Sağlık Yönetimi ve Politikası konusunda uzmanlaşan Halk Sağlığı Bilimlerinde Doktora

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Program Hakkında

Halk Sağlığı Bilimlerinde Felsefe Doktoru Sağlık Yönetimi ve Politikası Konusunda Uzmanlaşma, toplumların ve toplumların sağlığını ve refahını koruma ve geliştirme çabalarına katılan araştırmacı ve öğretmen olarak kariyer için mezunlar hazırlamak üzere tasarlanmıştır. Mezunlar, kamu sağlığı yönetimi ve özel ve gönüllü kuruluşların yanı sıra, kamu sağlık yönetimi disiplinlerinde bilimsel araştırma ve öğretim içeren akademik pozisyonlara ve kamu politikaları ve yönetim pozisyonlarına ulaşmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlar. Halk sağlığı yönetimi altyapısının ve bağlamının derinlemesine anlaşılmasına ek olarak, bu uzmanlık mezunlarının halk sağlığı kaynaklarının yönetimi ile ilgili önem taşıyan sorunları ve sorunları tanımlayabilmeleri ve tasarlayabilmeleri ve taşıyabilmeleri beklenmektedir. Bu konulara ve sorulara yönelik araştırma programı hazırlayın. Mezunlar, yeteneklerini bağımsız bir araştırmacı olarak ve aynı zamanda bir ekip çalışmacısı olarak gösterebilmelidir.

Doktora Halk Sağlığı Bilimlerinde Sağlık Yönetimi ve Politikası Konusunda Uzmanlık, iki yılda tamamlanması planlanan 48 saatlik kredili bir program ve bitirme tezidir.

Tam gün çalışan öğrencilere ev sahipliği yapmak için genellikle 16: 00'dan sonra pazartesiden perşembeye dersler veriyoruz.

Program Detayları

Doktora programında iki parça sunuyoruz. Sağlık Yönetimi ve Politikası programında Halk Sağlığı Bilimleri Uzmanlığı alanında:

 1. Sağlık Örgütü Araştırma
 2. Sağlık Politikası Araştırması

Not: Öğrencilerin, ilk bahar döneminin ilk kayıt gününe göre izlerini seçmeleri beklenir.

Biz Kimiz

Halk Sağlığı ve Enformasyon Bilimleri Yüksekokulu'nun bir parçası olan Sağlık Yönetimi ve Sistem Bilimleri Bölümü, Kentucky Sağlık Dünyası halkının sağlığını geliştirmek için yenilikçi sağlık hizmetleri liderleri geliştirerek ve toplumla ortaklık kurarak kuruldu. Öncelikli hedefimiz, sağlık politikaları oluşturma, sistem tasarımı ve kaliteli sağlık hizmeti sunumu hakkında kanıta dayalı bilgileri geliştirmek, yaymak ve uygulamaktır.

Kariyer fırsatları

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’ndan alınan en son rapora göre, sağlık meslekleri ve sanayilerinden en hızlı istihdam artışına sahip olmaları ve 2016 ile 2026 arasında en fazla işi eklemeleri bekleniyor. Halk Sağlığı Bilimlerinde Sağlık Yönetimi ve Politikası Uzmanlığı, mezunların, toplumların ve toplumların sağlığını ve refahını koruma ve geliştirme çabalarına katılan araştırmacı ve öğretmenler olarak kariyer hazırlamak üzere tasarlanmıştır.

Fırsatlar şunları içerir:

 • Sağlık Bilgi Müdürü
 • Klinik Müdür
 • kültürlü kimse
 • Hastane Yöneticisi
 • Huzurevi Müdürü
 • Araştırma Yöneticisi
 • profesör

Biçim

Doktora Halk Sağlığı Bilimlerinde Sağlık Yönetimi ve Politikası Konusunda Uzmanlık, iki yıl içinde tamamlanmak üzere tasarlanan 48 saatlik kredili bir program ve bitirme tezidir. Sağlık Yönetimi ve Politikası kursları Louisville şehir merkezindeki Sağlık Bilimleri Merkezi kampüsümüzde verilmektedir. Kurslar, tam zamanlı çalışan öğrencilere yönelik olarak, 16: 00'dan sonra pazartesiden perşembeye kadar sunulmaktadır.

Yeterlilikleri

Mezun olmak için doktora öğrencisi Halk Sağlığı Bilimlerinde Sağlık Yönetimi ve Politikası alanında Uzmanlık programı aşağıdaki yeterlikleri kanıtlamalıdır:

 • Halk sağlığı, sağlık yönetimi ve sağlık hizmetleri araştırması tarihi hakkında derinlemesine bilgi.
 • Nitel ve nicel olmak üzere deneysel araştırma çalışması tasarımlarının ustalığı ve belirli hipotezler için en uygun tasarımları belirleme becerisi.
 • Sağlık yönetimi ve sağlık hizmetleri araştırması ile ilgili yayınlanmış araştırmaları eleştirel olarak değerlendirebilme.
 • Sağlık politikası, organizasyon teorisi, uzun vadeli bakım politikası, sağlık ekonomisi vb. Gibi bir veya daha fazla sağlık hizmeti araştırma uzmanlığında uzmanlık.
 • Aşağıdakileri içeren araştırma yönetimindeki pratik bilgiler:
  • Çok disiplinli takımların oluşumu ve liderliği.
  • Kadrolama, bütçeleme, izleme.
  • Veri kalite kontrolü ve veri güvenliği yönetimi.
  • Finansman mekanizmaları ve bağışçılık.
  • Araştırma etiği ve düzenlemeler.
 • Doktora Sağlık Yönetimi ve Politikası Konusunda Uzmanlık Alanında Halk Sağlığı Bilimlerinde Profesyonel kalitede akran incelemesi, sözlü ve poster sunumu, rapor verme, hibe ve el yazması yazma.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Louisville is a state-supported research university located in Kentucky's largest metropolitan area. It was a municipally supported public institution for many decades prior to joini ... Devamını oku

The University of Louisville is a state-supported research university located in Kentucky's largest metropolitan area. It was a municipally supported public institution for many decades prior to joining the university system in 1970. The University has three campuses. The 287-acre Belknap Campus is three miles from downtown Louisville and houses eight of the university's 12 colleges and schools. Daha Az
Louisville , Bellemeade , Louisville + 2 Daha fazla Daha az