Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesi

genel bakış

Sağlık Bilimlerinde Bilim Lisans, toplum sağlığı alanında bir kariyer için ya da profesyonel bir lisansüstü program sürdürmek için öğrencilere sağlam bir temel sağlamak için tasarlanmış disiplinlerarası bir derece programıdır. Öğrenciler araştırma, sağlık hizmeti sunumu, sağlığın teşviki, hastalığın önlenmesi ve yönetimi ve sağlık alanıyla ilgili etik, yasal ve kültürel konularda geniş beceriler kazanacaklar. Sağlık Bilimleri Lisans Derecesi, ileri klinik ve klinik olmayan sağlık dereceleri veya kariyer ilerlemesi peşinde olan öğrencileri ilgilendirir. Bu genel sağlık bilimleri derecesi, öğrencilerin temel bilimler, sağlıkla ilgili bilimler üzerine bir temel oluşturmasının yanı sıra sağlık dağıtım sistemleri, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi, araştırma ve araştırma, yasal ve kültürel konularla ilgili bilgi ve becerilerin geliştirilmesi için tasarlanmıştır sağlık için. Mezunlar, fizik tedavi, mesleki terapi, eczane, hekim asistanlığı çalışmaları, halk sağlığı ve daha fazlası gibi ileri derece programları izleyebilirler. Mezunlar, hastanelerde, tıbbi veya ilaç satışlarında, topluluk organizasyonlarında, tıbbi araştırmalarda, sağlık merkezlerinde, sigorta şirketlerinde, sağlık savunuculuğunda ve navigasyonda, orta düzey yönetim ve halk sağlığı kurumlarında istihdam olanaklarına sahiptir.

Kariyer fırsatları

 • Çocuk Gelişimi Uzmanı
 • Toplum Sağlığı Danışmanı
 • Toplum Sağlığı Eğitim Koordinatörü
 • Sağlık Yardımı Gezgini
 • Sağlık koçu
 • Sağlık eğitimcisi
 • Sağlık Teşvik Uzmanı
 • Sağlık Hizmetleri Koordinatörü
 • Medikal Pazarlama Temsilcisi
 • Yerinde Sağlık Uzmanı
 • Hasta avukatı
 • Fiziksel Terapi / Mesleki Terapi Yardımı
 • Halk Sağlığı Danışmanı
 • Rehabilitasyon yardımcısı
 • Araştırmacı

Sağlık Hizmetleri Uzmanlarına Talep

Sağlık eğitimcileri, toplum sağlığı çalışanları ve diğer sağlık hizmetleri uzmanları için istihdamın önümüzdeki on yılda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. ABD Çalışma Bakanlığı'na göre, sağlık bilimleri sektörü 2012'de yaklaşık 16 milyon istihdam eden en büyük büyük sanayi sektörlerinden biri ve 2012'den 2022'ye kadar öngörülen iş büyümesinin neredeyse üçte birini oluşturacak. Ayrıca, 30’un 14’ü en hızlı büyüyen meslekler sağlıkla ilgilidir. Büyüme, yaşlanmakta olan bir nüfus ve sağlıkta yapılan son yasal değişikliklerden kaynaklanmaktadır. Her türden toplum sağlığı çalışanı, sağlık maliyetleri yükseldikçe talep edilecektir. Sigorta şirketleri, işverenleri ve hükümetleri, insanlara sağlıklı yaşamlarını nasıl yaşayabileceklerini ve masraflı sağlık bakım tedavilerinden kaçınmalarını öğretmek için toplum sağlığı uzmanlarına bakacaklardır (Çalışma İstatistikleri Bürosu, ABD Çalışma Bakanlığı, Mesleki Görünüm El Kitabı, 2014-15 Basım, Sağlık Eğitimcileri ve Toplum Sağlığı) İşçi). Sağlık çalışanları, bazı hastalıkları önlemek veya mevcut koşulları nasıl yöneteceklerini belirlemek için insanların nasıl bir yaşam tarzı değişikliği yaptığını anlamalarına yardımcı olmaktadır. Federal sağlık reformu, koruyucu taramalar gibi tıbbi bakıma erişimi genişlettiğinden talep de artacaktır. Sağlık çalışanları hastaları sağlık hizmetlerine yönlendirmede yardımcı olabilirler.

Program Ön Koşulları

ALAN F - Alt Bölüm Program Gereklilikleri (18 saat)
Kredi
F1 BIOL 1151-1151L İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi I Lab. İle 4
F2 BIOL 1152-1152L İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi II Lab ile 4
F3 HSCI 2111 Sağlık Ortamına Giriş 3
F4 Onaylı Alt Bölüm Seçmeli (ler) 7
Diş Hijyeni Önerileri
Kredi
F3 BIOL 2250-2250L Lab ile Mikrobiyoloji 4
F4 HSCI 2111 Sağlık Ortamına Giriş 3
F5 Alt Bölüm Seçmeli 3
Hemşirelik için öneri
Kredi
F3 BIOL 2250-2250L Lab ile Mikrobiyoloji 4
F4 PSYC 2103 İnsani Gelişmeye Giriş 3
F4 Alt Bölüm Seçmeli 3
Hlth 3201 Patofizyoloji (* Program başvurusu ve kayıt için gerekli geçiş kursu *) 3

Tüm bölge AF alt bölüm gerekliliklerinin başarıyla tamamlanmasının ardından, rekabetçi kabul edilen diş hijyeni / hemşireliği programına ayrı bir başvuru yapılması gerekmektedir. HLTH 3201 geçiş kursu hemşirelik başvurusundan önce de gereklidir. Seçilen adaylar daha sonra bu Kataloğun bu bölümlerinde belirtildiği şekilde diş hijyeni / hemşireliği üst bölüm programı gerekliliklerini takip edecekler.

Yasal zorunluluklar

Clayton State öğrencileri çekirdek müfredattaki uygun kursları tamamlayarak Amerika Birleşik Devletleri ve Georgia anayasa ve tarih şartlarını yerine getireceklerdir. Alternatif kurs ve / veya test, transfer öğrencileri için uygun olabilir.

Staj

Sağlık Bilimleri (HSCI) öğrencileri HSCI 4900 Sağlık Bilimleri Semineri'ni tamamlamalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At Clayton State University, student dreams are made real in practical classes, internships, and real-life experiences. From over 34 different states and 44 different countries, students come to Clayt ... Devamını oku

At Clayton State University, student dreams are made real in practical classes, internships, and real-life experiences. From over 34 different states and 44 different countries, students come to Clayton State in suburban Atlanta for personalized attention, small class sizes, affordable career preparation, outstanding faculty, and vibrant campus life. The campus feels like a second home, including 214 acres of park-like beauty and an inclusive and supportive community of students, faculty, and staff. Daha Az