Profesyonel Diş Hekimliği

Genel

Program açıklaması

Önemli

 • Çalışma yeri: Letonya, Riga
 • Akademik alan: Klinik diş hekimliği
 • Tür: Lisans, tam zamanlı
 • Nominal süre: 5 yıl (300 AKTS)
 • Eğitim dili: İngilizce
 • Ödüller: Profesyonel (Diş Hekimliği Doktoru)
 • Akreditasyon: Çalışma programı akredite edilmiştir

genel bakış

Diş müfredatı dişhekimi derecesine kadar uzanır ve uzmanlık eğitimi veya bilimsel (doktora) çalışmaların temelini oluşturur. Çalışma programının amacı, genel diş hekimliğini bağımsız olarak uygulamak için uygun teorik ve pratik becerilere sahip kalifiye uzmanlar hazırlamaktır.

Çalışma programı, Avrupa Sağlık Eğitimi Birliği'nin ilkeleriyle doğrudan bağlantılı olan, 2005/36 / EC sayılı AB Direktifi ile sağlık profesyonellerinin niteliklerinin karşılıklı olarak tanınması konusunda geliştirilmiştir.

Uygulama

Giriş yeterlilik

Lise / orta öğretim (veya daha yüksek)

Hangi belgelere başvurmam gerekiyor?

AB / AÇA vatandaşları

 1. Pasaport veya ulusal kimlik
 2. LU tıbbi raporunun taranmış bir kopyası doktorunuz tarafından doldurulmuş ve imzalanmıştır (Aile üyesi değil!).
 3. Final notlarının ve devlet sınavlarının metni - hem İngilizce hem de orijinal dilde. Her iki kopya da noter damgası ve imzayla doğrulanmalıdır!
 4. Hem İngilizce hem de orijinal dilde ayrı olarak verilirse, lise diploması. Her iki kopya da noter damgası ve imzayla doğrulanmalıdır!
 5. Gerekirse İngilizce dil yeterlilik kanıtı (Dil gereksinimleri bölümüne bakın)
 6. Başvurunuz için ödeme yaptıktan sonra ödeme makbuzu, diğer belgelerle birlikte yüklendi

AB / AÇA dışındaki vatandaşlar

 1. Pasaport
 2. LU tıbbi raporunun taranmış bir kopyası doktorunuz tarafından doldurulmuş ve imzalanmıştır (Aile üyesi değil!).
 3. Final notlarının ve devlet sınavlarının metni - hem İngilizce hem de orijinal dilde. Her iki nüsha da noter damgası ve imzası ile doğrulanması ve Dışişleri bakanlığı veya ülkenizle ve size en yakın Letonya Elçiliği tarafından apostili veya doğrulanması gerekir!
 4. Hem İngilizce hem de orijinal dilde ayrı olarak verilirse, lise diploması. Her iki nüsha da noter damgası ve imzası ile doğrulanması ve Dışişleri bakanlığı veya ülkenizle ve size en yakın Letonya Elçiliği tarafından apostili veya doğrulanması gerekir!
 5. İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı (Dil gereksinimleri bölümüne bakınız)
 6. Başvurunuz için ödeme yaptıktan sonra ödeme makbuzu, diğer belgelerle birlikte yüklendi

Giriş yeterlilik belgeleri herhangi bir dilde kabul edilir

En geç üniversiteye giderken orijinal giriş yeterlilik belgelerini yanınıza almalısınız.

NB! Uygun olmayan veya doğrulanmayan belgeler içeren AB dışı başvurular, değerlendirmeye alınmayacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

dil gereksinimleri

ingilizce

Tüm başvuru sahipleri İngilizce dil yeterliliklerini CEFR seviyelerine göre B2'ye karşılık gelen bir seviyede ispatlamalıdır.

Hindistan, Sri Lanka, Nepal vatandaşları için ek şartlar:

 1. CEFR'de (Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi) en az B2 seviyesindeki uluslararası kabul görmüş testlerden ( IELTS , TOEFL vb.) Birinin sonuçları;
 2. Profil oluşturma konuları ve motivasyon hakkında sorular içeren Skype röportajı.
Diğer gereklilikler
 • Eksik başvurular veya e-posta gönderimleri dikkate alınmayacaktır.
 • Başvurular tamamlandıktan sonra 2 hafta içinde geri bildirim alacaktır.
 • Nihai sonuçlar yaklaşık olarak Temmuz ortalarında alınacak
 • Bundan önce resmi sonuçlar veremiyoruz, çünkü rekabet aldığımız her yeni başvurudan etkilenebilir.
 • Adayların bir çalışma yerini kabul etmeleri veya reddetmeleri beklenir. Üniversite verilen süre içinde bir karar almazsa, reddedilmiş sayılır ve bu nedenle - daha sonra kullanılamaz
 • Üniversite, başvuru sahibi teklif almak için gerekli şartları yerine getirmemişse kararı hakkında detaylı açıklama yapmak zorunda değildir.
 • Üniversite, koşulları yerine getirilmediği takdirde teklifini geri çekme hakkını saklı tutar ve başvuru sahibinin bir sonucu olarak meydana gelebilecek maddi veya maddi kayıplardan sorumlu tutulamaz.

Kariyer fırsatları

Çalışma programının başarılı mezunları mesleki yeterlilik dayalı istihdam ve serbest meslek imkanları var. Ağız sağlığı merkezlerine veya özel diş klinikleri'ne katılma veya kendi uygulamalarını oluşturma olanakları, profesyonel sertifika alındığı anda kullanılabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest c ... Devamını oku

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest comprehensive and leading research universities in the Baltics. The University offers more than 130 state-accredited academic and professional study programs. Daha Az