Sağlık bilimlerinde ma

Genel

Program açıklaması

İçerik ve Hedef

Lucerne Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksek Lisans disiplinlerden sağlık kapsamlı bir anlayış yönünde gerekli bilgi ve beceriler, işleyişi ve sakatlık geniş bir yelpazede öğrencilere sunmaktadır.

Programın kalbinde kişilerin ömürlü deneyim ve nasıl bireylerin sağlığı bağlamında çevreleriyle etkileşim. Öğrenciler, tanımlamak, anlamak ve bir sosyal bilim açısından bir kişinin sağlığını etkilemeye öğrenirler. Öğrenciler ayrıca önemli bir seçim ve mesleki ilgi ve kariyer yönüne bağlı, belirli bir alanda daha derinlemesine bilgi sahibi almak için fırsat var.

MA Sağlık Bilimleri sağlık alanında kapsamlı bir yaklaşım geliştirme ve uygulama öncülüğünü yaparak araştırma, sağlık hizmeti sunumunda ve sağlık yönetimine yeni bir boyut getirmeyi amaçlıyor. Bu yaşlanma ve kronik hastalıkların artan prevalansı sağlık sistemi içinde temel zorluk olduğu toplumumuzda yenilikleri teşvik etmek için ideal bir müfredat olduğunu.

Aday Öğrenciler

Program, doğa bilimleri, biyoloji, tıp, sosyal bilimler, beşeri bilimler ve gibi farklı geçmişlere sahip öğrencileri ağırlıyor. Kabul koşulları, organizasyon ve çalışmaların planlanması ile ilgili sorularınız için lütfen soruşturma formu aracılığıyla okulla irtibata geçiniz.

Kariyer olasılıkları

MA Sağlık Bilimleri dinamik ve disiplinler arası bir ortamda sağlık alanında kariyer için talip öğrenciler için idealdir hazırlık sunmaktadır. Bizim yüksek lisans programında, biz onlar özel sektörde araştırma pozisyonlarda, sağlık idaresi / halk sağlığı, sağlık eğitimi, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi de dahil olmak üzere sağlıkla ilgili alanlarda kariyer ilerletmek için mükemmel bir konumda böylece öğrenciler yetiştirmek için ayrılmıştır ve eyalet ve federal sağlık kuruluşları yönetim.

Sağlık Bilimlerinde Yüksek Lisans Programı Genel Bakış

Sağlık Bilimlerinde Yüksek Lisans of Arts (Disiplinlerarası Eğitim Programı, 120 ECTS-Kredi)

  • Temel Çalışmalar: İnsan, Sciences 16 Kredi, Sağlık Sistemleri ve Hizmetleri 6 Kredi, Yöntemleri I 12 Kredi, Yöntemleri II 6 Kredi, Araştırma ve Mesleki Becerileri I 8 Kredi, Araştırma ve Mesleki Becerileri II 8 Kredi, Araştırma ve Mesleki Becerileri III 8 Kredi İşleyişi Araştırma ve Mesleki Beceriler IV 4 Kredi
  • Bölümleri: Sağlık İletişimi, Sağlık Davranışı ve Yönetimi, Sağlık Ekonomisi ve Sağlık Politikası, Sağlık Hizmetleri Araştırma, Araştırma Yöntemleri - 20 Kredi
  • Yüksek Lisans Tezi: Araştırma Staj ve Ağız Savunma ile - 32 Kredi

Eğitim Programı

120 ECTS-kredi ile iki yıllık master programı ikinci dönem başlangıç ​​çekirdek ilk üç dönem boyunca sunulan dersler, ve büyük derslerden oluşmaktadır. İnsan işleyen bilimleri, sağlık sistemleri ve hizmetleri, araştırma tasarımı ve nicel / nitel araştırma yöntemleri: zorunlu ders farklı modülleri içerir. Diğer zorunlu ders, bilimsel ve mesleki beceri geliştirme içerir. İkinci yarıyılda başlayan öğrenciler ilgi alanlarına göre, büyük bir seçim yapabilirsiniz. Dördüncü (nihai) yarıyıl tez tamamlanması adanmış olacak iken, ilk yıldan sonra, öğrenciler, staj yapmak ve bir araştırma projesi başlatmak için gerekli olacaktır.

Bölümleri

Bizim binbaşı eşsiz bir fırsat olan öğrenciler yakından denetçiler ile çalışmak ve daha fazla ilgi seçilen alanda kendi uzmanlığını geliştirmek sağlamak.

  • Sağlık İletişimi: kurumlarında ve politikada, bireysel düzeyde sağlık kararlarını etkilemek için iletişim kullanarak bilimi incelenmesi.
  • Sağlık Davranış ve Yönetim: sağlık davranışları, sağlık deneyimleri ele alınması ve uygun müdahalelerle değiştirilebilir Öğrenme nasıl.
  • Sağlık Ekonomisi ve Sağlık Politikası: vakıf ve iktisadi düşüncenin ilke ve siyaset biliminin teorileri sağlanması karmaşık sağlık sistemlerini anlamak ve sağlık sektöründe gelecek zorlukları belirlemek ve çözmek için.
  • Sağlık Hizmetleri Araştırma: yöntemlerin öğrenilmesi sağlık hizmetlerinin etkinliğini değerlendirmek ve sağlık sistemlerinin performanslarını değerlendirmek için.
  • Araştırma Yöntemleri: becerilerinin geliştirilmesi sanat nicel ve nitel araştırma devlet kullanarak sağlık bilimleri ve ilgili alanlarda karar alma süreçlerini yardım etmek için.

Staj ve Yüksek Lisans Tezi

Öğrenciler Sağlık Bilimleri ve Sağlık Politikası Bölümü işbirlikçi ortak kuruluşta ücretli staj başvurusu için eşsiz bir fırsat var. Onlar sağlık bilimleri araştırma ve uygulamada bilgi ve becerilerini uygulayarak ilk elden deneyim kazanma şansına sahip. Onların staj süresince, öğrenciler danışmanı ve araştırma grubunun üyeleri tarafından desteklenecektir onların master tez önerisini, geliştirilmesi beklenmektedir.

Öğrencilerin Görüşleri

«MA Sağlık Bilimleri programı farklı açılardan sağlıklı kapsamlı bir bilgiye sahip beni sağlar ve sağlık heyecan verici alanında gelecekteki zorluklara karşı beni de hazırlar.»
Lukas Studer, Lisans 2015, Binbaşı Sağlık Ekonomisi ve Sağlık Politikası

«Araştırma Yöntemleri Binbaşı seçme ve Nottwil İsviçre Parapleji Research benim araştırma staj yaparak, ben sağlık araştırmaları, dünyanın içinde birçok fırsat benim için açtı hissediyorum.»
Siri Svedberg, Lisans 1015, Başlıca Araştırma Yöntemleri.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Department of Health Sciences and Health Policy of the University of Lucerne promotes research and prepares scientists to work in the field of health and disability from a biopsychosocial perspect ... Devamını oku

The Department of Health Sciences and Health Policy of the University of Lucerne promotes research and prepares scientists to work in the field of health and disability from a biopsychosocial perspective. Daha Az