Nükleer Tıp Teknolojisi Lisans

Genel

Program açıklaması

The University of Findlay Nükleer Tıp Teknolojisi Programı, tıp camiasında yüksek nitelikli hasta bakımı konusunda yetenekli, bilgili, vicdanlı ve yetkin sağlayıcıları olan teknoloji uzmanları ile nükleer tıp alanını sunmaktadır.

Nükleer Tıp Teknolojisi Eğitim Programınız

Derece Seçenekleri

The University of Findlay Nükleer Tıp Teknolojisi alanında Bitirme Sertifikası, Sanat Önlisans ve Lisans derecesi alabilirsiniz.

Nükleer Tıp Enstitüsü

Findlay'daki Nükleer Tıp Enstitüsü (NMI), sizi nükleer tıp teknolojisindeki ulusal sertifika sınavlarından birine veya her ikisine birden başvurmaya hazırlayacak, dünya çapında bilinen, bir yıllık bir programdır.

Klinik Eğitim

Klinik eğitiminiz sırasında, sertifikalı bir nükleer tıp teknoloji uzmanının gözetiminde nükleer tıp prosedürlerini gerçekleştireceksiniz.

Nükleer tıp teknolojisi nedir?

Nükleer tıp teknolojisi, öncelikle çeşitli patolojik hastalık durumlarının teşhisi ve ikincil olarak bazı özel bozuklukların tedavisi için radyoaktif maddelerin kullanımı ile ilgili paramedikal bir alandır.

The University of Findlay , öğrenciler derece gereksinimlerini karşılamak ve Nükleer Tıp Enstitüsü programına giriş koşullarını karşılamak için uygun derslere kaydolurlar. Güçlü fakülte danışmanlığı ve program esnekliği UF'nin sağlık meslekleri programlarının temel bileşenleridir. Öğrencilere UF'deki görev süreleri boyunca tüm akademik seçenekler hakkında ayrıntılı bilgi verilir.

Bir arka plan kontrolü ve / veya ilaç taraması için bir NMT gereklidir.

Nükleer tıp teknolojisi uzmanı ne yapıyor?

Bir nükleer tıp teknolojisi uzmanı (NMT), matematik ve fiziksel, kimyasal ve biyolojik bilimler konusunda sağlam bir geçmişe sahip olan son derece eğitimli bir kişidir. Bir hekimin gözetimi altında, NMT radyasyon güvenliği, kalite kontrolü, radyofarmasötiklerin hazırlanması ve uygulanması, görüntüleme prosedürlerinin yapılması, biyolojik örneklerin toplanması ve hazırlanması, özel laboratuvar prosedürlerinin yapılması ve bir doktor tarafından yorumlanması için verilerin hazırlanmasından sorumludur.

NMT, kaliteli hasta bakımı sağlamak için tıbbi topluluk içindeki diğer müttefik sağlık personeli ve profesyonelleri ile yakın işbirliği içinde çalışır.

Iş Outlook

Nükleer Tıp ve Moleküler Görüntüleme Derneği (SNMMI) tarafından bildirildiği üzere, nükleer tıp, pediatriden kardiyolojiye ve psikiyatriye kadar birçok tıbbi uzmanlık alanında gerekli prosedürleri sunmaktadır. Vücuttaki moleküler seviyeleri hedefleyen ve belirleyen yeni ve yenilikçi nükleer tıp tedavileri, bir dizi hastalık ve durumu anlama ve bu yaklaşımlara yaklaşımımızı kökten değiştirmektedir.

 • SNMMI ayrıca nükleer tıbbın modern klinik tıp ve teknolojik gelişimin ön saflarında yer almaya devam edeceğini belirtmektedir. Gelecek sayesinde hiç bu kadar parlak olmamıştı:
 • Teşhis ve tedavi amaçlı yeni radyofarmasötiklerin geliştirilmesi
 • Genetiği değiştirilmiş antikorlar gibi kanser tespit edici ve kanser öldürücü ajanların umut verici araştırma ve geliştirme çalışmaları

Pozitron Emisyon Tomografi (PET) ve Pozitron Tesadüf Tespiti (PCD) olarak bilinen ve canlı dokularda biyokimya ve metabolizmayı incelemek için yeni ve benzersiz araçlar sağlayan heyecan verici yeni teknolojinin genişleyen klinik kullanımı.

Bir nükleer tıp teknoloji uzmanının sahip olması gereken özellikler, yetenekler ve / veya beceriler şunları yapabilmeyi içerir:

 • Normal veya düzeltilmiş işitmeyi gösterin, böylece teknoloji uzmanı, çok fazla arka plan gürültüsü olduğunda yardım isteyen veya yumuşak bir şekilde konuşan bir hastayı duyabilir.
 • Merhametli ve / veya sempatik olun.
 • Yüksek düzeyde dürüstlük ve incelik ile her zaman profesyonelce hareket edin.
 • Sorumlu ve güvenilir ve baskı altında iyi çalışan çok aktif bir ekibin parçası olabilen çalışkan biri olun.
 • Detay odaklı olun.
 • Bilgisayar monitöründe uzun süre çalışın.
 • Küçük nesneleri manipüle edin, damar delinmesi yapın, hasta görüntüleme yapın ve radyoaktif materyal kullanın.
 • İşlemleri gerçekleştirmek için el becerisine sahip olun.
 • Hastanın özellikleri veya öyküsü hakkında herhangi bir hüküm vermeden hasta popülasyonu ile çalışın.
 • Hastaları ve / veya ağır ekipmanı kaldırın, aktarın ve / veya taşıyın ve uzun süre ayakta durabilir, oturabilir veya yürüyebilir.
 • Çeşitli gölgeler ve renkler arasında ayrım yapmak ve nesneleri yakından ve uzaktan görebilmek için normal veya düzeltilmiş görüşle görün.

NMI mezunları aşağıdakileri içeren çeşitli ortamlarda çalışır:

 • Tıp Merkezleri
 • Toplum Hastaneleri
 • Üniversite Eğitim Hastaneleri
 • Görüntüleme Merkezleri
 • Özel Sektör
 • Devlet Kurumları
 • Radyofarmasi

Müfredat

The University of Findlay Nükleer Tıp Enstitüsü

Nükleer Tıp Enstitüsü (NMI) 1966 yılında Cleveland, Ohio'da başlatıldı ve 1984 yılında o zaman Findlay College kampüsüne taşındı. Nükleer Tıp Teknolojisinde Eğitim Programları Ortak İnceleme Komitesi (JRCNMT) tarafından akredite Nükleer tıp teknolojisinde 52 haftalık sertifika programı. Bu tamamlama sertifikası şu anda The University of Findlay ek olarak yedi bağlı yüksekokul tarafından bir dereceye kadar kredi için kabul edilmektedir. NMI, The University of Findlay aittir ve “Nükleer Tıp Teknoloji Uzmanı Eğitimi için Akreditasyon Standartları” nda belirtilen akreditasyon standartlarına göre çalışır. Bu standartların bir kopyasını şu web sitesinde bulabilirsiniz: www.jrcnmt.org. Programı başarıyla tamamlayan öğrenci, nükleer tıp teknolojisinde sunulan ulusal sertifikasyon sınavlarından birine veya her ikisine birden başvurabilir.

Nükleer tıp teknolojisi, çeşitli patolojik hastalık durumlarının teşhisi ve bazı spesifik bozuklukların tedavisi için radyoaktif maddelerin güvenli ve etkili kullanımı ile ilgili paramedikal bir alandır. Bir nükleer tıp teknolojisi uzmanı, matematik ve fizik, kimya ve biyolojik bilimler konusunda sağlam bir geçmişe sahip olan son derece eğitimli bir kişidir. Bir hekimin gözetimi altında, nükleer tıp teknolojisi uzmanı radyofarmasötik hazırlama ve kalite kontrolünden sorumludur; in vivo görüntüleme ve görüntüleme dışı prosedürlerin performansı, enstrümantasyon kalite kontrolü; ve teşhis için hekim tarafından elde edilen ve kullanılan verilerin bilgisayar analizi. Nükleer tıp teknisyeni, kaliteli hasta bakımı sağlamak için tıp camiasındaki diğer sağlık profesyonelleri ile yakın işbirliği içinde çalışır.

NMI'nin 52 haftalık programı oldukça yoğun bir programdır, dersler akademik oturum sırasında haftada 28-32 saat tutulur ve klinik oturum sırasında haftada 40 saat eğitim gerektirir. Akademik oturum bir dönem uzunluğundadır ve The University of Findlay kampüsünde yapılır. Bu oturumda öğrenci nükleer tıp teknolojisi ile ilgili teori ve kavramları alır. Klinik eğitim 34 haftadır ve bir veya daha fazla NMI klinik üyesinde yapılır. Klinik eğitim sırasında, öğrenci teorinin pratik uygulamasını öğrenir ve sertifikalı bir nükleer tıp teknoloji uzmanının gözetiminde nükleer tıp prosedürlerinin uygulanmasında uygulamalı deneyim kazanır. Klinik eğitimin sonunda bir haftalık inceleme oturumu ve final sınavı planlanmaktadır.

Nükleer Tıp Enstitüsü'ne özel kabul gereklilikleri veya başvuru paketleri hakkında bilgi almak için lütfen program veya bölümle irtibata geçin.

 • NMED 406 Moleküler Görüntüleme Matematiği
 • NMED 416 Moleküler Görüntüleme Fiziği
 • NMED 425 Moleküler Görüntüleme Radyobiyolojisi
 • NMED 435 Moleküler Görüntüleme Radyasyondan Korunma
 • NMED 445 Moleküler Görüntüleme Olmayan Prosedürler
 • NMED 455 Moleküler Görüntüleme Prosedürleri
 • NMED 462 Radyonüklid Tedavileri
 • NMED 465 Radyokimya ve Radyofarmasötikler
 • NMED 472 Moleküler Görüntüleme Aletleri
 • NMED 475 Moleküler Görüntüleme Spektrumu
 • NMED 477 Moleküler Görüntüleme Hayvanı
 • NMED 485 Klinik Nükleer Tıp I
 • NMED 486 Klinik Nükleer Tıp II
 • NMED 487 Moleküler Görüntüleme Kaptaşı

Lisans Derecesi Koşulları

Üniversiteden bir lisans derecesi, CORE + Genel Eğitim Müfredatı ve temel gerekliliklerden ve muhtemelen öğrencinin eğitimine bağlı olarak seçmeli derslerden oluşan en az 124 yarıyıl saatlik kredi için yapılandırılmış bir çalışma programıdır. Bakalorya öğrencileri birçok ana dal, yandal, onay ve / veya sertifika arasından seçim yapabilir. Bakaloryalı bir çalışma, öğrencilerin çeşitli kariyer ve / veya eğitim yollarıyla ilişkili olan odaklanmış konu alanlarını önemli ölçüde derinlemesine keşfetmelerini sağlar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Findlay is a flexible, forward-looking institution that is constantly seeking ways to better serve students and the community. In today’s fast-paced world, Findlay is continually ada ... Devamını oku

The University of Findlay is a flexible, forward-looking institution that is constantly seeking ways to better serve students and the community. In today’s fast-paced world, Findlay is continually adapting programs and teaching methods to meet the needs of current students who are preparing for tomorrow’s careers. Daha Az