor ve Sağlık Avrupa Yüksek Lisans'ı (Roma, İtalya) veya Yüksek Lisans Sport Management (Molde, Norveç) gibi diğer yüksek lisans programları da size açık olacak.

Başvuru Koşulları

Kabul için, Hollanda VWO orta öğretim diplomasına eşdeğer bir seviyedeki bir orta öğretim diploması veya uluslararası orta öğretim yeterliliği gereklidir. Alman başvuru sahiplerinin aşağıdaki diplomaya sahip olması gerekir: Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife. Diğer tüm diploma Nuffic veya Naric tarafından değerlendirilecektir. Zaten ilgili propaedeutik evreyi geçen öğrenciler de kabul edilebilir. Değerlendirme bir seçim prosedürünün parçasıdır ve İngilizce'nin yeterli düzeyde olması gerekir.

Ek gereksinimler

Öğrencilerin Benelüks bölgesinde / Almanya'da yaşayıp yaşamadıklarına bağlı olarak kabul prosedüründe farklılıklar vardır.

Benelüks bölgesinden öğrenciler / Almanya

Başvuru yaptıktan sonra Eşleşme Günü için davet edileceksiniz. Bu Eşleştirme Gününe katılmak zorunludur ve öğrencinin hırs, beceri ve beklentilerinin programın içeriğiyle uyuşup uyuşmadığını değerlendirmek için düzenlenmiştir. Eşleştirme Günü, bir fiziksel zorluk, vaka analizi ve personel üyelerinden biriyle yapılan röportajdan oluşur. Eşleşme Günü'ne katıldıktan sonra öğrenciler, programın gereksinimlerini karşılamak için öğrencinin neye ihtiyacı olduğu konusunda geribildirim ve bağlayıcı bir tavsiye alacaktır.

Benelüks bölgesinin dışında yaşayan öğrenciler / Almanya

Başvuru yaptıktan sonra Eşleşen Bir Ödev vermeniz gerekecek. Bu ödev sizi bir sporla ilişkili grup ayarında gösteren bir video kayıttan oluşur ve ayrıca bir kişisel sunum da içerecektir. Ayrıca bir referansa sahip olmanız ve bir vaka çalışması yazmak zorunda kalmanız gerekir.

Tüm öğrenciler için ek şartlar

Spor Araştırmaları programına kabul edilen öğrencilerin fiziksel uygunluklarını değerlendirmek için bir tıbbi spor sınavına girmeleri gerekecektir.

www.hanzegroningen.eu/shm

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

If you choose to study at Hanze University of Applied Sciences, Groningen, you will be joining a learning community where we bring education, applied research and the business field together. And on t ... Devamını oku

If you choose to study at Hanze University of Applied Sciences, Groningen, you will be joining a learning community where we bring education, applied research and the business field together. And on top of that, you will be living in the best student city of the Netherlands. Daha Az
Groningen , Groningen , Leeds , Vilnius , Assen + 4 Daha fazla Daha az