Sağlık Bilimleri Lisans Derecesi Programı

Avusturya'da ilk kez, Karl Landsteiner Özel Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bologna modeline yönelik tıp alanında disiplinlerarası bir çalışma programı sunmaktadır: Sağlık Bilimleri alanında lisans programı, öğrencilere sağlık bilimlerindeki yeni ve yenilikçi meslek alanlarına erişim imkanı sunmakta ve Hekim eğitimi

İnsan tıbbı, tıp teknolojisi ve sağlık ekonomisi alanlarını bütünleştirerek, tıp uzmanları geleceğe yönelik bir kalite profili ile eğitilmektedir: Profesyonel becerilerin yapılandırılmış öğretimi sayesinde, mezunlar disiplinlerarası iletişim ve çözüm becerilerine sahiptir. Sağlık bilimi problemlerini algılayabilir ve çözebilir. Bütün halk sağlığı alanında ağa bağlı bir çevrede yollarını bulurlar ve problemlerle yeterince iletişim kurabilir ve hareket edebilirler.

Profesyonel becerilerin ve disiplinler arası bilginin yapılandırılmış ağ bağlantılı arabuluculuğu sayesinde, mezunlar medikal, medikal teknoloji ve sağlık ekonomik konularda disiplinlerarası iletişim, eylem ve çözüm becerilerine sahiptir. Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesinin tamamlanması, insan tıbbında bütünleştirici yüksek lisans programının ön şartıdır, ancak insan tıbbı çalışmasının yerini almaz.

Program yapısı

Sınıflar tüm dönemlerde modüller halinde tutulur. Bunlar zaman ve içerik açısından yapılandırılmıştır, böylece disiplinlerarasılık gereksinimlerini karşılarlar. Çalışmanın 1. ve 2. yılında, bilgi ve anlayış çeşitli düzeylerde (temel bilgi, anlam, beceri ve bilimsel temel) aktarılır. Araştırmanın 3. yılında, tıp alanında ana konuya odaklanan bir uzmanlık yılı, insan hekimliğinde yüksek lisans programının hazırlanmasında ve klinik pratik eğitimde gerçekleşmektedir. Bu uzmanlık yılı, 4. yarıyılda pratik bir sınava hazırlık, hastane stajı veya genişletilmiş profesyonel alan değerlendirmesi ile hazırlanacaktır.

tamamlama

Öğrenciler, Sağlık Bilimleri Lisans derecesini bir final sınavı ve bir lisans tezi yazısıyla tamamlarlar. Bu çalışma açıklamasının ve sonraki yüksek lisans tezi için temel olabilir.

Lisans tezi, sağlık bilimsel çalışmasının kuramsal ve yöntemsel yeterliliklerinin geliştirilmesine ve kanıtlarına hizmet etmektedir. Bilimsel olarak doğru ve bilimsel bir çalışmanın sistematik olarak hazırlanması ve sonuçların bilimsel olarak doğru sunulması (sözlü ve yazılı) kanıtlanmalıdır. Yapı zaten bilimsel bir çalışmaya karşılık gelmelidir.

Giriş koşulları ve başvuru süreci ile tarihleri ​​ve tarihleri ​​hakkında daha fazla bilgi için www.kl.ac.at adresli web sitemizi ziyaret ediniz.

Program dili:
  • Ingilizce

Karl Landsteiner University of Health Sciences için 2 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eki 2019
Duration
6 dönem
Tam zamanlı
Price
7,500 EUR
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eki 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eki 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date