Sağlık Bilimlerinde Araştırma Ustası - Genetikte Uzmanlık

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

Sağlık Bilimlerinde Araştırma Yüksek Lisans programı, öğrencilere klinik ya da halk sağlığı araştırmalarında yöntemleri kapsamlı bir şekilde anlamalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Uzmanlık alanları klinik epidemiyoloji, epidemiyoloji, halk sağlığı epidemiyolojisi, genetik ve moleküler epidemiyoloji ve sağlık ekonomik analizini içerir. Tamamlandıktan sonra adaylar, en modern çalışmaları önerecek, mükemmel çalışma protokolleri yazacak, araştırma yapacak, modern istatistik teknikleri kullanarak verileri analiz edecek, savunulabilir nedensel çıkarımlar yapacak, gerekçelendirilmiş sonuçlara ulaşacak bilgi, anlayış ve becerilere sahip olacak ve olağanüstü araştırma makaleleri yazınız. Uzmanlık seçimine bağlı olarak, aday örneğin klinik denemeler, nüfus çalışmaları, halk sağlığı müdahaleleri veya modelleme çalışmaları üzerinde durulacak.

Bu program NVAO onaylıdır. Daha fazla bilgi için, www.nvao.net adresinde Hollanda-Flaman Akreditasyon Kuruluşu'nu (NVAO) ziyaret edin.

Hedefler

Öğrenciler aşağıdaki yetkinlikleri edinirler:

  • Klinik veya halk sağlığı problemini formüle edebilme ve bilimsel bir soruya çevirebilme.
  • Bir problem ile ilgili literatür taraması yapabilme.
  • Bilimsel bir soruyu araştırma protokolüne çevirme becerisi.
  • Nicel becerilerin kazanılması.
  • Nedensel çıkarımlar yapabilme.
  • Yayınlanmış araştırmaları eleştirel olarak değerlendirebilme
  • Araştırma yapabilme, veri toplama, analiz etme ve sonuç çıkarma becerisi.
  • Araştırmanın amacı / hedefleri, literatürün özeti, materyaller, yöntemler, sonuçlar, tartışma ve araştırma projesinin sonuçları dahil olmak üzere yüksek lisans tezi yazabilme ve bu bulguları bilimsel toplantılarda sunabilme becerisi. Araştırma bulgularının uluslararası hakemli bir dergide yayınlanması teşvik edilmektedir.

Kariyer fırsatları

Derecesi, uluslararası tıbbi araştırmalarda veya klinik tıp, halk sağlığı, ilaç araştırmaları veya sağlık politikalarında yönetici veya danışma pozisyonları için bir kariyer hazırlar.

Uygun musun?

Aşağıdaki kriterlere uymalısınız:

  • Lisans derecesine veya ilgili bir yüksek lisans derecesine klinik tıp veya halk sağlığı (tıp doktoru, sağlık bilimleri, beslenme, (tıp) biyoloji, kimya, eczane, çevre bilimleri, insan bilimi bilimleri, sosyoloji, ekonomi , psikoloji, vb.) veya yukarıda belirtilen disiplinlerde yeterli temel konularla geniş bir lisans eğitimi.
  • Hem İngilizce hem de sözlü olarak iyi bir çalışma komutuna sahipsiniz.

Uzmanlık Genetiği

Program yönetmeni

Profesör Dr. BHC Stricker

Açıklama

Genetik araştırmaların ana itici gücü

Genetik

Genetiğin amacı

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Health matters. For patients and populations. It’s this knowledge that guides us as we prepare our students for international careers as researchers, executives or advisors. Whatever their field – cli ... Devamını oku

Health matters. For patients and populations. It’s this knowledge that guides us as we prepare our students for international careers as researchers, executives or advisors. Whatever their field – clinical medicine, drug research, public health or health-policy development – our graduates all serve one overarching interest: people’s health. Daha Az
Rotterdam , Amsterdam + 1 Daha fazla Daha az