Msc Diyetetik

Genel

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

Yüksek Lisans Diyetetik derecesi, Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) tarafından onaylanmıştır ve İngiliz Diyetetik Derneği tarafından akredite edilmiştir. 60 kredi tez modülünü tamamlamak için HCPC'ye kayıtlı Diyetetik alanında PG Diplomasına sahip mezunlara olanak sağlar.

Yüksek Lisans Diplomasına sahip olan öğrenciler, PG Diplomasına başladıktan sonraki 5 yıl içinde tez çalışmasına geri dönebilirler. Yüksek Lisans Diyetetik bir akademik yılda yapılır. Çoğu öğrenci, NHS içerisinde çalışırken MSc Dietetics'i seçer.

Kurs içeriği

Program süresince öğrenciler bir araştırma projesi yürütürler. Bu genellikle NHS içindeki çalışma ortamlarında gerçekleştirilir. Birçok öğrenci, Diyetetik Bölümlerinde Hizmet Geliştirme Projeleri yürütmektedir.

Msc Diyetetik:

Tez dört unsurdan oluşmaktadır. Bir protokol, genişletilmiş bir literatür taraması, dergi kağıdı ve yansıtıcı ifade vardır.

İlk yıl:

Eylül - İndüksiyon

Ekim - Protokol Gönderimi

Kasım - Protokol Toplantısı Üzerine Geribildirim

Şubat - Genişletilmiş Literatür Taraması Gönderme

Şubat Sonu - Literatür Taramasıyla İlgili Geribildirim

Mayıs - Gazete ve Yansıtıcı Beyanın Gönderilmesi

Haziran - Sınav Kurulu

Haziran ayında Sınav Kurulunda MSc ile çıkın.

Öğrenme

Öğrencilerin bağımsız okuma ve bireysel çalışma yapmaları beklenir; Buna, Üniversitede kullanılan Sanal Öğrenme Ortamı olan Moodle'un kullanımı da yardımcı olmaktadır. Tüm öğrenciler daha önce bir kaynak olarak mevcut olan bir Araştırma Çalışmaları Modülü üstlenmişti.

Tüm öğrencilere pastoral destek sunan ve öğrencilere tez sürecinde yol gösterici olan özel bir öğretmen tahsis edilir.

istihdam

Diyetisyenler normalde kariyerlerine, ana klinik derecelere gelerek Ulusal Sağlık Hizmetinde başlarlar. Kayıt sonrası eğitim yoluyla diyetetiğin çeşitli yönlerinde uzmanlaşma fırsatı bulunmaktadır. Ayrıca, diyetisyenlerin sağlık eğitimi / tanıtım, eğitim, araştırma ve gazetecilikle uğraşması için fırsatlar vardır.

Giriş koşulları

Adayların Diyetetik yeterlilik alanında PG Diplomasına sahip olmaları ve HCPC'ye kaydolmaları gerekir. Adaylar daha önce 5 yıldan daha fazla olmayan Diyetetik PG Diploması için okudu, MSc Diyetetik dersine başvurabilirler.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training op ... Devamını oku

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training opportunities that are accessible, flexible and of the highest quality to students from over 140 countries worldwide.???? Daha Az