Multidisipliner Sağlık Simülasyonunda PGCert

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu program, sağlık eğitimcilerine ve diğer sağlık profesyonel eğiticilerine etkili simülasyon eğitim ve öğretimini tasarlama, geliştirme ve kolaylaştırma bilgi ve becerilerini kazandırmak için tasarlanmıştır.

Eğitim ve öğretim vermekle ilgilenen veya ilgisi olan tüm sağlık profesyonelleri için uygun olan bu programın temel amacı size şunları sağlamaktır:

  • Yetişkin öğrenimi ilkelerinin ve bunların multidisipliner sağlık simülasyon eğitimine nasıl uygulanabileceğini kavrama.
  • Sağlık uygulamalarında insan faktörlerinin evrimi, çeşitliliği ve öneminin kavranması.
  • Simülasyon eğitimini tasarlamak, geliştirmek ve kolaylaştırmak için gerekli bilgi ve beceriler.
  • Öğrencilere daha sonra yansıtma ve geliştirmede yardımcı olmak için gerekli bilgilendirme becerileri.

Simülasyon, sağlık hizmetlerinde öğretme ve öğrenme aracı olarak giderek yaygınlaşmaktadır, çünkü öğrencilerin rehberli bilgilendirme yoluyla klinik becerileri ve teknik olmayan becerileri geliştirebilecekleri güvenli bir ortam sunmaktadır.

Neden Bu Kursu İnceleyin?

Birmingham Üniversitesi'nden eğitim ve simülasyon temelli eğitim tecrübesi olan akademisyenler ve Birmingham Üniversite Hastanesi'nden deneyimli klinisyenler bu programı tasarladı.

Program size sağlık simülasyonunda deneyimsel öğrenme teorisi, simülasyon senaryoları oluşturma süreci ve güvenli ve etkili bilgi edinmenin altında yatan kavramları inceleme fırsatı sunar. Teorik araştırmaya ek olarak, ders sağlık simülasyonu, öğrenme ve uygulamada simülasyon yöntemlerinin, teknik olmayan becerilerin ve insan faktörlerinin daha geniş kullanımını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Modüller

Bu program üç ayrı fakat tamamlayıcı, zorunlu 20 kredi modülünden oluşur:

Sağlık modüllerindeki Sağlık Simülasyonu Dağıtımı ve İnsan Faktörleri bağımsız olarak mevcuttur.

Giriş koşulları

İdeal olarak sağlık hizmetleri ve ilgili uzmanlık alanlarında (simülasyon teknisyenleri dahil) ilgili birinci derece veya eşdeğer bir mesleki yeterlilik gereklidir.

İngilizce dil gereksinimleri

İngilizce dil gereksinimlerini iki şekilde karşılayabilirsiniz:

IELTS 7.0 için İngilizce (her bir bileşen için en az 6.5 ile).

İngilizce dil becerileriniz için yardıma ihtiyacınız varsa destek alabilirsiniz.

Akademik Amaçlı İngilizce Hazırlık kursu, Üniversitede okumak için şartlı teklifi olan ancak şu anda İngilizce dil şartlarını karşılamayan uluslararası öğrenciler içindir. Kurs, İngilizce seviyenize göre hazırlanmıştır ve IELTS'i tekrar almadan programınız için İngilizce dil gereksinimlerini karşılamanıza olanak tanır. EAP programı yıl boyunca çalışır ve 42 ila 6 hafta arasında değişen farklı program uzunlukları sunar. İhtiyacınız olan dersin süresi gelecekteki dersinize, mevcut IELTS puanınıza ve üniversite dereceniz için ihtiyacınız olan İngilizce seviyesine bağlıdır.

istihdam

Bir yüksek lisans öğrencisi olarak, bir sonraki kariyer adımınızı planlama konusunda belirli gereksinimlerinizin olabileceğini kabul ediyoruz. İşverenler, mezunların konu bilgilerini aşan çeşitli becerilere sahip olmasını beklemektedir.

Kariyer Ağı, iş piyasasında nişlerini bulmak isteyen mezunlar da dahil olmak üzere tüm öğrenciler için tasarlanmış bir dizi etkinlik ve destek hizmeti sunmaktadır. Kariyer Ağında ayrıca her Kolej için konuya özgü kariyer danışmanları ve danışmanları vardır, böylece aldığınız bilgilerin konu alanınızla ilgili olacağından emin olabilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Devamını oku

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Daha Az