Odontoloji Ustası, Odontolog

Program hakkında kısa bilgi


Eğitim türü: Entegre Çalışmalar
Süre: 5 yıl
Derece: Odontoloji Ana Bilim Dalı
Yetenek : Odontolog
AKTS kredisi: 300

Müfredat

Bu dalı, diş hekimliğinde pratik becerilerin yanı sıra patolojide teorik bilgi ve en yaygın oral hastalıkların tanı ve tedavisini sağlar. Öğrenciler ikinci öğretim yılından itibaren diş disiplinleri çalışmaya başlar. Diş kursları, 5 yıllık akademik programın yüzde 47'sini oluşturur.


Öğretme yöntemi

Öğretim ve öğrenme süreci dersler, seminerler, pratik oturumlar ve kendi kendine öğrenme bölümlerinden oluşur. Müfredat yapısı çoğu Avrupa üniversitelerinde kullanılan benzerdir; Bu nedenle, düzeyli çalışma prensipleri uygulanmaktadır. Denekler, ilk akademik yıl boyunca bloklar halinde öğretilir.


Performansın değerlendirilmesi

Sınavlar, her konunun tamamlanmasının ardından yapılır. Odontoloji çalışma programı, yeterlilik sınavları ve bir yüksek lisans tezi savunması ile tamamlanır.


Kazandığınız yeterlilikler
Odontolojide mezun olanlar şunları yapabilirler:

  • Diş hekimliği alanında en yeni bilimsel ve başarıları istihdam etmek;
  • incelemek ve hastanın ağız ve çevresindeki dokuların durumunu değerlendirmek;
  • bir teşhis yapmak;
  • Farklı diş hastalıkları tedavi ve önleme yürütmek;
  • sürekli diş hekimin mesleki becerilerini geliştirmek;
  • Farklı diş hastalıklarının belirtileri ve diş hastalıklarının önlenmesi ve tedavisinde en etkili önlemlerin bilinmesi.Mezuniyetten sonra
Programın başarıyla tamamlanıp diploma alındıktan sonra, öğrenciler kişisel sağlık kuruluşlarında çalışabilirler: birincil sağlık merkezleri, diş klinikleri ve bürolar, kamu kurumları, kolejler ve üniversiteler. Mezunlar ayrıca, dişhekimliği uzmanının niteliklerine götüren daha fazla ikamet süreli çalışmalar üstlenmeyi veya doktora çalışması yapmayı düşünebilirler.


Odontoloji Fakültesi
Odontoloji Fakültesi bilimsel araştırma ve klinik uygulama alanlarındaki başarılarından dolayı uluslararası alanda tanınmıştır. Öğrencilerin hem Litvanya'da hem de uluslararası ölçekte tanınmış bilimsel araştırma yapmaları teşvik edilmektedir. Fakültenin Avrupa'daki Diş Eğitimi Derneği (ADEE) üyesi olduğu, taslak hazırlamak için uluslararası çalışma gruplarına katılmak için uzmanları gönderdiği Avrupa Harmonize Odontoloji Çalışmaları Projesi ve üyeleri bilimsel dergilerin editör kurullarında.
Odontoloji Fakültesi 1922'de kuruldu ve şimdi Litvanya'daki dişçilik pratisyenleri için ana eğitim tesisidir. Fakülte 5 uzman klinik bölümlerinden oluşmakta ve halen (140'dan fazla yabancı öğrenci de dahil olmak üzere) yaklaşık 900 kayıtlı öğrencisi vardır. Lisans dersler İngilizce uluslararası öğrenciler için mevcuttur.

Program dili:
  • Ingilizce

Lithuanian University of Health Sciences için 6 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
5 yıl
Tam zamanlı
Price
9,600 EUR
Senelik
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date