Nörobilim ve klinik psikoloji resmi doktora programı

Genel

Program açıklaması

nöro

Tanıtım

Bu doktora programı disiplinlerarasılık öncelik verilmesi, temel ve uygulamalı nörobilim, klinik psikoloji ve psikiyatri alanlarında araştırmacılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu bakış açısı ile, program Nörobiyoloji, Bilişsel Nörobilim, Klinik Psikoloji ve Sağlık ve Psikiyatri araştırmacılar alanlarında bilginin farklı alanlara tahsis içerir. Bu (koordinatları) Santiago de Compostela üniversiteler tarafından ortaklaşa düzenlenen arası bir üniversite programı, bir Coruña Vigo olup.

Neden derecesini incelemek

genel olarak sinir sistemi ve özellikle de insan beyninin çalışma dünya çapında öncelikli araştırma alanlarından biridir. Bu araştırmanın en büyük zorluklardan biri mekanizmaları bellek, zeka ya da bilinçli eylem ve çevre ile etkileşimini süreçlerini destekleyerek kadar moleküler operasyondan beynin gizemlerini keşfetmektir. etkileyen hastalıklarla mücadele ve yaşam kalitesini artıracak sinir sistemini anlamada ilerleme. Klinik açıdan, bu program bir biyopsikososyal bakış açısıyla yaklaşan, ruhsal bozuklukların anlayış, önlenmesi ve tedavisi ile uğraşan hatları bütünleştirir.

Bu program 'Avrupa Nörobilim Okulları Ağı' (NENS), nörobilim alanında yüksek lisans eğitimi hakkında bilgi vermek ve işbirliğini teşvik etmek MDBF (Avrupa Nörobilim Dernekleri Federasyonu) altında oluşturulan bir yapının parçasıdır Avrupa çalışma programları arasında.

Ne öğrenmeyi

Alanlarda araştırma için teknik eğitim ve uzmanlık sağlamak ve onlarla bağlantılı doktora adayları ve doktora öğrenci arasındaki etkileşimin bir çerçeve sağlamak için tasarlanmıştır. Bu psikososyal değişkenlerle onların karşılıklı ilişki ek olarak, morfolojik, yapısal, işlevsel, hesaplamalı ve gelişimsel görünümden beynin çalışma koyan entegre multidisipliner bilimsel alan teşvik etmeyi amaçlamaktadır. sırayla tüm bu insan davranışını anlamak ve majör nörolojik ve psikiyatrik bozukluklar stratejileri için önleyici ve tedavi edici kolaylaştırmak için.

Araştırma hatları

Program aşağıda listelenmiştir araştırmanın yedi büyük çizgileri tarafından yapılandırılır. Bunların her biri Projeler ortaya tez çerçevesinde hayata onların bir parçası olan araştırmacı ve alt hatları veya konular hakkında bilgi erişebilir için.

 • Nörobiyoloji. Sinir sisteminin yapısı, evrim, gelişim ve yenilenme.
 • Nöroloji farmakogenomik
 • Nörofizyoloji.
 • Bilişsel Nörobilim.
 • Klinik ve Sağlık Psikolojisi ve Psikiyatri.
 • Parkinson hastalığı ve yeni tedavi stratejileri nörodejenerasyon ve nörolojik koruma dopaminerjik mekanizmaları.
 • Nöroloji PET ve SPECT çalışmaları. morfolojik ve fonksiyonel görüntülemenin Füzyon.

Spesifik eğitim takviyeleri

doktora öğrenci Programın gerektirdiği tam önceki eğitim yoksun Should, programına katılmasının konular veya modülleri ve yüksek lisans olabilir özel eğitim takviyeleri üstesinden bağlı olarak aktarılacak. Ins 15 ECTS kredisi geçemez aynı doktora öğrenciye atanmış ve program şeklinde akademik denetiminde öncesinde veya eşzamanlı kayıt yapılabilir.

Eş zamanlı performans öğrencilerin halinde üç dönem üst üste en fazla süre içinde aşılması gereken akademik denetim programına kayıt sırasında bu takviyeleri, kayıt yaptırmak zorundadır. Bunu yapmadığınız takdirde, programda öğrenciler KALDIRILACAK edilecektir.

Eğitim Faaliyetleri Programı

RD 99/2011 altında, doktora programları enine faaliyetleri ve programda belirli bir eğitim kurabilir. Bu program aşağıdaki kurar: zorunlu:

 • 50 saat, uygulama süresi: 1 yıl içinde bilgi ve literatür taraması, süresi alınıyor.
 • 20 saat, gerçekleşme süresi: 3 ders üzerinde konferans ve bilimsel oturumlar, süresi katılım.

İsteğe bağlı karakteri, aşağıdaki 3 ila 2 aktivite (tercihen ilk 2 içinde) 3 üzerinde Elektrik gerçekleştirilmelidir:

 • metodolojik ve teknik eğitim süresi: 20 saat.
 • İletişim eğitimi, bilgi ve bilimsel bilginin yaygınlaştırılması, süre: 20 saat.
 • Araştırma yönetimi, süresi Eğitimi: 20 saat.

Opsiyonel karakter:

 • Hareketlilik (kalış), süre: 3 kurslar Aşırı 160 saat (1 ay).

mesleki ve akademik çıktılar

PhD'lerin Özgül profesyonel çıktı bu başlık gerekiyor tek şey üniversite ve araştırma merkezlerinde araştırma kariyer vardır.

Önerilen profil

Neuroscience Doktora Programı ve Klinik Psikoloji Masters aşağıdaki doğrudan erişim verin:

 • Santiago Üniversiteler, A Coruña ve Vigo Neuroscience Masters.
 • Klinik Psikoloji ve Psikobiyoloji USC Araştırma Yüksek Lisans.
 • USC tarafından Psikoloji Genel Sağlık Yüksek Lisans.

Onlar da (iki yıl usta alanlarıyla ilgili alanlarda olumlu uzman tıp eğitimi değerlendirdi Psikoloji olan insanların yanı sıra Neuroscience, Klinik Psikoloji ve Sağlık, Psikiyatri veya diğer biyomedikal alandaki diğer üniversite master derece mezunlarını erişebilir -PIR - Psikiyatri, Nöroloji -MIR-, ...).

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of A Coruña is a public institution whose primary objective is the generation, management and dissemination of culture and scientific, technological and professional knowledge through t ... Devamını oku

The University of A Coruña is a public institution whose primary objective is the generation, management and dissemination of culture and scientific, technological and professional knowledge through the development of research and teaching. Daha Az
Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Ferrol , Ferrol + 9 Daha fazla Daha az