Sağlık Psikolojisinde DPsych

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

İngiliz Psikoloji Topluluğuna göre, sağlık psikolojisinin amacı, sağlık, hastalık ve sağlık hizmetlerinin psikolojik süreçlerini bilimsel olarak incelemektir.

Amaç, sağlık psikolojisini sağlığın teşviki ve sürdürülmesi, sağlık sisteminin analizi ve iyileştirilmesi, sağlık politikası oluşumunun iyileştirilmesi, hastalık ve engelliliğin önlenmesi ve hasta veya engelli bireylerin sonuçlarının iyileştirilmesidir.

Bir disiplin olarak Sağlık Psikolojisi, Birleşik Krallık'ta en hızlı büyüyen Psikoloji alanıdır. Bununla birlikte, şu anda İskoçya'da sunulan herhangi bir Sağlık Psikolojisi Doktora bulunmamaktadır. Yaşlanan ve obezojenik bir popülasyon söz konusu olduğunda, uzun vadeli sağlık koşullarına bağlı olarak, davranışsal sağlık ve esenlik müdahaleleri (ve dolayısıyla Sağlık Psikologları) talebi yalnızca artmaya hazırdır.

İskoçya'daki türünün tek örneği olan bu program, öğrencileri yetenekli ve etkili bir Sağlık Psikoloğu haline getirmek için hayati bilgi ve becerilerle donatmayı amaçlamaktadır. Doktora programı, Sağlık Psikolojisinde Aşama 1 ve Aşama 2 eğitimi için BPS'nin akreditasyon standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve böylece Uygulayıcı Psikolog statüsünün gerekliliklerini karşılar.

Program, araştırma, öğretim ve eğitim, danışmanlık, davranış değişikliği müdahaleleri ve mesleki beceriler de dahil olmak üzere beş temel yeterlik alanında eğitim ve denetleme sağlayarak, Chartered Psychologist olarak akreditasyon için öğrencileri hazırlamayı amaçlamaktadır.

Ne çalışacaksın

Sağlık Psikolojisindeki bu DPsych şu anda Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) ve İngiliz Psikoloji Derneği (BPS) tarafından onaylanmıştır. Onaylandığında, Sağlık Psikolojisinde DPsych'i başarıyla tamamlayan öğrenciler, Sağlık Psikoloğu olarak kayıt yaptırmak için HCPC'ye başvurabilirler.

Giriş koşulları

Burada listelenen tüm giriş koşulları bir kılavuz olarak kullanılmalı ve giriş için dikkate alınması gereken minimumları belirtmelidir. Bir yerden koşullu olarak teklif alan adaylara belirtilenlerden fazlasını sağlaması istenebilir.

Tipik giriş şartları

Yıl 1: normalde BPS ile GBC için uygunluk ile Psikoloji, 2: 1 Onur derecesi. Kabul için başvuran öğrenciler, önceki yeterliliklere veya deneyimlere dayanarak belirli modül muafiyeti için uygun olabilir. Üniversitenin Önceki Öğrenim Çerçevesinin Tanınması, herhangi bir muafiyetin doğrulanması için kullanılır.

Yıl 2: Sağlık Psikolojisinde yüksek lisans derecesine sahip olan öğrenciler (BSP tarafından akredite edilmiş) Doktora seviye çalışmasına (programın 2. yılında) doğrudan giriş için düşünülebilir. Üniversitenin Önceki Öğrenim Çerçevesinin Tanınması, herhangi bir muafiyetin doğrulanması için kullanılır.

Ek gereksinimler

Başvuru sahipleri ayrıca programın kişisel ve profesyonel gereksinimleri ile orantılı bir olgunluk ve deneyim düzeyi sergilemelidir.

Öğrenciler ilgili bir alandaki ilgili gönüllü veya ücretli iş deneyimini, örneğin alanla ilgili gönüllü veya ücretli çalışma deneyimini gösterme konusunda bir örnek vermelidir.

Başvuru sahiplerinin kabul sürecinin bir parçası olarak bir görüşmeye katılmakla yükümlü olacak ve bir CRB kontrolüne tabi olacaktır. Programa kabul, CRB kontrolünün sonucuna ve programın üstlenilmesi için gerekli olan beceri ve motivasyonun yeterli gösterisine tabi olacaktır.

Lütfen, öğrencilerin programa kayıt yaptırmadan önce kendi potansiyel yerleşimlerini oluşturmaları gerektiğini unutmayın.

Ek bilgi

Diğer akademik ve mesleki nitelikler

GCU'ya her başvuru bireysel olarak kabul edilir. Tipik akademik giriş yeterliliklerine sahip değilseniz, ancak ilgili mesleki deneyimleri ve / veya tanınmış profesyonel kurumlardan gelen kredileri gösterebilirseniz, bu kursun Üniversitenin Ön Öğrenimin Tanınması programı aracılığıyla girebilirsiniz.

ingilizce dili

Akademik IELTS 7,0 (veya eşdeğeri) puanı 7.0 altında değildir.

Lütfen unutmayın: çoğunlukla İngilizce konuşulan bir ülkeden geliyorsanız, İngilizce dil yeterliliğiniz hakkında daha fazla kanıt sağlamanız gerekmeyebilir.

Uluslararası Pathways

İngilizce dil gereksinimlerini karşılamıyorsanız, Üniversite için İngilizce Eğitim programı için uygun olabilirsiniz.

Ücretler ve finansman

Ödediğiniz kurs ücretleri çoğunlukla ücret durumunuza göre belirlenir. Öğrenci ücret durumum nedir?

Öğrenim ücretleri 2018/19

  • Ev: 5500 £
  • RUK: 5500 Sterlin
  • AB: 5500 Sterlin
  • Uluslararası: £ 12600

Çalışmalarınızı Eylül 2018 veya Ocak 2019'da başlatırsanız, bunlar kurs süreniz boyunca geçerli olan yıllık veya modül ücretleridir; Ancak ücretler değişebilir. Ücretlerin nasıl değişebileceğine dair tüm ayrıntılar için ücretlerimizi ve geri ödeme politikamızı okuyun.

Ek maliyetler

Ders ücretlerine ek olarak, Üniversitenizdeki zamanınız boyunca ek ücretler yaşayabilirsiniz.

Burslar

Adil bir fiyat için kaliteli eğitim sağlıyoruz; Ortak Gelecek Üniversite olarak, öğretim ücretlerimizi düşük tutarak ve yıllık 2.5 milyon sterlinin üzerinde cömert bir burs paketi sağlayarak yetenekli öğrencilere erişilebilir yüksek öğrenim sunmayı taahhüt ediyoruz.

2018/19 için mevcut burslarla ilgili sorularınız veya sorularınız varsa, lütfen öğrenci sorgulama ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Uluslararası öğrenci başlangıç ​​tarihleri

Yeni uluslararası öğrenciler için, oryantasyon etkinlikleri 14 Eylül 2018'de başlıyor. Bu ekstra süre, genel öğrenci indüksiyonu ve öğretiminin başlamasından önce, yeni uluslararası öğrencilere İngiltere ve GCU'ya yerleşmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Kampüs ve şehir turlarının yanı sıra diğer uluslararası öğrencilerle tanışabileceğiniz karşılama etkinlikleri de dahil olmak üzere, bu dönemde gerçekleşecek bir dizi eğlenceli ve bilgilendirici faaliyet olacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The School of Health and Life Sciences, one of three academic schools in GCU, brings together the departments of Life Sciences, Psychology, Social Work and Allied Health Sciences and Nursing and Commu ... Devamını oku

The School of Health and Life Sciences, one of three academic schools in GCU, brings together the departments of Life Sciences, Psychology, Social Work and Allied Health Sciences and Nursing and Community Health. Working in partnership with our staff, students and external stakeholders, the School of Health and Life Sciences has created a unifying vision designed to meet the 2020 University Strategy, embedding excellence, engagement and energy into every aspect of school life. Daha Az