Paramedisin mezunu

Genel

Program açıklaması

Harekete geçin ve sağlık görevlinize başlayın

USQ'nin Paramedicine mezunu, size paramedik olma özel bir beceri kazandıracak ve değerlendirme, analiz, karar verme ve zor durumlarda çalışma konularında eğitileceksiniz.

İlk yıldan itibaren ve dereceniz boyunca, Queensland Ambulans Servisi ve diğer sağlık hizmetleriyle klinik yerleşimleri tamamlayacaksınız - “pratik deneyim” kazanmak için.

Paramedik bir öğrenci olarak simüle edilmiş ambulans ve acil durum eğitim laboratuvarlarımızda becerilerinizi geliştirme şansınız olacak.

Paramedicine Bachelor, hastane öncesi acil servisin gerçek dünyasını anlayan önde gelen tıbbi ve paramedik personel tarafından tasarlanmıştır.

Profesyonel akreditasyon

Paramedik alanda ödüller için zorunlu bir profesyonel akreditasyon bulunmamaktadır.

USQ, Ambulans İdareleri Konseyi'nden (CAA) Geçici Akreditasyon aldı. Tam akreditasyon başvurusu, USQ bir üniversite mezunu (CAA kriterlerine göre) konduktan sonra 2019 yılında sunulacaktır.

Mezun olduktan sonra, öğrenciler Paramedics Australasia ile üyelik başvurusunda bulunabilirler.

Kariyer sonuçları

Paramedik derecesi mezunları, ambulans, yoğun bakım paramedik, acil ve afet yönetimi, uçuş kurtarma hizmetleri veya toplum eğitimi gibi birden fazla alanda istihdam edilmesini sağlar. Paramedicine Bachelor mezunları, Avustralasya ambulans hizmetleri ile giriş seviyesi Ambulans Paramedik pozisyonları için başvurabilir.

Program yapısı

Not: Paramedicine Bachelor üç yıl boyunca çalışılan 24 zorunlu derslerden (24 adet) oluşur. Öğrenciler, tatmin edici bir şekilde tamamlanması gereken dört pratik yerleşmeden oluşan toplam 676 saat pratik yerleşimi tamamlamalıdırlar.

Klinik deneyim

Aşağıda listelenen kurslara ek olarak, deneyler ve uzman ekipman kullanımı gibi interaktif uygulamalı aktivitelerin gerçekleştirildiği klinik deneyimleri de tamamlamanız gerekecektir.

Tüm öğrenciler bu programda klinik / profesyonel uygulamaların fiziksel ve diğer profesyonel gereksinimlerini karşılayabilmelidir.

Ders çalışılacak dersler

  • Çekirdek kurslar (676 saat pratik yerleştirme dahil) - 24 adet

Kaça mal olacak?

Bu programdaki ilk yıllık çalışmanızın (8 adet) yıllık tahmini maliyeti:

Çalışma Modu / Maliyeti

  • Commonwealth destekli: 9352 AUD
  • Yurtiçi tam ücret ödemesi: 20000 AUD

Ücretlerinizi ödemenize yardımcı olacak kredi

Kursunuz (konu) ücretlerinizi peşin ödemek zorunda kalabilirsiniz. HECS-HELP ve FEE-HELP, gelirinizi belirli bir seviyeye ulaşıncaya kadar ücretlerinizi ertelemenize izin verir.

Ayrıca Centrelink'ten mali destek almaya uygun olabilirsiniz.

Burslar ve mali yardım

Eğitim masraflarınızla ilgili yardım için burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Giriş koşulları

  • Konu önkoşul: İngilizce (4, SA) veya eşdeğeri
  • Önerilen çalışma: Biyoloji, Kimya veya Fizik veya eşdeğer biri.

Tüm öğrenciler üniforma satın almaları, geçerli bir Mavi Kartı, mevcut kıdemli ilk yardım sertifikasına sahip olmaları ve Hepatit B'ye karşı bağışıklık kanıtı sunmaları gerekecektir.

Paramedicine Üniversitesi'nde klinik yerleşimler zorunludur ve Queensland Ambulans Servisi (QAS) ile yapılan yerleşimler için şunlar gereklidir:

  • QAS medikal Değerlendirmesi (Fit Slip)
  • Hepatit B aşılaması
  • Ceza Tarihi Gümrükleme Raporu
  • Üniversite Öğrencisi Klinik Yerleştirme İndüksiyonu.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Geçerli İngilizce dil gereksinimlerini yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu program, minimum IELTS 6.5 veya eşdeğer gerektirir.

İngilizce dil gereksinimlerini karşılamıyorsanız, Üniversite onaylı bir İngilizce dil programını incelemek için başvurabilirsiniz.

Kabul Pathways

Daha önce eğitim göremediyseniz veya ilgi programınıza girme gereksinimlerini karşılamıyorsanız, başka birtakım Pathways da mevcuttur.

* Daha fazla giriş bilgisi

Düzeltilmiş bir Seçim Sıralaması, giriş için özel giriş şemaları aracılığıyla ek sıraların birleştirilmesinin sonucudur.

Kabul için özel giriş programları, belirli durumlarda ek sıralamaların tahsisi yoluyla Seçim Sıralamanızı artırarak seçtiğiniz programa girmenize yardımcı olabilir.

Nasıl başvurulur?

Kapanış tarihleri

Doğrudan USQ’ye uygulanıyor:

  • Dönem 1, 2019 başvuruları 11 Şubat 2019 Pazartesi günü kapanacak.

Önceki çalışma veya iş deneyimi için kredi

Daha önce çalışmış veya ilgili iş deneyimine sahipseniz, kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Bu, programınızı bitirmek için öğrenmeniz gereken ders sayısını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Son Güncelleme Ağu 2018

Okul Hakkında

Are you thinking about studying in Australia? The University of Southern Queensland (USQ) prides itself on providing the best support possible to help you reach your study and career goals. USQ studen ... Devamını oku

Are you thinking about studying in Australia? The University of Southern Queensland (USQ) prides itself on providing the best support possible to help you reach your study and career goals. USQ students enjoy small class-sizes, collaborative learning spaces, and a suite of support services to enhance your study experience. With students from more than 80 countries and internationally accredited degrees and programs, you can choose to study on campus, external or online. Daha Az
Toowoomba , Springfield , Brisbane , Avustralya Çevrimiçi + 3 Daha fazla Daha az