Sağlık Lisans (Biyomedikal Bilimler)

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Tıbbi araştırmayı keşfet

İnsan vücudu seni merak ediyor mu? İlaç içine bir Pathway mu arıyorsunuz? Biyomedikal Bilimler Bölümü, biyomedikal kariyeriniz için fizyoloji, farmakoloji, biyokimya, mikrobiyoloji, immünoloji ve moleküler biyoloji konularını kapsamaktadır. Tıbbi laboratuvar tekniklerinde beceri kazanacak, biyomedikal deneyler ve araştırmalar için bilimsel raporlar üreteceksiniz. Biyomedikal derecenizi çevrimiçi olarak öğrenebilir veya kampüste USAD deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Tıp okumak için Pathway

Tıp okumak ister misin? Lisans Diploması (Biyomedikal Bilimler), Lisansüstü Tıp Fakültesi Kabul Testleri (GAMSAT) yoluyla ilaca girmek için size yardım etmek için size geniş bilgi verecektir.

Profesyonel üyelik fırsatları

Avustralya Mikrobiyoloji Derneği, Avustralya Biyokimya ve Moleküler Biyoloji Derneği ve Avustralya Tıbbi Araştırmalar Derneği gibi profesyonel kuruluşlara üyelik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kariyer sonuçları

Sağlık Lisansı (Biyomedikal Bilimler) tıbbi araştırma, kamu ve özel araştırma ve geliştirme laboratuvarları ve ilaç ve teşhis şirketleri kariyer için mezunları hazırlar. Ayrıca, Lisansüstü Avustralya Tıp Okulları Kabul Testi'ne (GAMSAT) hazırlanmak için veya doktora ve yüksek lisans programları gibi daha yüksek derecelerdeki araştırmalarda daha fazla çalışma için bilgi ve beceri kazanacaksınız.

Program yapısı

Yerleşim okulları

Aşağıda listelenen derslere ek olarak, dışarıdan gelen öğrenciler, yüz yüze derslere ve derslere katılacağınız, tesisleri kullanacak ve personel ile diğer öğrencilerle tanışacağınız yerleşim okulları için kampüse gelme olanağına sahip olacaktır.

Ders çalışılacak dersler

  • Çekirdek kurslar (24 adet)

Kaça mal olacak?

Bu programdaki ilk yıllık çalışmanızın (8 adet) yıllık tahmini maliyeti:

Çalışma Modu / Maliyeti

  • Commonwealth destekli: 9352 AUD
  • Yurtiçi tam ücret ödemesi: 20000 AUD

Ücretlerinizi ödemenize yardımcı olacak kredi

Kursunuz (konu) ücretlerinizi peşin ödemek zorunda kalabilirsiniz. HECS-HELP ve FEE-HELP, gelirinizi belirli bir seviyeye ulaşıncaya kadar ücretlerinizi ertelemenize izin verir.

Ayrıca Centrelink'ten mali destek almaya uygun olabilirsiniz.

Burslar ve mali yardım

Eğitim masraflarınızla ilgili yardım için burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yerleşim okulları

Bu program, seyahat, konaklama ve yemek masraflarını içeren bir kampüs içi yerleşim okulu bileşenini içerir.

Giriş koşulları

  • Konu önkoşul: İngilizce (4, SA) veya eşdeğeri
  • Varsayım bilgisi: Matematik A (4 SA)
  • Önceden önerilen çalışma: Biyolojik Bilimler, Kimya veya Bilim 21'de veya eşdeğerde.

Klinik deneyiminizin bir parçası olarak, aşağıdaki belgeleri de sağlamanız gerekecektir:

  • Bildirilebilir ve bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık kanıtı
  • imzalı bir Qld Sağlık Öğrenci Oryantasyon Kontrol Listesi, Qld Health Placement Tapu ve Qld Health Placement Gizlilik ve Onay Tapusu veya imzalı bir SA Sağlık Öğrenci Oryantasyon Kontrol Listesi, SA Health Placement Tapu ve SA Sağlık Gizlilik ve Rıza Verildi
  • İmzalı bir USQ Öğrenci Klinik Yerleştirme Politikası Beyanı.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Geçerli İngilizce dil gereksinimlerini yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu program, minimum IELTS 6.0 veya eşdeğer gerektirir.

İngilizce dil gereksinimlerini karşılamıyorsanız, Üniversite onaylı bir İngilizce dil programını incelemek için başvurabilirsiniz.

Kabul Pathways

Daha önce eğitim göremediyseniz veya ilgi programınıza girme gereksinimlerini karşılamıyorsanız, başka birtakım Pathways da mevcuttur.

* Daha fazla giriş bilgisi

Düzeltilmiş bir Seçim Sıralaması, giriş için özel giriş şemaları aracılığıyla ek sıraların birleştirilmesinin sonucudur.

Kabul için özel giriş programları, belirli durumlarda ek sıralamaların tahsisi yoluyla Seçim Sıralamanızı artırarak seçtiğiniz programa girmenize yardımcı olabilir.

Nasıl başvurulur?

Kapanış tarihleri

Doğrudan USQ’ye uygulanıyor:

  • Dönem 1, 2019 - başvurular Pazartesi 18 Şubat 2019, Pazartesi 1 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

QTAC üzerinden başvuruyorsanız, QTAC kapanış tarihlerini kontrol etmeniz gerekir.

Önceki çalışma veya iş deneyimi için kredi

Daha önce çalışmış veya ilgili iş deneyimine sahipseniz, kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Bu, programınızı bitirmek için öğrenmeniz gereken ders sayısını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Son Güncelleme Ağu 2018

Okul Hakkında

Are you thinking about studying in Australia? The University of Southern Queensland (USQ) prides itself on providing the best support possible to help you reach your study and career goals. USQ studen ... Devamını oku

Are you thinking about studying in Australia? The University of Southern Queensland (USQ) prides itself on providing the best support possible to help you reach your study and career goals. USQ students enjoy small class-sizes, collaborative learning spaces, and a suite of support services to enhance your study experience. With students from more than 80 countries and internationally accredited degrees and programs, you can choose to study on campus, external or online. Daha Az
Toowoomba , Springfield , Brisbane , Avustralya Çevrimiçi + 3 Daha fazla Daha az