Sağlık Çalışmaları Lisans

Genel

Program açıklaması

Sağlık Çalışmaları Lisansı, Kinesiyoloji ve Sağlık Çalışmaları Fakültesi ve Sanat Fakültesi arasında Kanada Birinci Uluslar Üniversitesi ile ortaklaşa yapılan ortak bir derecedir.

Öğrencilere, sosyal, ekonomik ve kültürel "sağlık belirleyicileri" nin bireylerin fizyolojik ve biyolojik işleyişlerini etkileyen bireysel inançları, tutumları ve uygulamaları nasıl şekillendirdiği konusunda entegre bir anlayış kazandırmayı amaçlamaktadır.

Derecesi, hem sosyal bilimlere hem de doğa bilimlerine dayanan, disiplinlerarası bir sağlık anlayışını teşvik eder ve bilgi gelişimi ve sağlığa elverişli eylemi teşvik etmeyi amaçlar. Bu program Saskatchewan ve Kanada’nın ihtiyaçlarını karşılar, çünkü sağlık sorunları kamu politikası seçimlerine hâkim olmaya devam eder. Bu programın en önemli özelliği yerli sağlık ihtiyaçlarını anlama konusundaki vurgusudur.

Sağlık Bilimleri Lisans mezunları sağlık alanında (hükümet, toplum sağlığı programlaması) çalışır veya ileri eğitim (tıp, lisansüstü okul) sürdürürler.127276_53e9d046485bb108f5d08460962f30771139d9e34e50744e702b72d29348c5_1280.jpg stevepb / Stardoll

Program Açıklaması

Sağlığımızı etkileyen sosyal ve kültürel faktörleri öğrenmekle ilgileniyor musunuz?

Sağlık çalışmaları, sağlık ve hastalığın sosyal, psikolojik ve biyolojik belirleyicilerini keşfetmenizi sağlar. Sınıf ve staj deneyimleri yoluyla, sağlıkla ilgili teori, araştırma ve politikayı anlamak ve değerlendirmek için gereken araçları öğreneceksiniz.

Bu eşsiz işbirlikçi program, Kinesiyoloji ve Sağlık Çalışmaları ve Sanatları Fakülteleri ve Kanada First Nations Üniversitesi tarafından sunulmaktadır.

Örnek Dersler

Yerli Sağlık, Sağlık ve Hastalık, Kanada'da Sağlık, Sağlıkta Sorunlar.

Kariyer fırsatları

Mezunlar sosyal hizmet uzmanı, kamu politikası analisti, sağlık savunucusu, sağlık ve yaşam tarzı danışmanı, yaşam koçu ve sağlık araştırmacısı olarak çalışmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Top 5 Reasons Why You Will Love the U of R! High ranking: One of Canada’s top 10 comprehensive universities. Support is our strength: From the moment we meet you and your family, until the moment you ... Devamını oku

Top 5 Reasons Why You Will Love the U of R! High ranking: One of Canada’s top 10 comprehensive universities. Support is our strength: From the moment we meet you and your family, until the moment you find employment after graduation, we provide personalized services to encourage and assist in your academic and career needs. State of the art facilities: Come and discover our new campus. It is modern, clean and convenient. The campus is nestled in Wascana Park, one of the largest urban parks in North America! The U of R is a global community: We are large enough to host students from over 90 countries, yet small enough to give you a more personalized and focused academic experience. You can get to know your professors and faculty members. The student to faculty ratio is 20:1. We also have many associations that you can get involved with. Check it out! Success for life: Regina is your home away from home! It is safe, affordable and provides a high standard of living. Saskatchewan has an immigration nomination program that is faster than national program and is open to University of Regina graduates. Daha Az