Moleküler Tıp Biyomarkörler Msc

Genel

Program açıklaması

Moleküler Tıp, hücresel ve moleküler seviyelerde normal vücut fonksiyonlarını ve patogenezini anlamaya çalışan ve araştırmacıların bu bilgiyi hastalık teşhisi, tedavisi, prognozu ve önlenmesi için belirli araçların tasarımında kullanmasına izin veren büyüyen bir alandır.

Bu alanda bir biyobelirteç, hücresel veya moleküler düzeyde, normal biyolojik süreçlerin, patojenik süreçlerin bir göstergesi veya terapötik bir müdahaleye farmakolojik bir yanıt olarak objektif olarak ölçülebilen bir özelliktir.

Örneğin, PSA molekülü, prostat kanserinin ön tanısı için bilinen bir biyobelirteçtir.

University of Skövde , farklı Sistem Biyolojisi yöntemlerini kullanarak Moleküler Tıp'ta biyobelirteçleri tanımlamayı, doğrulamayı ve doğrulamayı öğreneceğiniz bir Yüksek Lisans programı olan "Moleküler Tıpta Biyobelirteçler" sunuyoruz.

Yüksek lisans programı sonbahar döneminde başlar. İki akademik yılda (dört yarıyıl) sunulmaktadır.

Çalışmalarınızın odak noktası

Program Moleküler Biyoloji, Biyoinformatik ve Sistem Biyolojisi alanlarında derinlemesine araştırma odaklı çalışmaları içermektedir. Bağımsız laboratuvar çalışması ve deneysel biyolojik verilerin bilgisayar tabanlı analizi çalışmaların önemli bölümleridir. Programın ilk bölümünde Moleküler Biyoloji, Moleküler Tıp, Biyoistatistik ve Biyoinformatik alanlarında ileri düzey dersler alacaksınız.

Programın bir sonraki bölümünde, Sistem Biyolojisi, İfade Analizi, Çok Değişkenli Analiz, Yeni Nesil Dizileme ve Biyobelirteçler - verilerin analizi konularında ileri kurslara devam edeceksiniz. Bu bölümdeki odak noktası, temel olarak Moleküler Tıp'taki biyobelirteçleri tanımlamak, doğrulamak ve doğrulamak için farklı Sistem Biyolojisi yöntemlerini kullanarak deneysel biyolojik verilerin analizidir. Çok değişkenli teknikler kullanarak, hastalıkları teşhis etmek için biyobelirteçleri nasıl birleştireceğinizi de öğreneceksiniz.

Program son bir yıl içinde yüksek lisans proje çalışması (45 kredi) ile sona ermektedir. Proje çalışması sırasında, teorik ve laboratuvar bilginizi genişletecek ve Sistem Biyolojisinde (Moleküler Tıpta Biyomarkörlere odaklanarak) ilgili bir araştırma problemini çözeceksiniz. Proje çalışması University of Skövde on beş ortak şirketimizden birinde veya harici olarak başka bir üniversitede veya şirkette kalifiye bir amir tarafından University of Skövde .

Eğitiminizi tamamladıktan sonra

Programı tamamladıktan sonra, örneğin ilaç şirketlerinde veya hastanelerde çalışabilirsiniz. Doktora programına da devam edebilirsiniz. devlet ve özel araştırma laboratuvarlarında yapılan araştırmalar veya başka türde bir araştırma.

131206_photo-1567427018141-0584cfcbf1b8.jpgMichael Longmire / Unsplash

Kabul şartları

Programa katılabilmek için biyolojik veya tıbbi alanda bir ana dal olan bir Lisans Derecesi (İsveç Lisans Derecesine eşdeğer) gereklidir. Biyolojik alan örneğin Moleküler Biyoloji, Biyokimya, Mikrobiyoloji veya Fizyoloji olarak tanımlanabilir. Tıp alanı burada Biyotıp olarak tanımlanmaktadır, ancak Farmakoloji gibi konuları da içerebilir.

Diğer bir gereklilik, İsveç'te İngilizce kursu 6 / İngilizce kursu B olarak bilinen üst ortaöğretim düzeyindeki çalışmalara eşdeğer İngilizce becerilerinin kanıtıdır. Bu, normalde uluslararası kabul görmüş bir sınav, örneğin IELTS veya TOEFL veya eşdeğeri ile gösterilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for makin ... Devamını oku

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for making sure that the agency performs according to official decisions. Daha Az