NHS Açıkladı: İngiltere'deki Sağlık Sistemi Gerçekten Nasıl Çalışıyor Kursu

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

109555_button_read-more-about-this-program-on-the-schools-website.png

NHS'nin iç işleyişi, mevcut ve gelecekteki zorlukları ve hepsinin nasıl birbirine uyduğu hakkında ayrıntılı bir anlayış edinin.

NHS'de sağlık hizmetlerinin nasıl sunulduğunu öğrenin

Ulusal Sağlık Servisi (NHS), BBC, İngiliz Olimpiyat takımı ve Kraliyet Ailesi'nin üzerinde yer alan bir İngiliz ulusal gurur kaynağıdır. Milyonlarca insanın hayatını etkiliyor.

Ama bir ulusu sağlıklı tutmak için kaç kişi gerektiğini hiç merak ettiniz mi? Ya da NHS'yi yürütmenin maliyeti ne kadar? Ya da neden hastanede bekleme süreleri her zaman manşetlerde yer alıyor?

Bu kurs, dünyanın en büyük beşinci işverenini neyin ayakta tuttuğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Sistemin karşılaştığı zorlukları ve NHS'nin geleceğe uygun olmasını nasıl sağlayacağınızı keşfedeceksiniz.

Hangi konuları kapsayacak?

 • İngiltere'deki NHS'nin nasıl yapılandırıldığı.
 • NHS'de sağlık hizmeti sunmak için farklı hizmetlerin birlikte nasıl çalıştığı.
 • Finansmanın sistemden nasıl geçtiği.
 • NHS ne kadar iyi gidiyor.
 • NHS'de performans nasıl ölçülür.
 • NHS'nin karşı karşıya kaldığı gelecekteki zorluklar ve buna yanıt olarak sistemin nasıl değiştiği.

Ne zaman başlamak istersin?

FutureLearn kurslarının çoğu birden çok kez çalıştırılır. Bir kursun her çalıştırmasının belirli bir başlangıç tarihi vardır, ancak kursa katılabilir ve başladıktan sonra üzerinde çalışabilirsiniz.

 • Şu an müsait
 • 7 Eylül 2020

Ne elde edersiniz?

Kursun sonunda şunları yapabileceksiniz:

 • İngiltere'deki NHS'nin kurucu bölümlerinin sağlık ve bakım hizmetleri sunmak için nasıl birlikte çalıştığına dair geniş bir anlayış gösterin.
 • NHS'nin karşı karşıya olduğu gelecekteki zorlukları ve sistemin bu zorlukların üstesinden gelmek için nasıl adapte olduğunu tartışın.
 • NHS'nin ne kadar iyi performans gösterdiğini ölçtüğü çeşitli yolları özetleyin.
 • Ulusun sağlıklı kalması için gereken kaynakları keşfedin.

Kimler kime gidilecek?

Bu kurs, İngiltere'deki NHS ve nasıl çalıştığı ile ilgilenen herkes içindir. Buna, İngiltere'deki NHS ve sosyal bakım personeli (hem klinik hem de klinik olmayan rollerde çalışan), NHS'de kariyer yapmayı düşünen öğrenciler ve hastalar ve halk dahildir.

Kiminle öğreneceksin?

Hong-Anh Nguyen

The King's Fund'da bir kütüphaneciyim ve kütüphane ve kamu soruşturma hizmetini yönetmenin yanı sıra, insanları İngiltere'deki sağlık politikası konusunda güncel tutmaya yardımcı olan hizmetimize de liderlik ediyorum.

Emma Sheffield

The King's Fund'da dijital içerik yapımcısıyım. Sosyal medya kanallarımız ve videolarımız dahil olmak üzere dijital içeriğimiz ve çevrimiçi varlığımız üzerinde çalışıyorum.

Gbemi Babalola

The King's Fund'ın politika ekibinde analistim. Araştırmayı temel olarak kantitatif analiz ve çeşitli veri setlerinin iletişimi yoluyla destekliyorum. Ayrıca yetişkinlere yönelik sosyal bakım analizine de liderlik ediyorum.

Kursu kim geliştirdi?

Kralın Fonu

The King's Fund, İngiltere'de sağlık ve bakımı iyileştirmek için çalışan bağımsız bir yardım kuruluşudur. Vizyonu, mümkün olan en iyi sağlık ve bakımın herkes için mevcut olmasıdır.

Bu kursa katılın

Bedava
0 $

Yükselt
54 ABD doları

Sınırsız
Bir yıl boyunca 259,99 ABD doları

Ücretsiz katılın ve şunları elde edin:

 • 6 hafta boyunca bu kursa erişim

Bu kursu yükseltin ve şunları elde edin:

 • FutureLearn olduğu sürece bu kursa erişim
 • Uygun olduğunuzda bu kursun testlerinin yanı sıra basılı ve dijital Başarı Sertifikasına erişin

Sınırsız satın alın ve şunları elde edin:

 • Bu kursa ve diğer yüzlerce FutureLearn bir yıl boyunca kısa kurslara ve testlere erişin
 • Uygun olduğunuzda tüm kısa kurslarda yazdırılabilir dijital Başarı Sertifikası
 • Kurs FutureLearn mevcut olduğu sürece, dijital bir Başarı Sertifikası aldığınız herhangi bir kursa erişim sağlama özgürlüğü
 • Kısa kurs seçimlerinizi yıl içinde kendi zamanınızda tamamlama esnekliği
Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Learn 100% online with world-class universities and industry experts. Develop your career, learn a new skill, or pursue your hobbies with flexible online courses.

Learn 100% online with world-class universities and industry experts. Develop your career, learn a new skill, or pursue your hobbies with flexible online courses. Daha Az
Londra , Aberdeen , Auckland , Baltimore , Barselona , Banyo , Bathurst , Bergen , Biel / Bienne , Birmingham , Bracknell , Brisbane Şehri , Cambridge , Cape Town , Clayton , Crawley , Charlottesville , Delhi , Dublin , Dundee , Durham , Edinburg , Enschede , Exeter , Fiesole , Cenevre , Greenwich Kraliyet İlçesi , Grenoble , Groningen , Alıç , Hsinchu , Kudüs , Canterbury , Hong Kong , Lancaster , Leeds , Leicester , Leuven , Madrid , Makati , Manchester , Melbourne , Ann Arbor , Milton Keynes , Montrö , Murdoch , Norman Gardens , Norwich , Oxford , Padua , Paris , Darling Heights , Okuma , Rehovot , Seul , Sheffield , deri değiştirmek , Southampton , Glasgow , Guildford , Sidney , Taipei , Tokyo , Trondheim , Uppsala , Warwick , Batı Lafayette , York , Chicago + 68 Daha fazla Daha az