Solunum Terapisi Bilim Lisans

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Solunum bakımı alanı, birçok fırsata sahip farklı bir alandır. Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı, solunum bakımındaki istihdam olanaklarının ortalamanın üzerinde büyüdüğünü ve bunu yapmaya devam edeceğini bildirdi. Solunum terapistleri, solunum ve diğer kardiyopulmoner rahatsızlıkları olan bireyleri ılımlıdan hayatı tehdit edenlere kadar değerlendirir ve tedavi eder. Solunum terapistleri, hastalara geniş bir yelpazede tanı ve tedavi sağlamak için diğer sağlık uzmanları ile birlikte çalışır.

Mansfield University Solunum Terapisi Programı tam zamanlı, dört yıllık, Lisans (BS) lisans programıdır. Mansfield University Sağlık Bilimleri Bölümü ve Guthrie Robert Packer Hastanesi ile işbirlikçi bir programdır. Öğrenciler ilk iki yılını Mansfield, PA program önkoşulları ve genel eğitim kurslarını tamamlayan kampüste geçirirler. Öğrenciler ikinci iki yılını artı bir yaz klinikte ve sınıfta ve klinik deneyimini tamamladıkları Sayre, PA'daki Robert Packer Hastanesinde uygulamalı deneyimlere katılacaklar. Öğrenciler aynı zamanda değerli klinik deneyimler kazandıran diğer birçok klinik kuruluşa dönme şansına sahip olacaklardır.

Çalışmalarının sonunda, öğrenciler Solunum Bakımı BS verilir ve Kayıtlı Solunum Terapisti (RRT) kimlik bilgilerini almak için hemen Terapist Çoktan Seçmeli Sınavı (TMC) ve Klinik Simülasyon Sınavı (CSE) için oturmaya hak kazanırlar.

İş

Mansfield University Solunum Bakımı programı% 100 işe yerleştirilmiştir; Mezuniyet sonrası istihdamın güvence altına alınmasında bu programın mezunu hiç bir zaman başarısız oldu. Çoğu zaman, seçecekleri birkaç teklif var.

Kimlik Bilgisi Sınavları

Solunum bakımı uygulayıcıları için iki sınav vardır. Birincisi düşük ve yüksek kesim puanı olan TMC sınavıdır. Azaltılmış skorun elde edilmesi CRT kimlik ve devlet lisansını verir. Yüksek kesim puanının elde edilmesi, mezunların Klinik Simülasyon Sınavı (CSE) için oturmasına izin verir. TMC'yi yüksek kesim puanından geçmek ve CSE mezuniyetini RRT kimlik bilgilerini kazanır.

Önceki üç yıl boyunca, programımız hem TMC sınavı hem de CSE sınavı için% 100'lük bir geçiş oranına sahipti. Mezunlarımız, her iki sınavda da ulusal geçerlilik oranının üzerinde sürekli olarak çalışırlar.

Mansfield University Solunum Bakımı programı, dört kez (2013, 2014, 2017 ve 2018) Seçkin RRT Kimlik Bilgisi ödülüne layık görülmüştür.

Mansfield University Solunum Terapisti programı ulusal olarak akredite edilmiştir:

Solunum Bakımı Akreditasyonu Komisyonu.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Mansfield University of Pennsylvania Welcomes You! Founded in 1857, Mansfield University combines the best qualities of a small liberal arts college with the resources of a comprehensive public univer ... Devamını oku

Mansfield University of Pennsylvania Welcomes You! Founded in 1857, Mansfield University combines the best qualities of a small liberal arts college with the resources of a comprehensive public university. We currently enroll about 2000 students who can choose from 40 degree programs and 47 minor programs. Daha Az