SAĞLIK YÖNETİMİ YÜKSEK LİSESİ

Genel

Program açıklaması

Programa Genel Bakış ve Misyon

Western'in Sağlık İdaresi Yüksek Lisans (MHA) programı, öğrencileri çeşitli sağlık hizmetleri kuruluşlarında yönetici pozisyonlarına hazırlar. Program yarı zamanlı çalışma için tasarlanmıştır; dersler akşamları ve bazen Cumartesi günleri planlanmaktadır.

Program Öğrenme Çıktıları

1. Grup etkileşimlerini kolaylaştırırken, yazılı analizler hazırlarken, zorlayıcı argümanlar ve çözümler sunarken, iyi belgelenmiş planlar, raporlar ve belgeler hazırlarken ve temel sağlık yönetimi ilkelerini, kavramlarını ve uygulamalarını paylaşırken etkili yazılı ve sözlü iletişim becerilerini gösterin.

2. Ortak bir vizyon ve hedefleri takip etmeleri için bireylere ve ekiplere ilham vermek ve onları etkilemek için bağlama uygun liderlik tekniklerini uygulayın.

3. Sağlık hizmetleri operasyonlarının multidisipliner doğası hakkında farkındalık gösterin ve ekiplerde ekip lideri ve / veya üye olarak etkin ve profesyonel bir şekilde hareket etme sorumluluğunu üstlenin.

4. Sağlık hizmeti sunumunda durumları değerlendirmek, zorlukları ve fırsatları belirlemek, sorunları çözmek, çözümleri uygulamak ve sonuçları değerlendirmek için eleştirel düşünme ve analitik beceriler uygulayın.

5. Yüksek etik ve profesyonel standartlara göre kararlar alır ve kendini yönetir.

6. Sağlık hizmetleri sistemlerini ve organizasyonlarını endüstri standartlarına ve genel misyona uygun olarak tasarlamak, düzenlemek, yönetmek ve iyileştirmek için yönetim ve liderlik teorileri ve uygulamaları hakkındaki bilgileri uygulayın.

7. Sağlık hizmetleri organizasyonunun yapısı, operasyonu, finansmanı, muhasebesi, teknolojisi ve bağlamı hakkındaki bilgileri, organizasyonun genel misyonu ve stratejisine uygun olarak bakım sistemlerini tasarlamak, operasyonel planlar ve stratejik planlar geliştirmek için uygulayın.

8. ABD sağlık sistemini uluslararası sağlık sistemleriyle eleştirel bir şekilde karşılaştırarak güçlendirmenin yollarını belirleyin ve değerlendirin.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

University Mission Western Connecticut State University changes lives by providing all students with a high quality education that fosters their growth as individuals, scholars, professionals, and lea ... Devamını oku

University Mission Western Connecticut State University changes lives by providing all students with a high quality education that fosters their growth as individuals, scholars, professionals, and leaders in a global society. To achieve this, we Offer undergraduate and graduate programs that weave together liberal arts and professional education and instill a desire for life-long learning. Sustain a vibrant, inclusive campus that connects individuals through co-curricular programs, cultural events, and service to the community. Attract student-centered faculty who are passionate teachers and accomplished scholars. Establish partnerships that create opportunities for internships, research, and experiential learning. Values Excellence. We value outstanding achievement realized through persistence, effort, honest feedback, and self-reflection. Curiosity. We value the questions that drive learning, innovation, and creativity, which serve as the beginning and the desired outcome of education. Dialogue. We value the conversations that explore diverse perspectives and encourage shared understanding. Engagement. We value the interactions with ideas, peers, and community that are essential to a vibrant university environment. Opportunity. We value the possibilities created by affordable, accessible educational environments in which students can grow into independent thinkers and confident leaders. Respect. We value the right of all people to be treated with dignity and fairness and expect this in our policies, classrooms, and community. Vision Western Connecticut State University will be widely recognized as a premier public university with outstanding teachers and scholars who prepare students to contribute to the world in a meaningful way. Daha Az